RU EN

Teroristai paprašė Jungtinių Tautų apginti juos nuo Rusijos

2016-02-23

Siekdamos įgyvendinti savo interesus Sirijoje, JAV ir Saudo Arabija jau senokai palaiko teroristinę organizaciją „Front al-Nusra“, rašo leidinys Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Jie aprūpina grupuotę ginklais ir pinigais. Tuo pačiu Vakarų politikai pastoviai bando šios organizacijos teroristus pateikti labiau palankioje šviesoje, statydami juos į „nuosaikiosios Sirijos opozicijos“ gretas. Ir, nors „Front al-Nusra“ oficialiai atsisakė „Al-Qaeda“ tikslų, padarė jis tai išimtinai dėl to, kad dalyvauti Sirijos padalijime, pastebi straipsnio autorius.

Tačiau karinė Rusijos operacija pridarė rimtų nuostolių grupuotės smogikams, tęsia leidinys. Palaikant rusų aviacijai Sirijos kariuomenė išlaisvina vis daugiau teritorijų. Be vis to, Damasko valdžiai visiškai nesiruošia derėtis su teroristais.

Sudėtinga situacija privertė „Front al-Nusra“ grupuotę padaryti originalų ėjimą: pabandyti pasiekti paliaubų Jungtinių Tautų Organizacijoje. Apie tai praneša Reuters su nuoroda į anoniminius šaltinius, „artimus deryboms“.

Informacinė agentūra praneša, jog Sirijos opozicija paprašė „dviejų-trijų savaičių paliaubų“, „nutraukiant apgultį“, o taip pat „prieigos prie humanitarinės pagalbos“. Pasak neįvardinto šaltinio, šią iniciatyvą yra pasiruošusios palaikyti visos konflikto pusės neskaitant „Islamo valstybės“. Be to, atakų sustabdymas prieš „Front al-Nusra“ pateikiamas kaip išankstinė sąlyga siekiant paliaubų.

Visiškai aišku, jog šis pasiūlymas – tai spąstai Rusijai, pabrėžia DWN. Smogikai nori persigrupuoti ir išvengti visiško grupuotės sunaikinimo. Tačiau rusai su tuo nesutiks, todėl, kad skirtingai nuo vakarų koalicijos, jie kovoja prieš teroristus žūtbūtinai, įsitikinęs vokiečių žurnalistas.

Šaltinis: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/02/20/syrien-terror-gruppe-bittet-die-un-um-schutz-vor-russland/