RU EN

Ukrainoje nužudytas antifašistų gynėjas advokatas J. Grabovskis

2016-03-27

Kovo 20 dieną Ukrainoje, Kijevo srityje rastas nužudytas žinomas advokatas Jurijus Grabovskis. Jis buvo žinomas kaip rezonansinių bylų dalyvis-tame tarpe gindavo Kijevo chuntos persekiojamus antifašistus - Donecko Liaudies Respublikoje pagrobtą ir į Kijevą išvežtą antifašistą A. Aleksandrovą bei kai kuriuos kitus patriotus, kurie gynė Donecko kraštą nuo neofašistinių jėgų-masines žudynes vykdančio ,,Aidar” bataliono ir panašių grupuočių.

Apie J.Grabovskio nužudymą pranešta tik kovo 25 dieną. Apie jo dingimą buvo žinoma nuo kovo 4 dienos, tačiau kai kas laikėsi versijos, jog šis advokatas išvyko iš Ukrainos, nes jam buvo grasinta susidorojimu. Ukrainoje vyksta pastovūs fašistinių jėgų vykdomi nužudymai, padegimai bei kiti nuožmūs išpuoliai prieš taikius piliečius-žurnalistus, visuomenininkus, antifašistus. Šį kartą nužudytas žymus advokatas. 2015 m. pavasarį Ukrainą sukrėtė žurnalisto O. Buzinos nužudymas. Šis antifašistas buvo nužudytas tiesiog Kijevo centre.

Ukrainoje regime tikrą fašizmo atgimimą. Tačiau turime pastebėti, kad ir Lietuvoje galvas kelia fašistiniai elementai. Tad gal nelaukime, kol prasidės žudynės, masiniai padegimai, gal jau laikas pažaboti tokias neofašistinius klanus–kaip ,,Žalio Velnio broliją“, organizaciją ,,Skydas“ bei kitas panašias grupuotes?

Giedrius Grabauskas