RU EN
RSS
 • NIKOLAJ STARIKOV. Chaoso angelai

  2017-02-07
  Starikov_120x110.jpeg

  Pagrindinis šių dienų pasaulio ekonomikos ypatumas yra jos orientavimasis į finansus. Pinigai, kurie buvo mokėjimo ir santaupų kūrimo priemonė, pagalbinė funkcija, palengvinanti prekybą, vadinasi, ir gamybą, pavirto svarbiausia pasaulio ekonomikos preke. Pinigus parduoda ir perka lygiai taip pat sėkmingai kaip ir prekes, o tokios prekybos mastai yra žymiai didesni nei prekyba kokiais nors kitais gaminiais. Rezultate šiuolaikinės ekonomikos centru tapo jau nebe žmogus ir netgi ne prekės, o pinigai.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. D. Grybauskaitės režimas palaiko neofašistus?

  2017-02-03
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Neseniai ,,Laisvame laikraštyje“ pasirodė straipsnis apie kompozitoriaus T.Dobrovolskio žudikus neofašistus-S.Jankauską, A.Vileitą ir kitus jų bendrininkus ,,Kodėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo byloje baudžiamojon atsakomybėn nepatraukta D.Grybauskaitė?“.

  Skaityti toliau »
 • LIDŽITA KOLOSAUSKAITĖ. Antisovietinė propaganda

  2017-01-30
  televizor_120x110[1].jpg

  Atsižvelgiant į tai, kad kuo daugiau metų praeina nuo sovietmečio, tuo jis baisiau perteikiamas jo nemačiusiai kartai, įtariu, kad dar po 50 m. pasakosim anūkams, kaip žmonės sovietmečiu marinavo ir valgė kūdikius.

  Skaityti toliau »
 • VAIDAS LEKSTUTIS. Aš už JAV

  2017-01-26
  Lekstutis_120x110.jpg

  Nesitikėjau, kad ateis tokia diena, kai pasisakysiu už JAV ir jos vykdomą politiką. Štai ši diena atėjo ir aš ja džiaugiuosi. Ar džiaugsiuosi ilgai, parodys laikas, tai kas vyksta paskutinėmis dienomis mane visai tenkina, nes D.Trampo veiksmai atitinka mano politines pažiūras ir vertybes. Nesiplėsiu apie tai kas vyksta JAV, kokios jėgos tarpusavyje kariauja ir kurios laimi, bet faktas tas, kad D.Trampas yra JAV prezidentas.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Mezgėjos skandalas maskuoja okupaciją

  2017-01-25
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Lietuvą drebina taip vadinamas Gretos Kildišienės skandalas. Ši su R. Karbauskiu siejama Seimo narė važinėja prabangiu automobiliu, ir ta detalė tapo tokia ,,svarbi“, tokia ,,reikšminga“, tiesiog daug svarbesnė už Lietuvoje paplitusią korupciją, masinį skurdą bei žmonių išvarymą į Vakarus, politinius persekiojimus ir šliaužiančią okupaciją-JAV specnazo pajėgų įvedimą į Lietuvą, gausių Vokietijos armijos   pajėgų su šarvuotąja technika įvedimą į mūsų kraštą.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS ŠARKANAS. Lietuvos Respublika – ES konvergencijos čempionė

  2017-01-21
  ES FLAG ES_120x110.jpg

  Tapome ES konvergencijos lyderiais. Ne tik vis labiau panašėjame su Latvija, Estija, Bulgarija bei Švedija, bet ir daugelyje sričių pirmaujame be jokios konkurencijos! Kiek atsimenu, prieš 13 metų pagrindinis paaiškinimas, kodėl mes vis dėlto stojame į Europos Sąjungą (nors buvo pasižadėta uždaryti atominę elektrinę ir t.t.), praktiškai buvo: „mes tapsime Europa!“

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Sausio 16-ą prisimenant

  2017-01-17
  Raudonas ruporas 120x110.jpg

  Lygiai prieš aštuonerius metus, 2009 m. sausio 16 d., Vilniuje prie Seimo įvyko daugiatūkstantinis mitingas, kurio dalyviai protestavo prieš antiliaudinę tuometės A. Kubiliaus konservatorių vyriausybės politiką 2008 m. gale prasidėjusios pasaulinės kapitalizmo krizės akivaizdoje. Iš vietos nesitraukę ir tuomečio Seimo pirmininko reikalavę demonstracijos dalyviai netrukus buvo guminėmis kulkomis ir ašarinėmis dujomis apšaudyti „demokratinės“ Lietuvos represinių struktūrų pareigūnų.

  Skaityti toliau »
 • VALERIJUS IVANOVAS. Lietuvos temidės teisinė savivalė

  2017-01-15
  sausio13_120x110[1].jpg

  Praėjo 25 metai nuo to laiko, kai Lietuvos TSR sostinėje Vilniuje 1991 m. sausio 13-ją naktį žuvo 14 žmonių. Tačiau iki šiol mes nežinome konkrečių asmenų, nuo kurių tiesioginių veiksmų tą tragišką naktį žuvo kiekvienas konkretus Lietuvos TSR ir TSRS pilietis. To nežinant neįmanoma juridiškai identifikuoti žudiką. Neįmanoma nustatyti, ar jis veikė vienas, ar susitarę su kitais asmenimis. 

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. ,,Vatnikai” ir ,,elitas”

  2017-01-13
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Šį straipsnį rašyti paskatino kelios priežastys. Tai vieno iš konservatorių partijos lyderių P. Saudargo straipsnis ,, Vatnikų žodžio laisvė“, kuris viešoje erdvėje pasirodė šių metų sausio 4 d., tai ,,Facebook“ puslapyje ,,Žalio velnio takais“ skelbiama prieštaringa informacija ir kai kuriuose ekstremistiniuose portaluose skelbiama informacinė medžiaga, tai prieš ,,Laisvo laikraščio“ redaktorių A.Drižių pastoviai vykstantis tariamo ,,elito“ atstovų organizuojamas puolimas ir kiti panašūs atvejai.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDR KUDINOV. Europos multikultūralizmas

  2017-01-10
  ES FLAG ES_120x110.jpg

  Situacija komiška tuo, kad Vakarai nori sukurti multikultūrinę visuomenę pagal rusišką pavyzdį. Kad toje pačioje šalyje galėtų gyventi daug skirtingų etnosų. Tačiau rusišką multikultūros modelį jie adaptavo savoms istoriškai susiklosčiusioms etninėms normoms. Ir tautų draugystė pavirto neokolonijine politika.

  Skaityti toliau »