RU EN

Sukilėliai Ukrainos rytuose rengs savivaldos rinkimus atskirai nuo Ukrainos

2015-09-18

DNR vadovybė nusprendė surengti savivaldos rinkimus atskirai nuo Ukrainos. „Donecko naujienų agentūra“ pranešė, kad remiantis Donecko Liaudies Respublikos (DNR) vadovo Aleksandro Zacharčenkos įsakymu, rinkimai vyks spalio 18 d.

D. Zacharčenko pabrėžė, kad DNR yra „nepriklausoma valstybė“. Pasak jo, rinkimai „užbaigs valstybės statybos procesą“ ir duos gerą pradžią tarptautiniam pripažinimui.

Spalio 18 d. nepripažintos respublikos gyventojai rinks miestų ir rajonų valdžios atstovus. Šiek tiek vėliau bus surengti kaimų ir gyvenviečių vadovų rinkimai. Šį procesą planuojama užbaigti pirmoje 2016 m. pusėje.

Nepripažintoje Lugansko Liaudies Respublikoje (LNR) vietos rinkimai vyks lapkričio 1 d. LNR vadovas Igoris Plotnickis yra minėjęs, kad rinkimų pravedimas priklausys nuo to, kaip vystysis derybinis procesas. Jis yra pripažinęs, kad remiantis Minsko susitarimais, rinkimai šiame regione turėtų vykti pagal Ukrainos įstatymus. Tačiau, I. Plotnickio manymu, Ukraina tokių įstatymų jiems „nepateikė“.

Oficialūs savivaldos rinkimai Ukrainoje vyks spalio 25 d.

Ukrainos vadovybė yra pripažinusi, kad oficialių rinkimų „okupuotose teritorijose“ (taip vadinami regionai, kurių Kijevas nekontroliuoja) surengti neįmanoma. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka buvo griežtai prieš, kad sukilėliai patys surengtų rinkimus regione. Tokius separatistų planus jis pavadino provokacija ir perspėjo, kad jei tai įvyks, bus „imtasi sankcijų ir didės spaudimas“.

Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/sukileliai-ukrainos-rytuose-rengs-savivaldos-rinkimus-atskirai-nuo-ukrainos/