RU EN
RSS
 • STASYS GERVĖ. Vilniaus Universiteto profesorius prabyla apie kapitalistinę Lietuvą

  2017-03-18
  Kapitalizm_120x110.jpg

  Toliau brangstant maistui, sunkėjant pragyvenimui ir tęsiantis masinei emigracijai (evakuacijai) į Vakarus, mūsų oficialieji ekonomistai ir kiti „specialistai“ postringauja apie esą „gerėjantį (– kam?) gyvenimą“. Bet ir čia išgirstame balsą, tariantį karčias, tačiau nepaneigiamas tiesas: „Visa dabartinė Lietuva tapo didelio pilietinio ir žmogiškojo susvetimėjimo fabriku... Karaliumi tapo kapitalas...“, tuo tarpu „Lietuvos elitas nesirūpina beturčiais, neklauso jų išminties, ir už tai bus nubaustas.“, – ir taip šneka ne koksai „marginalas“ ar „radikalas“, ne „vatnikas“ ir juo labiau ne marksistas ar komunistas, o Vilniaus Universiteto profesorius A. Jokubaitis, neseniai LRT.lt vyriausiajam redaktoriui V. Laučiui duotame interviu.

  Skaityti toliau »
 • LIUDMILA PETKEVIČIŪTĖ. Visiems, kuriems rūpi, ką apie mus pamanys

  2017-03-14
  Lietuvos trispalvė.jpg

  Varganytėms lietuviams niekaip nedašunta, kad mes „jiems“, tiems „pranašesniems ir išmintingesniems“ kraugeriams ir žudikams, taipogi tesame „šunes ant šieno“. Ir tas šienas, tai yra, mūsų žemė, jiems labai rūpi.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Kovo 11-osios tragizmas. Fašizmo atgimimas

  2017-03-12
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Lietuvoje minima kovo 11-oji. Sueina jau 27 metai nuo tos datos, kai 1990 metais buvo paskelbta apie Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės atkūrimą. Kokie laisvos šalies pasiekimai? Pradėkime nuo konkrečių detalių. Štai pereitą savaitgalį dingo jaunos kartos Lietuvos pilietė I. Strazdauskaitė. Ji gimusi jau po tos lemtingos kovo 11-osios.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANRD NOSOVIČ. Lietuvos politikai lenktyniauja rusofobijos varžybose

  2017-03-11
  Rusijos prezidento rinkimai_120x110.jpg

  Vilniaus meras Remigijus Šimašius mano, kad Rusija — tai žudinės kitų šalių teritorijose ir prievarta šeimoje. Rusofobijos priepuolį Šimašius patyrė išgirdęs pirmosios Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės pasisakymą, jog iš Rusijos yra ko pasimokyti.

  Skaityti toliau »
 • NERINGA VENCKIENĖ. Kai žvėrys vadovauja valstybei

  2017-03-04
  Perplestas vaikas_120x110.jpg

  Tragedija Kėdainiuose, kai buvo užmuštas ketverių metukų berniukas, turi panašumų su mano brolio dukrelės istorija. Jam buvo ketveri. Jai – ketveri taip pat. Jį mušė artimieji. Ji pasakojo, kad motinos draugai ją skriaudžia. Ir vienu, ir kitu atveju neatsirado žmonių valdžioje, kurie gintų šiuos mažylius. 

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Konferencija dėl žmogaus teisių pažeidimų

  2017-02-26
  Zmogaus teises_120x110.jpg

  Vasario 21 d. Kaune įvyko pilietinė konferencija ,,Dėl S.Rakauskienės persekiojimo ir tragiškos žūties bei kitų žmogaus teisių pažeidimų“. Ji buvo skirta ilgai persekiotai ir neseniai mirusiai visuomenininkei, Socialistinio Liaudies Fronto narei Skaistai Rakauskienei pagerbti.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Pokalbis apie marksizmą

  2017-02-20
  Bugakovas-rinkiminis.jpg

  Jeigu trumpai apibudinti dominuojančią tendenciją – mūsų pasaulis pergyvena sisteminę krizę ir sparčiai grįžta į technologizuotus viduramžius. Išskyrus įsisenėjusias ir iš esmės nesprendžiamas globalines problemas – ekologines, demografines, socialines ir kitas, mūsų pasaulį krečia ir vidinė egzistencinė žmogaus ir visuomenės santykių krizė.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Politinės represijos Lietuvoje

  2017-02-17
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Kai žvelgiame į dabarties Lietuvą, tai matome du itin skirtingus požiūrus ir dvi informacines linijas. Viena tai oficialioji linija-kad Lietuva yra demokratinė šalis, kurioje neva laikomasi žmogaus teisių, o gyvenimas vis gerėja, ekonomika kyla.

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Lietuvos istorija – klasių kovos istorija

  2017-02-14
  rabocij_120x110[1].jpg

  Kaip ir kiekviena išnaudotojiška santvarka, taip ir šiandieninė buržuazinė Lietuva perrašinėja ir perdirbinėja istoriją taip, kaip jai patogu, siekdama visuomenės sąmonėje suformuoti valdančiosios klasės interesus ginančią ideologiją atitinkantį praeities vaizdą.

  Skaityti toliau »
 • AURIMAS DRIŽIUS. Idiotiškas valdžios „biznis‘

  2017-02-10
  procentai_120x110[1].jpg

  15min.lt portale pasirodė straipsnis „SGD laivais – iš Lietuvos, „Gazprom“ vamzdžiais – į Lietuvą“, jame rašoma, kaip Lietuva „raško vaisius, kuriuos ilgai brandino“. Buvęs Seimo narys Audrius Nakas mano, kad tai spec. tarnybų parengtas straipsnis, nes garsus 15min.lt tyrėjas Pancerovas jau pripažino, kad naudojasi spec. tarnybų pagalba – tiesiog  nueina į tarnybos būstinę, gauna straipsnį kompiuterinėje laikmenoje, ir vėliau jį pateikia kaip savo.

  Skaityti toliau »