RU EN
RSS
 • JUOZAS ARBAČIAUSKAS. Lietuvos ponai

  2014-02-04
  Bedniaki_120x110.jpg

  Sąjūdistai prieš 23 metus labai pamalonino, duodami teisę visiems vadintis ponais. Tik ponais buvom trumpai, kol buvo daug palikto TSRS turto, pradedant įvairia technika, vis dar veikiančiomis gamyklomis, kurių sandėliai lūžo nuo žaliavų ir šiaip prekių. Buvo įkurtas net nekilnojamo turto pardavimo fondas.

  „Ponams'' buvo sakoma, kad nereikia čia naftos nei benzino, važinėsim savo išaugintų rapsų aliejumi, kvepės blynais važiuojančios mašinos, o šildymas bus pats pigiausias. Turim šitiek daug miškų ir lietuviai šitokie darbštūs, taigi su jais aplenksim visą pasaulį. Bet pažiūrėkim į tuos ,,ponus''

  Skaityti toliau »
 • EDGARAS JUREVIČIUS. Lietuvos žemės pardavimas užseniečiams

  2014-01-02
  ES FLAG ES_120x110.jpg

  Neseniai buvo renkami žmonių parašai dėl referendumo rengimo, tam jog uždrausti žemės pardavimą užseniečiams. Kilni mintis ir, lyg ir, svarbi užduotis, tačiau kaip ir visa laiką egzistuoja žodelis „bet“. Bet ar ši priemonė tikrai gali apsaugoti, taip visiems mums svarbų turtą, žemę? Ar to bus gana? Kiek tos žemės jau priklauso užseniečiams? Ar mūsų priimtos priemonės, jei referendumas bus sėkmingas, netaps tik tuščiais žodžiais LR Konstitucijoje, nes jose gausu spragų kuriomis galima pasinaudoti? Ar mes tikrai esame vieningi šiuo klausimu, ar neatsiras tokių, kurie vienokiu ar kitokiu būdu nuspręs iš to pasipelnyti?

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. Ukraina nusiėmė Eurointegracijos kilpą nuo kaklo – ES asociacijos sutarčiai tarė NE!

  2013-12-06
  flag_es_120x110[1].jpg

  2013 lapkričio 21 d. Ukrainos ministras pirmininkas Nikolajus Azarovas pasirašė įsakymą, kuriuo stabdomas Asociacijos sutarties tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos pasirašymo procesas. Europos Sąjungos (ES), Vašingtono, Varšuvos ir Vilniaus politikų šantažas prieš Ukrainą reikalaujant paleisti iš kalėjimo buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko baigėsi tuo, kad Ukraina sustabdė asociacijos sutarties pasirašymą su ES, kuris jau buvo iš anksto numatytas lapkričio mėnesį 28 – 29 dienomis Europos Sąjungai pirmininkaujančios Lietuvos sostinėje Vilniuje. Ukrainos parlamento dauguma atsisakė balsuoti už tokį ES asociacijos sutarties pasirašymo įstatymo siūlymą, kuriam Ukrainos parlamente pritarė oranžiniais marškiniais dėvintys George Soros finansuojami parlamentarai.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Renovacija (Beveik rimtai)

  2013-11-22
  mb-8_120x120[1].jpg

  Renovacija tai atnaujinimas. Kaip galima atnaujinti kokį nors objektą? Pavyzdžiui namą? Teoriškai galima įsivaizduoti 3 variantus: suremontuoti, nudažyti, patobulinti. Tikriausiai renovacija reiškia visus kartu. Bet ką reikštų renovuoti valdžią? Jau beveik ketvirtį amžiaus gyvename su ta pačia valdžia. Senai laikas ją renovuoti! Suremontuoti jos neįmanoma. Nes ji ir yra pagrindinė valstybės „remontininkė“. Kaip ji remontuos pati save? Ji per tuos metus taip „nusiremontavo“, kad ir nudažyti nebėra kaip. Kokiomis spalvomis nedažyk, - vis tie patys pilki veidai tribūnose ir ekranuose. Ir tos pačios bespalvės kalbos. Apie bet kokį tobulėjimą ir užsiminti neverta. Jai tobulėti nebėra kur! Tobulėti gali tik tauta, o ne valdžia. Nes valdžia tarnauja tautai. Kaip tarnas gali tobulėti?!

  Skaityti toliau »
 • G. GRABAUSKAS, A. BOSAS. Dar vienas antisemitizmo ir rusofobijos ,,perliukas“

  2013-10-11
  kreatyv_120x110[1].jpg

  Labai gaila, kad jį ,,Laisvame laikraštyje“ į viešą erdvę paleido ne koks fašistuojantis jaunuolis, o garbus kalbininkas baltistas dr. Letas Palmaitis.(turime omenyje rugsėjo 14 d. laikraščio numeryje išspausdintą straipsnį ,,Laisvės šauklys ,,Laisvas laikraštis“ propaguoja didžiausius Lietuvos istorijos revizijos atradimus?“). Šis mūsų kalbininkas įsiaiškino tūkstantmečio mįslę-kur ir kodėl buvo nužudytas šventasis Brunonas Bonifacas. Bet L.Palmaičiui taip ir nepasisekė nei mums, nei skaitytojams įrodyti ar Jonas Noreika buvo nusikaltėlis žmonijai ar tautos didvyris? Jis atskleidė mislę : kas įvyko prieš tūkstantį metų, o štai konkrečiai pristatyti pagristą poziciją dėl J.Noreikos ir kitų ,,didvyrių“ taip ir nepasisekė.

  Skaityti toliau »