RU EN

Tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas - A3“ kvietimas

2015-11-23

Tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas - A3“ kvietimu Vilniuje lankysis režisierius ir scenaristas Sergejus Zaicevas. Lapkričio 26 dieną jis dalyvaus viešame susitikime tema „Išsaugoti atminimą, skleisti tiesą“.

S.Zaicevas priklauso tiems režisieriams, kurie mūsų pragmatiškais laikais nesivaiko komercinės sėkmės ir atstovauja sąžiningam autoriniam kinui. Savo filmuose jis samprotauja apie tokias amžinas vertybes kaip sąžinė, pareiga, garbė.

S.Zaicevas gimė 1969 metais Maskvoje, baigė Gnesinų muzikos mokyklos gitaros klasę, scenaristų kursus prie VGIK-o ir Aukštuosius režisūros kursus. Jo kūrybiniame sąraše nemažai dokumentinių juostų, bet yra ir vaidybinis filmas „Gyvatė“ pagal Aleksandro Grino apsakymą. S.Zaicevas –tarptautinio kino festivalio „Rusijos egzodas“ prezidentas, kelių kinematografininkų susivienijimų narys, kino studijos „Russkij putj“ („Rusijos kelias“) vadovas.

Režisierių labai domina jo šalies karinė istorija. Tarptautinio pripažinimo Zaicevas sulaukė 2003 metais, pasirodžius jo filmui „Žuvo už Prancūziją“. Menininkas atvertė jaudinantį ir visiškai užmirštą Pirmojo pasaulinio karo istorijos puslapį. Ypatingųjų rusų pėstininkų brigadų, labai daug prisidėjusių prie Prancūzijos išgelbėjimo, narsumo puslapį. Filme jis pasakoja apie kareivius ir karininkus, kuriuos Nikolajus II pasiuntė į Vakarų frontą ir kurie svečioj šaly išgirdo apie permainas Rusijoje. Aleksandras Solženicynas apie šį filmą yra pasakęs: „Sergejaus Zaicevo filmas „Žuvo už Prancūziją“ suvirpina rusų širdis, atkuria karčius ir mums brangius prisiminimus. Labai išradingai pastatytas, išraiškingai sumontuotas, jame puikiai įpintos kareiviškos dainos... Dėkui Zaicevui ir visiems, dalyvavusiems kuriant šį filmą“.

Klubo svečią dar labiau išgarsino filmas „Sąjungininkai. Ištikimai ir sąžiningai!“ (2010 m.). Juostoje Antrojo pasaulinio karo įvykiai perteikiami   JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos sąjunginių armijų veteranų akimis. Filme panaudoti unikalūs karo kino kronikos kadrai, režisieriaus parsivežti iš Didžiosios Britanijos. S.Zaicevo darbas jau pelnė ne viena apdovanojimą įvairiuose kino festivaliuose. Žiūrovai „Sąjungininkus“ vadina „viena objektyviausių juostų apie karą“. „Širdy saugomi atsiminimai yra paveldimi. Vardan šio atminimo ir sukurtas filmas“, - kalbėjo jo autorius.

Vilniečiai režisierių pažįsta iš filmo „Širdies slenkstis“ (2006 m.) – apie žymų rusiškų romansų atlikėją Valerijų Agafonovą, kuris vienu metu gyveno Vilniuje ir dirbo Rusų dramos teatre. Filmas tiesiog persmelktas muzikos: jame skamba 15-os V.Agafonovo atliekamų romansų fragmentai, nekalbant jau apie originalią kompozitoriaus Aleksejaus Markariano muziką , tapusią subtiliu dokumentinio pasakojimo fonu. Prisiminimais apie V.Agafonovą dalijasi Jelena Bachmetjeva ir Tatjana Agafonova, jo gyvenimo palydovės, dukra Lada, mūsų amžininkai – garsioji Ala Bajanova ir jaunas talentingas dainininkas Olegas Pogudinas.   Vilnietiškojo – vaisingiausio V.Agafonovo kūrybos laikotarpio operatoriumi buvo Algis Liutkevičius.

Renginio metu bus demonstruojamas filmas „Sąjungininkai. Ištikimai ir sąžiningai“ ir fragmentai iš kitų režisieriaus filmų.

Susitikimas lapkričio 26 dieną vyks Vilniuje, Lenkų kultūros rūmų Didžiojoje salėje (Naugarduko g. 76). Pradžia 17 val.

Įėjimas laisvas, bet būtina iš anksto registruotis tel. 8 607 36477 arba elektroniniu paštu : formatasa3lt@gmail.com.