RU EN
RSS
 • ALEKSANDR NOSOVIČ. Lietuvos gyventojams norima neleisti gauti internetu nepriklausomos informacijos

  2016-06-22
  zodzio_laisve_120x110[1].jpg

  Lietuvos radijo ir televizijos valstybinė komisija siūlo blokuoti televizijos kanalus, „skleidžiančius internete propagandą“. Šią iniciatyvą jau palaikė kabelinės televizijos asociacija. Cenzūra Lietuvos interneto tinklo segmente gali oficialiai tapti valstybine Lietuvos Respublikos politika.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Geopolitinis lūžis ir priešo įvaizdis politikoje

  2016-06-17
  Bugakovas-rinkiminis.jpg

  Politinė kova vyksta dėl interesų, o interesai realizuojami kovos eigoje. Dabartinis pasaulis ir dabartinė Lietuvos politika – akivaizdus šios banalios tiesos įrodymas. Bet, kaip sakoma, pačios banaliausios tiesos ir yra pačios giliausios. Tam, kad suvokti „priešo įvaizdžio“ reiškinio prigimtį ir paskirtį, būtina pirmiausia suvokti mus supančio realaus pasaulio tendencijas.

  Skaityti toliau »
 • PRANAS VALICKAS. Apie G4S (Orlando gėjų klubą užpuolęs šaulys dirbo stambioje apsaugos kompanijoje)

  2016-06-15
  spectarnybos_120x110[1].jpg

  Pradžioje pateikiu internetinio JAV žydų laikraščio straipsnio apie Orlando mieste įvykdytą teroro aktą prieš gėjų naktinį klubą. Laikraščio Newsru.com redakcija yra Niujorke Manheteno rajone, o leidžiamas rusų kalba ir skirtas daugiausiai Rusijos skaitytojams.

  Skaityti toliau »
 • SAULIUS VERŽIKAUSKAS. Ko aš niekada nemačiau "okupacijos" laikais?

  2016-06-12
  rabocij_120x110[1].jpg

  Nepatikėsite, tačiau buvo dalykų, kuriuos pamačiau tik atsidūręs laisvame pasaulyje. Ne, ne, kalbu be ironijos  –  dabar tikrai jaučiuosi laisvas ir dabartinio savo gyvenimo nekeisčiau į jokį kitą. Ne be reikalo “Vairas” dainuodavo “gimiau nei per anksti, nei per vėlai, gimiau pačiu laiku”. Žodžiu, visada geriausi yra laikai yra būtent ši diena, ši akimirka, nes vis dar kvėpuoji, esi gyvas, o į praetį, kad ir kaip norėsi, nesugrįši.

  Skaityti toliau »
 • EDVARDAS SATKEVIČIUS. Didžiulius emigracijos mastus bando maskuoti elitas

  2016-06-06
  Migracija_120x110.jpeg

  Lietuvoje greta plintančio skurdo ir jau porą metų kurstomos karinės isterijos bangos ryški ir masinės emigracijos problema. Ištuštėjo kaimai, dabar jau atėjo tikrasis „sodybų tuštėjimo metas“ (toks buvo kadaise populiarus rašytojo J. Avyžiaus romanas), ir Lietuvos miestuose gerokai sumažėjo gyventojų. Gyventojų skaičius nesumažėjo, o šiek tiek išaugo tik sostinėje Vilniuje.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Kas ardo Lietuvą: didžioji korupcija? ar tariamos ,,revoliucijos”?

  2016-06-03
  Grabauskas-1_640x360.jpg

  Šiais metais mūsų Lietuvoje vyko daug ryškių politinių įvykių, skandalų, rezonansinių bylų tyrimų. Lietuvoje jau nuo pat gegužės pradžios įvyko keletas skandalingų, visuomenės dėmesį patraukusių įvykių. Nuo gegužės 2 d. iki gegužės 6 d. įvairių Lietuvos miestų policijos įstaigose specialių liudytojų statusu apklausti visuomeniniai aktyvistai, žurnalistai, antifašistai.

  Skaityti toliau »
 • NIKOLAJ STARIKOV, EUGENIJ HAVRENKO. Overtono langas

  2016-06-01
  remont kompa_120_110.JPG

  Joseph P. Overton (1960-2003), vyresnysis Mackinac centro Viešosios politikos viceprezidentas. Jis žuvo lėktuvo katastrofoje. Suformulavo visuomenės nuomonės formavimo modelį, kuris buvo po jo mirties pavadintas Overtono langu.Dž. P. Overtonas aprašė, kaip visiškai svetimos visuomenei idėjos gali būti pakeltos iš visuomenės paniekos pamazgų dugno, nuplautos ir netgi įteisintos įstatymu.


  Skaityti toliau »
 • JONAS KOVALSKIS. Jie sakė, kad gyvensime kaip Švedijoje

  2016-05-29
  Bedniaki_120x110.jpg

  Jie 1990 metais sakė, kad gyvensime kaip Vakaruose, tik reikia sunaikinti liaudies tarybų valdžią, panaikinti liaudies kontrolę, valstybinį reguliavimą, paleisti sukčių laisvosios rinkos energiją ir bus jums Švedija kiekvienam. Ir sukčių gauja sunaikino liaudies valdžią.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDR NOSOVIČ. Ukraina ir Rusija nugalėjo politinėje „Eurovizijoje“

  2016-05-25
  Pole.jpg

  Ukrainos dainininkė Džamala tapo estrados konkurso „Eurovizija-2016“ nugalėtoja. Jos daina „1944“ buvo skirta Krymo totorių deportacijai. Konkurso rezultatai atspindėjo ne muzikinius, o politinius vertinimus, šia prasme ir Rusija tapo „Eurovizijos“ nugalėtoja: milijonai žmonių tiesioginiame eteryje pamatė, kaip valstybinių kanalų — konkurso Europos šalims transliuotojų „profesionalūs žiuri“ dirbtinai menkino Rusijos rodiklius, o po to šių šalių gyventojai be jokios politikos atidavė savo balsus Rusijos atlikėjui.

  Skaityti toliau »
 • ARVYDAS DAUNYS. Lietuvos Seimas – žengimas link bedugnės

  2016-05-22
  Seimas_120x110.jpg

  Aš suprantu, jog Lietuvos žmonėms jau iki gyvo kaulo įgriso visas tas negatyvas, kuris pilasi lietuviško interneto erdvėje, laikraščiuose ir per televiziją, kad norisi nuo to kažkur pasislėpti arba išgirsti tegu ir nedidelę, bet bent jau malonią naujieną.

  Skaityti toliau »