RU EN

Sveikiname su mokytojo diena!

2012-10-05

Gerb. mokytojai,

Socialistinis Liaudies Frontas nuoširdžiai sveikina visus šalies mokytojus ir partijos narius-pedagogus Tarptautinės mokytojo dienos proga. 

Ir vėl ją tenka švęsti nuolat „reformuojamoje“ mokykloje. Deja, dėl begalinių „reformų“ mokytojo padėtis ne tik ne gerėja, bet nuolat blogėja. Blogėja ir materialine, ir socialine, ir kvalifikacine prasme. Kartais net susidaro įspūdis, kad reformos nukreiptos būtent prieš mokyto¬jus, kad juos stengiamasi sunaikinti kaip „klasę“. Tuo pačiu jos neišvengiamai nukreipiamos ir prieš mokinius. 

Mokytojas ir mokinys - vieninga ir vientisa sistema. Ir mokytojo situacijos blogėjimas neišvengiamai atsiliepia mokiniui. Jokie kompiuteriai ir programos negali pakeisti gyvo ir dvasingo mokytojo asmenybės bendravimo su mokiniu. Atėję į mokyklą vaikai mato užguitą ir varganą mokytoją, kuris turi tik pareigas ir neturi jokių teisių. Jis galvoja ne apie tai, kaip mokyti vaikus, o kaip išgyventi pačiam.

Pagrindinė šios situacijos priežastis - tai įsigalėjęs mūsų švietimo sistemoje ydingas principas: mokiniai yra paslaugų vartotojai, o mokytojai - paslaugų tiekėjai. Bet žmonės, mokytojai ir mokiniai, su kuriais turi reikalų švietimo sistema - tai ne Gariūnų turgus, jie negali būti prekinių-piniginių santykių objektai. 

Jeigu ir toliau bus žeminamas mokytojas, jeigu ir toliau dėl finansinių ir politinių priežasčių bus bloginama mokyklos kolektyvo psichologinė ir moralinė atmosfera tai socialinis mokytojų elgetavimas bei jų totalinis išnaudojimas peraugs į dvasinį visos švietimo sistemos nuskurdinimą ir galutinį degradavimą.

Pasidalindamas su Jumis, gerbiami pedagogai, štai tokiais visai „nešventiniais“ šventiniais pamąstymais, SLF linki visiems mokytojams stiprybes ir ryžto kovoje už savo teises ir Lietuvos švietimo sistemos ateitį. 

SLF infocentras

2012-10-05 

Vilnius