RU EN
RSS
 • ALGIMANTAS RUSTEIKA. Nusipelnėme to, kas yra

  2016-09-30
  Alkani politikai_120x110.jpg

  Rašyk protingiems – kvailiai nesupras, o protingi įsižeidę užpuls būriais. O jei durniams, tai protingi neskaitys, o idiotų prigarmės begalė. Nepatiks – nesipiktinkit, nes gal ne jums skirta. O jei taip atrodo – laikas susirūpinti. Aš apie tai, kad istorija mėgsta būtąjį dažninį. Kas buvo tragedija, pasikartoja kaip komedija. Aname griūvančiam pasaulyje jie mus laikė neišmanėliais. Tiesiai į akis nesakydavo, bet visaip duodavo suprasti. O spaudoje ir respublikinėje TV tai rėždavo atvirai.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Nedarbo kodeksas

  2016-09-23
  Bugakovas-rinkiminis.jpg

  Kairieji socialdemokratai kartu su savo satelitais darbiečiais ir tvarkiečiais „prastūmė“ Seime naują, anot profsąjungų, „vergovišką“ darbo kodeksą. Pastarasis ženkliai susiaurina samdomų darbuotojų teises ir įtvirtina darbdavių dominavimą darbo ir kapitalo santykiuose. Iš anksto numatytos pataisos jau priimtam įstatymui - tai tik kosmetinis papudravimas, kuris iš esmės nepakeis nieko. Dirbančiųjų interesus šioje situacijoje parodomai gynė dešinieji konservatoriai bei juos palaikanti prezidentė arba, atvirkščiai, dešinioji prezidentė ir ją palaikantys konservatoriai. Tokie lietuviškos politikos vingiai, ypač prieš rinkimus, jau nieko nebestebina.

  Skaityti toliau »
 • VYTENIS PAULAUSKAS. Į kokią salą perkelsime Lietuvą?

  2016-09-16
  Migracija_120x110.jpeg

  Kadaise žymus tarpukario visuomenės veikėjas, geografas Kazys Pakštas iškėlė idėją, kad Lietuvą reikėtų perkelti į kokią nors kitą pasaulio vietą – Madagaskarą, Hondūrą, Angolą. Atseit Lietuva yra nepatogioje vietoje – aplinkui gyvena priešai, nuolat besikėsinantys į Lietuvos nepriklausomybę, o, be to, ir gamtinės sąlygos nėra labai palankios – ilgos žiemos, trumpos, lietingos vasaros. O štai Madagaskaro saloje būtų viskas puiku – aplinkui vanduo, jokių priešų, visus metus – vasara.


  Skaityti toliau »
 • DENIS KUZIN. Maskvoje pristatyta G, Sapožnikovos knyga apie Lietuvos «kovą už nepriklausomybę»

  2016-09-11
  sausio13_120x110[1].jpg

  Pagrindinė grėsmė dabartinei Lietuvai – ne politikos provincialumas, ne karinė įtampa regione ir net ne ekonominis sąstingis. Pagrindinė grėsmė – netolimos praeities tiesa, potarybinės Lietuvos gimimo istorija, kuri užbraukia visą šios Pabaltijo respublikos idėjinį pagrindą. Būtent tokia peršasi išvada perskaičius ką tik pristatytą Galinos Sapožnikovos knygą «Kas ką išdavė. Kaip buvo žudoma TSRS ir ko sulaukė ją bandę gelbėti žmonės».

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Apie gyvatuką ir dvarininkus

  2016-09-06
  Grabauskas_120x110.jpg

  Rugpjūčio pabaigoje priimtas sprendimas atšaukti skandalinga gyvatuko mokestį. Paskelbta, jog dėl to, kad yra juridinių spragų ir šio mokesčio teisėtumo negalima pagristi, todėl mokestis atšaukiamas ir nuo šiol šių rinkliavų nebebus.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDR SAMSONOV. Mokytojo užrašai

  2016-09-03
  2_2_120x110.jpg

  Rusų autoriaus-mokytojo pateikta padėtis rusų mokyklose, švietimo sistemoje, ir tos sistemos padariniai pradedant nuo 1990-ųjų metų. Jei nežinotume, kad tai rašo rusas – daugelis suklystų palaikę tai Lietuva. Bet kuriuo atveju pasiskaityti tikrai naudinga.

  Skaityti toliau »
 • JANINA ZVONKUVIENĖ. Darbo ir gyvenimo užgrūdinta karta

  2016-08-28
  Lietuva be mokslo_120x110.jpg

  Šie vaikai gimė, augo, gyveno be elektros. Jie nebuvo matę nei plentų, nei mašinų juose. Bet šitokio amžiaus, kaip čia matome, jie jau šauniai užšokdavo ant arklio ir galėjo zovada kelis kaimus apjoti. Jie mokėjo kinkyti, balnoti, pažaboti, išginti, parginti, ganyti, pančioti...

  Skaityti toliau »
 • NIKOLAJ STARIKOV. Kokią ateitį kuria pasaulio bankininkai

  2016-08-24
  Starikov_120x110.jpeg

  Pasaulio finansų sistema – pasaulinės ekonomikos skeletas. Jeigu anksčiau, Karlo Markso laikais, jo žymioji formulė skelbė „prekės-pinigai-prekės“. Tai dabartiniame pasaulyje ji atrodo jau kitaip: „pinigai-prekės-pinigai“. Pinigai, kurie kažkada buvo sugalvoti kaip instrumentas, aptarnaujantis prekių apyvartą, iš pradžių patys pavirto preke, o paskui iš pagalbinio instrumento pavirto svarbiausia gamybos priemone, kalbant to paties Markso terminais.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Legendinio F. Kastro jubiliejus

  2016-08-21
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Rugpjūčio 13 d. legendiniam Kubos lyderiui Fideliui Kastro suėjo 90 metų. Žymaus revoliucionieriaus jubiliejus paminėtas ir Kuboje, ir kituose pasaulio kraštuose. F.Kastro gerbia viso pasaulio socialistai, antifašistai, visi tie, kurie konkrečiai pasisako pries amerikietiško imperializmo grėsmes, prieš kapitalizmą, už taiką ir socializmą.

  Skaityti toliau »
 • IRINA ALKSNIS. Auksinis milijardas darda į bedugnę

  2016-08-16
  Euro-nulis_120x110.jpg

  Europa turi problemų. Didelių problemų. Analogiškų problemų turi ir Amerika. Visuose Vakaruose – didžiulės problemos. Užgriuvus ekonominiams sunkumams, socialiniams ir užsienio politikos nesklandumams, tarpusavyje besipešant elitams, vis labiau ryškėja visuomenės valdymo mašinos sutrikimai, keičiasi visuomenės nuotaikos ir troškimai.

  Skaityti toliau »