RU EN

Vienas iš kompozitoriaus T.Dobrovolskio užpuolikų atakuoja antifašistą E.Balčiūną

2015-05-16

Nuo gegužės 14 d.  Vilniuje prasidėjo teismo procesas, kuriame teisiamas šiaulietis antifašistas Evaldas Balčiūnas. Kas gi vykdo atakas pries žinomą antifašistą ? Čia pasižymi jau ,,žymus” veikėjas S. Jankauskas, 2014 m. gruodžio mėnesį užpuoles kompozitorių  Tomą Dobrovolskį. Po šio užpuolimo T. Dobrovolskis pateko į ligoninę ir neužilgo mirė, nes jam padaryti itin sunkūs sužalojimai. S. Jankauskas kartu su kitais išpuolį įvykdžiusiais asmenimis buvo suimtas, bet šių metų kovo 10 d.paleistas iš kalėjimo. Šis neofašistas jau yra įvykdes eilę išpuolių pries LR piliečius bei svečius iš užsienio šalių.

S.Jankauskas padavė į teismą E.Balčiūną dėl tariamo šmeižto. Tačiau E. Balčiūnas tik platino jau kitų informacijos priemonių išplatintą žinią apie tai, kad  2011 m kovo 9 d. S.Jankauskas su dar keliais neofašistais užpuolė turistus iš Rusijos, juos mušė, šūkavo rusofobinius šūkius. Po dviejų dienų-kovo 11-ają S. Jankauskas jau dalyvavo kraštutinių nacionalistų eitynėse Vilniuje. Tokia dabarties Lietuva - nuožmūs neofašistai ne tik siautėja Lietuvos gatvėse, bet ir duoda į teismus jų veiklą atskleidžiančius aktyvius piliečius.

Šis teismo posėdis truko vos dvidešimt minučių. Teisėja būtinai nori įtraukti į teismo procesą dar vieną asmenį-Darių  Pocevičių (E.Balčiūno draugą). Kadangi nepavyksta rasti D.Pocevičiaus, teisėja pareiškė, kad į sekantį teismo posėdį jis turi būti atvesdintas policijos. S.Jankauskas posėdyje nebuvo aktyvus, kalbėjo mažai. O E. Balčiūnas pareiškė, jog šį procesą reikėtų perkelti į Šiaulius, nes jam vykti i Vilnių sudėtinga, kelionėms reikia daug laiko, be to, tam reikia nemažai lėšų. Įdomu pastebėti, kad S.Jankauskas yra įvardijamas kaip vienas iš aktyvių J. Pankos parankinių.

Teismo posėdį stebėjo didelė grupė antifašistų, žurnalistų, patriotinių organizacijų lyderių, visuomenininkų-Nepriklausomo Žmogaus teisių centro vadovas K. Bilansas, Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D. Šulcas, vilnietė visuomenininkė I. Judina, žinomas antifašistas prof. D. Kacas, judėjimo ,,Vytis“ koordinatorius, asociacijos ,,Lietuva be nacizmo“ narys G. Grabauskas, aktyvūs visuomenininkai A. Sutkus, D. Vasilis ir K. Voiška, Vilniaus žydų bendruomenės atstovas M. Chersonskis, interneto portalo sauksmas.lt administratorius K. Juraitis bei kiti aktyvūs piliečiai.

Jie domisi šia byla ir iškelia pagristą klausimą-kodėl Lietuvoje siautėja neofašistai?

Giedrius Grabauskas

Po balciuno teismo_640x480