RU EN
RSS
 • ALEKSANDR NOSOVIČ. Pavydas ir neviltis: kodėl Pabaltijis nekenčia Rusijos

  2016-12-02
  Grybe su kardu_120x110.jpg

  Beprotiška Pabaltijo politikų rusofobija aiškinama tuo, kad Rusija po TSRS subyrėjimo išgyveno ir vystosi, o Pabaltijo šalys degraduoja ir miršta. Tos buvusios TSRS respublikos, kurios pasirinko išsigelbėjimą ir senų integracijos ryšių atnaujinimą — Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, — ramiai žvelgia į ateitį, o Pabaltijis neturi ateities: tai suvokdami vietiniai „patriotai“ bejėgiškai niršta ir vis dar skleidžia samanotą perestroikos laikų mitą, kad Rusija ne šiandien ryt nudvės patvory nuo degtinės.

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Fidelio Kastro atminimui

  2016-11-29
  Fidelis_120x110.jpg

  Gimęs 1926 m. rugpjūčio 13 d. pasiturinčio plantatoriaus A. Kastro sūnumi, F. Kastro nuo jaunų dienų turėjo visas sąlygas mokytis, plėsti savo kultūrinį bei intelektualinį akiratį, o tuo pačiu matyti visuomenę „iš viršaus“, valdančiųjų klasių perspektyvoje*. Būdamas gabus ir išskirtinio proto jaunuolis, F. Kastro domėjosi humanitariniais mokslais ir aktyviai sportavo, bet itin gerų pažymių neturėjo.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. 2016 metais pasaulyje stiprėjo kairiujų jėgų pozicijos

  2016-11-25
  Grabauskas_120x110.jpg

  Lapkritį viena iš labiausiai visame pasaulyje svarstomų temų-tai D. Trampo išrinkimas į JAV prezidento postą. Tačiau svarbu pažvelgti ir į kitų svarbių procesų raidą-pasaulyje vis labiau stiprėja kairiųjų politinių jėgų pozicijos.

  Skaityti toliau »
 • EDIKAS JAGELAVIČIUS. „Spalvotų revoliucijų“ psichologija

  2016-11-22
  E. Jagelaviciaus foto_120x90.jpg

  Prancūzų socialinis psichologas ir sociologas Gustave Le Bon XX amžiaus pradžioje parašė knygą „Masių psichologija“ tai yra jau daugiau kaip prieš 100 metų. Ta knyga ne tik neprarado aktualumo, bet tapo atspirties tašku autoriams užsiimantiems visuomenės nuomonės formavimu ir manipuliacijų technologijomis.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. ALTERNATYVOS PAIEŠKA: marksizmas ir tautine ideologija

  2016-11-18
  M.B.-8 120x110.jpg

  Vis dažniau globalinis ir nacionalinis politinis elitas bei jį aptarnaujanti žiniasklaida su visa armija dvaro politologų, sociologų ir žurnalistų prašauna pro šalį, pateikdami visuomenei savo „analizes ir prognozes“. Propagandinė elito mašina akivaizdžiai pradėjo buksuoti. Šiais 2016 metais galima paminėti bent 3 tokio pobūdžio stambias propagandines elitines analitikos „kliurkas“. Tai D. Britanijos „Brexito“ rezultatai, Lietuvos Seimo rinkimai ir D. Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose.

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. JAV prezidento rinkimai – didžiausia pavykusi psichologinė operacija

  2016-11-15
  Alaunis.jpg

  Po to, kai „netikėtai“ 2016 m. JAV prezidento rinkimus laimėjo D. Trampas Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė daug pranešimų, kad šoką sukėlė tai, jog prezidentu buvo išrinktas ne tas, kurio buvo tikėtasi, kad išrinktasis prezidentas D. Trampas yra Rusijos prezidento Putino „gerbėjas“ ir kad D. Trampas gali svarstyti galimybę išfromuoti NATO aljansą. Tad ar galima tikėtis, kad naujasis JAV prezidentas Trampas JAV užsienio politiką pasuks 180 laipsnių kampu? Ar yra pagrindo nerimauti Lietuvos valdančiajam elitui?

  Skaityti toliau »
 • DOUG BANDOW. Nesibaigiantys Vašingtono karai

  2016-11-12
  Laisves statula su kareiviais.jpg

  Paskutinės dvi Amerikos prezidentų administracijos vykdė nesibaigiančių karų politiką, kurią palaikė abi politinės partijos. Tokia politika susilaukė pasibjaurėtinų pasekmių: kiekviena Amerikos intervencija tapdavo pretekstu pradėti naują, dar didesnio masto konfliktą.

  Skaityti toliau »
 • STASYS GERVĖ. Didįjį Spalį prisimenant

  2016-11-10
  Slove Spaliui_120x110.jpg

  2016 m. lapkričio 7 d., sueina lygiai 99 metai nuo tada, kai laimėjo Didžioji Spalio socialistinė revoliucija. Šis pasaulinės reikšmės istorinis lūžis – milžiniška tema, kurios giliai nesuvokus neįmanoma nei suprasti, nei teisingai įvertinti audringosios XX a. istorijos. Ji verta ištisų straipsnių, monografijų ir istorijos tomų; apsakymų, poemų ir romanų; giesmių, simfonijų ir operų. Tad apie ją parašyti palyginus neilgą straipsnį – ne iš lengviausiųjų uždavinių.

  Skaityti toliau »
 • VLADISLAV SASOV. Kodėl nemokame skaityti naujienų

  2016-11-08
  remont kompa_120_110.JPG

  Nedidelė instrukcija, kurios pagalba naujienų skaitytojai galės savarankiškai analizuoti pranešimus apie įvykius pasaulyje, ir išskirti tai, kuo galima tikėti, o kuo – ne.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Ar šaudyti pro langus?

  2016-11-04
  Grabauskas_120x110.jpg

  Spalio pabaigoje pasirodė naujas Krašto apsaugos ministerijos leidinys ,,Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“. Po šio leidinio pristatymo iškart pasirodė ir video forma parengta leidinio apžvalga.

  Skaityti toliau »