RU EN

Už smurtą prieš mergaitę – atstatydinti Kubilių, Šimašių, Skvernelį ir Kondratjevą. Socialistinio Liaudies Fronto Tarybos pareiškimas

2012-03-26

Už smurtą prieš D. Kedžio dukrą kovo 23 d. reikalaujame nedelsiant atsistatydinti valstybės pareigūnus, kurie, mūsų nuomone, yra tiesiogiai atsakingi už Garliavos įvykius: Ministrą - pirmininką A. Kubilių, Teisingumo ministrą R. Šimašių, Policijos generalinį komisarą S. Skvernelį bei Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininką V. Kondratjevą.

Kas gali paneigti, kad mažas vaikas geriausiai jaučiasi savo namuose su mylima mama? Ar gali vaikas, mylėdamas savo mamą, atsisakyti gyventi su ją? Kas vaikui yra gyvybingai būtina – ar gyventi su abejotinos moralės mama ar saugiai jaustis su mylimą tetą?

Mūsų teisėsaugos išmintingi teisėjai surado tokį vaiką, kuris, kaip teigiamą, mylį savo mamą, bet kažkodėl atsisako su ją kartu gyventi. O kai kurie tokių teisėju užtarėjai dar ir pasamprotauja, atseit, reikia skirti vaiko „norus nuo jo gyvybiškų interesų“. 

Teisėjo V. Kondratjevo vadovaujamas Kėdainių apylinkės teismas, savotiškai “apvainikuodamas” savo ankstesnius sprendimus dėl velionio D. Kedžio mažametės dukters gyvenamosios vietos, kovo 22 diena patenkino antstolės prašymą dėl leidimo taikyti prievartą ir mergaitę paimti jėga. Faktiškai teismas nutarė, kad mergaitei bus jaukiau ir saugiau gyventi kartu su “suvalstybinta ir susauguminta” biologinę motina, kurią pačią reikia saugoti, o ne su artimais žmonėmis įprastoje aplinkoje.

Šis abejotinas moralės ir teisingumo požiūriu sprendimas turėjo savo pasekmės. Kovo 23 diena viešai įvairų televizijos kanalų, kitų žiniasklaidos priemonių pademonstruoti vaizdo įrašai ir reportažai iš Garliavos sukrėtė Lietuvą. Vykdant minėto teismo nuosprendį prieš mažametę bejėgę mergaitę, kaip prieš kokį “Tulūzos smogiką”, buvo pavartota galinga Vyriausybės jėgos struktūrų robotizuota mašina. Spec-operacijos įkarštyje mažą vaiką vos neperplėšė perpus. 

Ir nors policijos atstovai neigia, jog Kedžių namuose prieš mažametę mergaitę buvo naudojama prievarta, vaizdo įrašai bei kraujosruvos ant mergaitės kūno rodo ką kita.