RU EN
RSS
 • RIMAS ARMAITIS. Tiesos momentas po Seimo rinkimų

  2017-01-06
  Alkani politikai_120x110.jpg

  Kad valstybėje įvyktų kažkokie pozityvūs pokyčiai, reikalingi keli dalykai, ir pirmiausia reikia pripažinti, kad mes esame sisteminėje krizėje. Bet kokia rimta reforma, ar tai kova su korupcija, ar emigracijos mažinimas, ar pragyvenimo lygio gerinimas, ar darbo vietų kūrimas, ar investicijų pritraukimas, tai visų pirma sisteminės reformos, reikalaujančios kardinalių sisteminių pokyčių.

  Skaityti toliau »
 • RIMANTAS ŠVAPLYS. Rusofobija – kas tai, ir kuo kvepia?

  2016-12-30
  Krug_120x110.JPG

  Štai situacija. Aš ateinu į ilgai ir puikiai šeimoje sutariančio buvusio draugo namus, ir jo žmonai sakau: ,,Kokia tu nuostabi ir puiki, bet kaip tu gali iki šiol gyventi su tokiu idiotu nevykėliu ir pan. vyru? Mesk jį, skirkis su juo, turiu tau geresnį pasiūlymą!‘‘ Kaip galvojate, kokia bus buvusio draugo ir jo žmonos reakcija?.. Skrisčiau laiptais žemyn, arba geriausiu atveju bučiau išprašytas lauk ir paprašytas visam laikui pamiršti tas duris, pro kurias įėjęs. Paskelbiau karą, ir čia atsiprašymas sunkiai beįmanomas.

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Keturių komunarų atminimui

  2016-12-27
  keturi komunarai_120x110.JPG

  1926 m. gruodžio 26-27 d. naktį nuo smetoninių budelių kulkų krito keturi Lietuvos liaudies sūnūs, keturi Lietuvos Komunistų Partijos (LKP) kovotojai, iki šios dienos prisimenami Keturių Komunarų vardu: K. Požela, J. Greigenbergeris, K. Giedrys ir R. Čarnas.  Keturių komunistų sušaudymas buvo tiesioginis rezultatas naktį iš gruodžio 16 į 17 d. įvykusio fašistinių karininkų organizuoto perversmo, nuvertusio ligtolinę liaudininkų ir socialdemokratų vyriausybę bei prezidentą Kazį Grinių ir į valdžią atvedusio tautininkus ir krikdemus su Antanu Smetona priešakyje.

  Skaityti toliau »
 • JONAS RAMANAUSKAS. Valstybė naujoviškai

  2016-12-22
  Seimas_120x110.jpg

  Liberaliai ir laisvai mąstant, o kodėl tas Seimas iš viso reikalingas? Įstatymų leidybos funkcijas Seimas gali taip pat perleisti privačiam uabui, daug sutaupytumėm. Vis tiek dabar Seimas nepaklūsta LR Konstitucijai jau 24 metus dėl antikonstitucinio Seimo rinkimų įstatymo, tai ir uabas su tokia funkcija puikiai susitvarkytų, gal net geriau.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Iliuzija kaip gyvenimo realybė

  2016-12-17
  Bugakovas-rinkiminis.jpg

  Stebint mūsų visuomeninį ir individualų gyvenimą norom nenorom vis dažniau tenka prisiminti marksistinį teiginį apie tai, kad būtis nulemia sąmonę. Nors visa informacinė erdvė tiesiog prikimšta įvairiausia reklamine produkcija apie visokius neurolingvistinio programavimo kursus bei seminarus, psichologų, psichiatrų, šoumenų bei viešųjų ryšių specialistų pamokslavimais ir panokymais apie tai, koks yra svarbus „pozityvus nusiteikimas bei mąstymas“ ir kodėl reikia „valdyti savo mintis“ – niekas nepadeda.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Lietuvos bibliotekas jau kontroliuoja kariškiai?

  2016-12-12
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Pastaruoju metu Lietuvoje regime daug skandalingų įvykių. Tai ir korupciniai skandalai, ir dažnai pernelyg tiražuojamos politinės rietenos. Tačiau pažvelkime į esminius Lietuvai trukdančius procesus. Su kuo jie susiję? Jie didele dalimi siejasi su karine sfera. Mūsų kraštui itin kenksmingas ginklų pirkimo vajus ir karo kurstymas, tokie procesai daro didžiulę žalą Lietuvai. 

  Skaityti toliau »
 • EDMUNDAS ŠČERBINA. Kam trukdo V. Lekstutis?

  2016-12-09
  femida_120x110[1].jpg

  Šių metų gruodžio 13 dieną 9 val. Klaipėdos apylinkės teisme (S. Daukanto g. 8, Klaipėda), bus teisiamas visuomeninkas Vaidas Lekstutis. Žmogus, kuris buvo vienas tų, kurie neleido Amerikiečių koncernui Chevron ateiti į Lietuvą, vadinasi, prisidėjoprie mūsų visų geriamo vandens išsaugojimo. Taip pat žmogus, kurio dėka, Klaipėdos rajone buvo uždrausta statyti megavačias vėjo jegaines, kurios iki tol buvo tiesiog įžuliai statomos beveik gyvenamųjų žmonių kiemuose. Sėkmingai kovojo ir prieš girulių miško iškirtimą bei pajurio zonos privatizavimą.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Ar bus gražintas pavogtas teisingumas?

  2016-12-06
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Lietuvoje vyksta masiniai žmogaus teisių pažeidimai. Yra daug bylų, kuriose akivaizdūs fabrikavimo požymiai. Tai A. Paleckio, A. Drižiaus, D.Raugalienės, E.Balčiūno, A.Veberio, V.Lekstučio, O.Titorenko, A.Balčiūnės bylos ir daug kitų bylų. Tai iš esmės politizuotos bylos, kai teisėsaugos struktūros naudojamos kaip vėzdas pries politinius oponentus, pažangius žurnalistus ir visuomenininkus.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDR NOSOVIČ. Pavydas ir neviltis: kodėl Pabaltijis nekenčia Rusijos

  2016-12-02
  Grybe su kardu_120x110.jpg

  Beprotiška Pabaltijo politikų rusofobija aiškinama tuo, kad Rusija po TSRS subyrėjimo išgyveno ir vystosi, o Pabaltijo šalys degraduoja ir miršta. Tos buvusios TSRS respublikos, kurios pasirinko išsigelbėjimą ir senų integracijos ryšių atnaujinimą — Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, — ramiai žvelgia į ateitį, o Pabaltijis neturi ateities: tai suvokdami vietiniai „patriotai“ bejėgiškai niršta ir vis dar skleidžia samanotą perestroikos laikų mitą, kad Rusija ne šiandien ryt nudvės patvory nuo degtinės.

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Fidelio Kastro atminimui

  2016-11-29
  Fidelis_120x110.jpg

  Gimęs 1926 m. rugpjūčio 13 d. pasiturinčio plantatoriaus A. Kastro sūnumi, F. Kastro nuo jaunų dienų turėjo visas sąlygas mokytis, plėsti savo kultūrinį bei intelektualinį akiratį, o tuo pačiu matyti visuomenę „iš viršaus“, valdančiųjų klasių perspektyvoje*. Būdamas gabus ir išskirtinio proto jaunuolis, F. Kastro domėjosi humanitariniais mokslais ir aktyviai sportavo, bet itin gerų pažymių neturėjo.

  Skaityti toliau »