RU EN
RSS
 • ALGIMANTAS RUSTEIKA. Draudimų ir skundikų pilietinė visuomenė

  2016-11-02
  Ucho_120x110[1].jpg

  Po darbo dar įsipilu alaus, bet dėl visko užtraukiu užuolaidas. Įsijungiu ekraną ir žiūrim vienas į kitą. Laukiu nesulaukiu – kas vėl bus nebegalima? Kasdien esami ar, neduokdie, būsimi deputatai bei šiaip išprotėję rašeivos, naujieji komjaunuoliai ar belytės senės siūlo dar ką nors uždrausti. Vien vakar pažiūrėjęs pora laidų išgirdau gal penkis pasiūlymus.

  Skaityti toliau »
 • VLADIMIR LEPECHIN. Kodėl Vakarai niekada nebuvo civilizuoti

  2016-10-31
  Holivud_120x110.jpg

  Sąvokos „civilizacija“ ir „civilizuotas“ tampriai siejasi, tačiau reiškia skirtingus fenomenus. „Civilizacijos“ suprantamos kaip stabilūs sociokultūriniai transregionalinio masto sukūrimai, ir šia prasme Vakarai (Vakarų Europa + JAV) — vieni iš penkių-šešių dabarties civilizacijų. O štai sąvoka „civilizuotas“ per porą naudojimosi ja šimtmečių iš esmės kito, nemažu atstumu atsiplėšus nuo giminingos sąvokos „civilizuotas“.

  Skaityti toliau »
 • OLEG VEČIJ. Prie kapitalizmo žmogus neišvengiamai sulaukėja

  2016-10-28
  kapitalizmas_120x110[1].jpg

  Žmogus gyvena dviejose aplinkose: natūralioje ir dirbtinėje, kuriai priklauso ne tik pastatai ir interjeras bei kiti dirbtiniai atributai, bet ir, kas svarbiausia – galinga kultūrinė aplinka. Tuo žmogus ir skiriasi nuo gyvūno, gyvenančio tiktai natūralioje aplinkoje, kuri nulemia visą jo, gyvūno, elgesį.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Imitaciniai rinkimai baigėsi

  2016-10-25
  Grabauskas_120x110[1].jpg

  Pagaliau baigėsi Seimo rinkimų balaganas, baigėsi iliuzijų metas. Džiaugiasi ponai skverneliai, steponavičiai, auštrevičiai. Kiek mažiau džiaugiasi ponai landsbergiai ir kubiliai. Tačiau tokių veikėjų džiaugsmu ar nusivylimu per daug tikėti neverta, jie bet kuriuo atveju yra arti valdžios lovio ir tolyn nuo jo niekada ir nenueina.

  Skaityti toliau »
 • SKAISTA RAKAUSKIENĖ. Prašau, padėkite man. Nenoriu mirti konclageryje

  2016-10-21
  prokuratura_120x110[1].jpg

  Tai straipsnis, prie kurio dar tiktų pridėti šaukinį SOS. Nes tai siejasi su konkretaus žmogaus persekiojimu, kuris kelia pavojų orumui, sveikatai ir net gyvybei. Ir parodoma, kaip vyksta represijos prieš tuos piliečius, kurie netyli, kurie konkrečiai veikia prieš galimą narkotikų gamybą ir prekybą.

  Skaityti toliau »
 • VEIKKO KORHONEN. Rusijos-TSRS "nusikaltimų" europietiškoms "vertybėms" sąrašas

  2016-10-17
  Putinas_120x110.jpg

  Šitą pokštą apie Rusijos-TSRS nusikaltimus, įvykdytus kitų šalių atžvilgiu pradėjo Feisbuke Suomijos blogeris Veikko Korhonen iš Oulu miesto. Ne komunistas, jeigu ką.

  Skaityti toliau »
 • SERGEY KLIMKOVIČ. Biurgerių pasaulėlio pabaiga

  2016-10-15
  ES FLAG ES_120x110.jpg

  Mes stebime pirmą tragedijos dalį – europietiško biurgerių pasaulėlio žlugimą. Europa taip įprato gyventi sočiai ir nuobodžiai, taip sukvailėjo ir atbuko nuo pasitenkinimo pačia savimi, kad visos artėjančios permainos jai reiškia neišvengiamą žūtį. O permainas jai atneš pabėgėliai musulmonai.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Vaikų grobimo anatomija

  2016-10-11
  Grabauskas_120x110.jpg

  Po to laikas eina, vaikai laikomi globos namuose per prievartą, nors ir nori grižti į šeimas, jie laikomi valdiškuose namuose. Aišku būna ir kitokių būdų, kaip grobiami vaikai. Bet išsamiau apie tai panagrinėsime kitoje pastraipoje. Beje, pasitaiko nemažai atvejų, kai vaikus grobia ir išgabena iš Lietuvos užsienyje gyvenantys jų tėvai-Vokietijos, JAV, Indijos ir kitų šalių piliečiai.

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. LR Seimo rinkimai falsifikuotos demokratijos, melo ir propagandos aplinkoje

  2016-10-09
  Alaunis.jpg

  Nuo pat 1990 Kovo 11-osios Lietuvos valdančiosios partijos tiek kairiųjų, tiek dešiniųjų vedė Lietuvą prie socialinio ir ekonominio chaoso – ekonominės, socialinės krizės, kurios dabartinis „ekonominis atsigavimas“ yra paprasčiausias mitas.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Imitaciniai rinkimai okupuotoje Lietuvoje

  2016-10-06
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Stebiu šią Seimo rinkimų kampaniją, ir net abejoju ar ją verta taip vadinti. Kokie čia Seimo rinkimai? Tiesiog butaforinėje okupuotoje valstybėje vydoma rinkimų imitacija. Lietuva jau tarsi pereinamas kiemas, po ją važinėja ir savo tankus demonstruoja JAV kariškiai, Lenkijos, Vokietijos kariniai daliniai. Tuo grubiai paminta LR Konstitucija, kurios 137 straipsnis pabrėžia-jog į Lietuvą draudžiama įvesti užsienio šalių karinius dalinius.

  Skaityti toliau »