RU EN
RSS
 • ANDRIUS PETRINIS. Lietuvos pozicija dėl Sirijos — už sveiko proto ribų

  2017-05-24
  ISIL_120x110.jpg

  Amerikos sparnuotųjų raketų smūgis į Sirijos karinių oro pajėgų bazę tapo išskirtiniu epizodu tarptautinėje darbotvarkėje. Jį vienaip ar kitaip įvertino praktiškai visas pasaulis. Savo poziciją turi ir Lietuva. Jos požiūris idealiai įsipaišo į vakarietiškos reakcijos kontekstą ir atitinkamai yra toks pat sunkiai suprantamas, bet iš tiesų labai paprastai paaiškinamas.

  Skaityti toliau »
 • ANDREJ VADŽRA. Apgaulės civilizacija

  2017-05-18
  Drevniy Egipet_120x110.jpg

  Ne be ironijos galima konstatuoti, kad po milžiniškų pastangų „kalnas pagimdė pelę“ – Vakaruose totaliai įsiviešpatavo buitinė, miesčioniška „gyvenimo prasmė“, kurios negudrios aksiomos susiveda į primityvias sąvokas „geras darbas“ ir „geri pinigai“.

  Skaityti toliau »
 • ŽILVINAS RAZMINAS. Man buvo siūloma neviešinti šių reikalų

  2017-05-14
  Krug_120x110.JPG

  Šis reportažas buvo daromas Šiauliuose 2016 m. rudenį ar žiemos pradžioje. R. Janutienė kreipėsi į mane prašydama informacijos apie Bražuolės tilto ir kitus sprogdinimus, kad būtų galima pričiupti V. Landsbergį, nes ji žinojo, jog aš su juo turiu nemažai nesuvestų sąskaitų. Aš prašiau tiesioginio eterio, bet man buvo atsakyta. Teko sutikti nes nebuvo iš ko rinktis.

  Skaityti toliau »
 • PETRAS CVIRKA. Lietuvio tėvynės balsas

  2017-05-09
  pilotka_i_potrony_120x110[1].jpg

  Artėja Gegužės 9–oji – didžiosios pergalės prieš vokiškąjį fašizmą diena. Diena pergalės, kuri faktiškai išgelbėjo rytų ir vidurio Europos tautas, tame tarpe lietuvių, ne tik nuo visiško pavergimo, bet ir fizinio sunaikinimo. Tačiau pastaruosius kelis dešimtmečius Lietuvoje stengiamasi visais įmanomais būdais klastoti istoriją pagal įsivyravusius antikomunizmo ir rusofobijos kanonus; todėl užtušuojama ir tikroji 1945 m. gegužės 9 d. reikšmė. Žemiau pateikiamas dar 1943 m. išėjęs rašytojo P. Cvirkos (1909–1947) straipsnis „Lietuvio tėvynės balsas“ šią reikšmę visu aiškumu perteikia iš lietuvio patrioto perspektyvos.

  Skaityti toliau »
 • MARGARITA SIMONIAN. Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui

  2017-05-07
  Simonjan_120x110.jpg

  Vyriausioji televizijos kanalo "RT" ir tarptautinės informacinės agentūros "Russia Today" redaktorė Margarita Simonian trims Sputnik vadovams Baltijos šalyse davė interviu, kuriame papasakojo, kodėl šių valstybių valdžia bijo kitaip mąstančių žmonių ir kovoja su jais, pasitelkusi senus sovetinius metodus.

  Skaityti toliau »
 • BIRUTĖ DILPŠIENĖ. Ar gims Lietuvoje tiesa ir ar atgims valstybė?

  2017-05-02
  Dilpsiene-foto.jpg

  Negali žmogus tylėti, būdama savo tėvynės Lietuvos piliečiu, nors esi verčiamas nutilti, taikstytis su baisiu absurdu, savęs naikinimu, kai vaikai verčiami pamiršti ir trypti savo tautą. Ne, tikro lietuvio kraujas neišduos savo prigimties, nepamirš protėvių vyžų, kurias kartais primena ir realybės šou.

  Skaityti toliau »
 • ANDREJUS FURSOVAS. Kapitalistinis elitas kovoja dėl ateities

  2017-04-28
  kapitalizmas_120x110[1].jpg

  Amerikoje tebevyksta protestai prieš naują prezidentą, nepaskelbtas karas prieš jį vyksta ir valstybinių struktūrų gelmėse. Tarkime, Justicijos ministerija mėgino pristabdyti prezidento įsako dėl migracijos vykdymą – tai viena svarbiausių jo iniciatyvų naujose pareigose. Svarbiausia, dėl ko Trampas nepatogus seniesiems elitams – jis bando pakeisti ekonomikos paradigmą, darydamas ekonomiką labiau orientuota į Ameriką, dėl ko ir gavo protestus pagal visiems jau puikiai pažįstamus spalvotuosius scenarijus. Kokią pertvarką mėgina įvykdyti Trampas? – apie tai klausiame publicisto, istoriko. Sisteminės strateginės analizės instituto direktoriaus A. Fursovo.

  Skaityti toliau »
 • STASYS GERVĖ. Leninas ir šiandiena

  2017-04-23
  Leninas_120x110.jpg

  1870 m. balandžio 22 d. gimė žmogus–legenda, įėjęs į istoriją ne tik kaip genialus marksistas, tiek teorijos, tiek praktinio veikimo meistras, bet kaip Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos organizatorius, kaip pirmosios pasaulyje darbo žmonių valstybės, Tarybų Sąjungos, vadovas – VLADIMIRAS ILJIČIUS LENINAS.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDRAS ŠPAKOVSKIS. Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką

  2017-04-21
  Grybe su kardu_120x110.jpg

  Oficialaus vizito metu į Kopenhagą NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad šiuo metu nėra Baltijos šalių karinio puolimo grėsmės. Tuo pat metu tokia NATO numonė prieštarauja Lietuvos politiniam elitui ir informacijai, kurią oficialus Vilnius skleidžia vietos žiniasklaidoje.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS ŠARKANAS. Ekonomikos profesoriai lenda į būdą

  2017-04-18
  Tank_120x110.jpg

  LR žurnalistai labai mėgsta cituoti įvairiausius „ekspertus“: vadinamuosius daktarus, profesorius, analitikus ir pan. Gražiai skambantys titulai prideda straipsniams autoriteto, įtikinamumo – tai kas, kad dauguma prognozių ir kitokių „ekspertizių“ pasirodo paprasčiausi paistalai – kas beprisimena, ką žurnalistų numylėtiniai tauškė prieš kelis mėnesius, ką jau bekalbėti apie metus?

  Skaityti toliau »