RU EN

Turkijos komunistų atsakymas: didžiausia grėsmė esate jūs

2015-11-27

„Mes visiškai atsisakome lysti į kitų šalių teritoriją. Po pakartotinų perspėjimų ir nepaisant visų patvirtinimų, tai yra mūsų tarptautinė teisė ir pareiga imtis visų reikiamų priemonių prieš bet ką, kas pažeidžia mūsų oro ar žemės erdvę“ (Ahmet Davutoglu, Turkijos premjeras)

***

Šią šalį valdo gauja: gauja, kuri išprotėjusi, neracionali ir amorali. Šiandien mes ir vėl tuo įsitikinome.

Pastoviai pažeidinėjamos pietinės Turkijos sienos. Jas kerta IVIL gaujos; naftos siuntos palaiko islamistų laukinį elgesį ir Erdogano šeimos biznį; džihadistų grupės eina į mūsų miestus; miestų centruose sprogdinamas dinamitas; mūsų ligoninėse gydomi sužeisti islamistiniai psichopatai... Tuo tarpu premjeras tauškia, kaip imsis priemonių prieš „bet ką, kas pažeidžia mūsų oro ar žemės erdvę“.

Mobilizuoti visi Turkijos valstybės tarnautojai, nuo pat viršūnės iki vietinių gubernatorių, kad būtų palaikomas karas ir skerdynės kaimyninėje Sirijoje. Ir premjeras begėdiškai šneka apie „nelindimą į kitų šalių teritoriją“.

Mūsų šaliai iš tiesų gresia didelis pavojus.

Šią grėsmę kelia reakcinė koalicija, kuri mano, kad Turkijos pavertimas islamistinių gaujų gynėja yra „reikiama užsienio politika“ ir, kad mūsų šalies įtraukimas į vis naujas ir naujas avantiūras – tai suvereniteto pademonstravimas. Didžiausia grėsmė mums šioje koalicijoje yra su Islamo valstybe susijusi AKP [Turkijos konservatoriai], arabų šeichai, Alkaida ir įvairios spec. tarnybos.

Tad yra visiškai nesvarbu, pažeidė rusų lėktuvas mūsų oro erdvę, ar nepažeidė.

Ar mūsų šalį valdančią reakcionierių gaują apie pirštą apsivyniojusi ir ja žaidžianti NATO tame turėjo vaidmenį, ar patvirtino šį išpuolį, ar ne; ar Erdoganas paliekamas vienas, ar ne. Po tam tikro momento, visa tai neturi esminės reikšmės.

Svarbu yra sirų tautos teisė ir jos teisėtas politinis sprendimas gintis nuo islamistinio teroro.

Svarbi yra mūsų tautos teisė atsikratyti karo kurstytojais ir akiplėšiškomis gaujomis.

Svarbi yra kova prieš imperializmą ir reakcionizmą; pakeisti santvarką, sistemą.

Grėsmė yra aiški. Aiškus ir kelias, kuriuo ją įveikti.

Turkijos Komunistų Partija

Šaltinis: http://www.yoki.ru/news/news/25-11-2015/449945-0/