RU EN
RSS
 • ALEKSANDR NOSOVIČ. Latviams ir lietuviams nereikia Latvijos ir Lietuvos

  2016-08-01
  Migracija_120x110.jpeg

  Emigracija iš Latvijos ir Lietuvos pagal greitį viršija visas Rytų Europoje egzistuojančias tendencijas. Įgavusį pastaraisiais metais pagreitį baltų tautų bėgimą iš savo istorinės tėvynės jau neina charakterizuoti globalių įvykių arba regioninių dėsningumų įtaka: latviai ir lietuviai paprasčiausiai nenori gyventi jiems sukurtose nacionalinėse valstybėse ir atsisako Latvijos bei Lietuvos. Gali būti, jog priežastis slypi tame, kad iš tikrųjų Latvija ir Lietuva sukurtos ne tiems žmonėms, kurie jose gyvena.

  Skaityti toliau »
 • ANDREJ STARIKOV. Energetinė nepriklausomybė lietuviškai

  2016-07-27
  Degtukai_120x110.jpg

  Lietuva nepasiruošusi mokėti realią kainą už atsisakymą rusiškų dujų SGD naudai. Perspektyvoje nauji ilgalaikiai kontraktai su Gazpromu. Išgarsinta „energetinė nepriklausomybė“ netapo tokia džiuginanti, kokią ją prieš porą metų piešė oficialus Vilnius.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDRAS DUGINAS. Tai buvo paskutinis šansas nuversti Erdoganą

  2016-07-24
  Turkijos veliava_120x110.jpg

  Tai buvo paskutinis šansas nuversti Erdoganą, kuris, pasiremdamas kemalistais, tvirtai nutarė išsiskirti su Vašingtonu ir atsigręžti į eurazijos politiką, tai yra į Maskvą. Taip kad daugelis turkų politikų man leido suprasti, kad Turkija rimtai svarsto išėjimo iš NATO ir suartėjimo su Maskva saugumo srityje perspektyvą, tai pas amerikiečių agentūrą buvo tik viena išeitis – perversmas. Štai jį proamerikietiškos jėgos ir pabandė jį įvykdyti.

  Skaityti toliau »
 • GINTARAS JAZDAUSKAS. Kare svarbiausia išlikti

  2016-07-20
  spectarnybos_120x110[1].jpg

  Gegužės viduryje vyko aukščiausio lygio NATO susitikimas. „Vieningai“ nuspręsta Baltijos šalyse sukurti naujus batalionus, o Rumunijoje ir Lenkijoje sumontuoti puolamąsias „Aegis“ raketines sistemas. Į vakarus nuo Lietuvos, politikai ir žurnalistai teigia, kad štai ten – rytuose, girdi, yra diktatoriškas, blogojo Putino režimas ir jis kėsinasi pulti rytų Europą.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Pakilkim, žmonės pavergtieji!

  2016-07-13
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Šį straipsnį parašyti paskatino du įvykiai-tai Valstybės diena ir taip vadinamas NATO forumas Varšuvoje. Tai lyg ir atskiros temos, tačiau faktiškai labai susiję. Svarsčiau gal rengti atskirus straipsnius-ilgus ir dalykiškus, tačiau nusprendžiau parengti trumpą ir konkretų. Vasarišką, netradicinį straipsnį. Reportažą-komentarą.

  Skaityti toliau »
 • GALINA SAPOŽNIKOVA. Nemanau, kad mano knyga bus laisvai pardavinėjama Pabaltijyje

  2016-07-04
  Sapoznikova_120x110.jpg

  Romoje praėjo žurnalistės ir „Komsomolskaja pravda“ apžvalgininkės Galinos Sapožnikovos knygos „Lietuviškas sąmokslas. Kaip žudė TSRS“ pristatymas. Apie knygos istoriją ir aprašomų įvykių aktualumą portalui RuBaltic.Ru papasakojo autorė.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Tėvynės šauksmas

  2016-06-28
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Šiomis dienomis, birželio 22-ają dieną suėjo 75 metai nuo tos dienos, kai prasidėjo Didysis Tėvynės karas. Šis karas Lietuvą palietė itin skaudžiai, per tris su puse metų nuo 1941 m. birželio iki 1944 m. pabaigos hitleriniai okupantai ir gausūs jų vietiniai talkininkai mūsų šalies teritorijoje nužudė 700 tūkstančių žmonių, dar daugybės žmonių likimai buvo sužaloti-be tėvų liko daug našlaičių vaikų, daugybė žmonių, nors ir išgyveno, bet buvo kalinami kalėjimuose, koncentracijos stovyklose.

  Skaityti toliau »
 • ARVYDAS DAUNYS. Visuotinė individų laisvė – ar tai įmanoma ir kur tai veda?

  2016-06-25
  Beliy i ciorniy_120x110.jpg

  Žmogaus laisvė pagrindinai kyla iš jo vidinio pojūčio, ją jaučiant arba ne, o ne dėl kažkokių išorinių priežasčių ar įstatymų, apibrėžiančių tos laisvės (-ių) ribas. Čia tuo atveju, jei kalbame apie paties individo juntamą nuosavos laisvės apibrėžimą. Kuris, tačiau, vėlgi – nėra universalus. Vienas gali jaustis laisvas net kalėjime, kitas gi, net būdamas valdovu skųstis, kad jo elgesio ir pasirinkimo laisvę riboja etiketas ar valstybės interesai.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDR NOSOVIČ. Lietuvos gyventojams norima neleisti gauti internetu nepriklausomos informacijos

  2016-06-22
  zodzio_laisve_120x110[1].jpg

  Lietuvos radijo ir televizijos valstybinė komisija siūlo blokuoti televizijos kanalus, „skleidžiančius internete propagandą“. Šią iniciatyvą jau palaikė kabelinės televizijos asociacija. Cenzūra Lietuvos interneto tinklo segmente gali oficialiai tapti valstybine Lietuvos Respublikos politika.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Geopolitinis lūžis ir priešo įvaizdis politikoje

  2016-06-17
  Bugakovas-rinkiminis.jpg

  Politinė kova vyksta dėl interesų, o interesai realizuojami kovos eigoje. Dabartinis pasaulis ir dabartinė Lietuvos politika – akivaizdus šios banalios tiesos įrodymas. Bet, kaip sakoma, pačios banaliausios tiesos ir yra pačios giliausios. Tam, kad suvokti „priešo įvaizdžio“ reiškinio prigimtį ir paskirtį, būtina pirmiausia suvokti mus supančio realaus pasaulio tendencijas.

  Skaityti toliau »