RU EN
RSS
 • PRANAS VALICKAS. Finansinis karas

  2014-10-31
  Dolar_120x110.jpg

  Pirmiausia apie tarptautinių finansinių atsiskaitymų sistemą. Tik dabar aiškėja, kad Niujorko Pasaulio Prekybos Centras 2001 rugsėjo 11 dieną susprogdintas ne veltui – JAV vyriausybė prisidengdama kovos su terorizmu būtinybe jau tų pačių metų spalio mėnesį privertė SWIFT bendrovę pasiduoti ir teikti Amerikai visą informaciją apie visus sistemos bankus ir bankų klientus. Faktiškai SWIFT bendrovė tapo pavaldi JAV finansų ministerijai. Tokiu būdu Amerika sukonstravo naująjį 21-o amžiaus ginklą – finansinį ginklą.

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. Kas nužudė Venesuelos prezidentą Hugo Chaveza ?

  2014-10-25
  Alaunis.jpg

  Per mažiau nei du metus, keturiems Pietų Amerikos šalių prezidentams buvo nustatyta diagnozė - vėžys: Paragvajaus prezidentui Fernandui Lugosui, Brazilijos prezidentui Luisui Inacio Lula da Silva, Venesuelos prezidentui Hugo Chavezui ir Argentinos prezidentei Cristinai Fernandez de Kirchner. Dar anksčiau vėžys buvo diagnozuotas buvusiam Kubos prezidentui FidelIUI Castro.Pirmiausia, dar 2009 metais buvo diagnozuotas limfmazgių vėžys Dilmai Rousseffai, kuri šiuo metu yra išrinkta Brazilijos prezidentė.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Ar Lietuvai gresia Ukrainos scenarijus?

  2014-10-14
  Grabauskas_120x110.jpg

  Konkrečiai žvelgiant į karo eigą, pateikiami skirtingi faktai apie žuvusių bei pabėgėlių skaičių. Kijevo valdžios, dažnai vadinamos Kijevo chuntos, pateikiami faktai labai abejotini, dažnai ir suklastoti. Ukrainos įvykius stebinčio Rusijos mokslininko Igorio Panarino duomenys tokie: nuo 2014 metų balandžio pradžios Ukrainoje žuvo virš 20 tūkstančių žmonių – virš 2300 Kijevo valdžios atsiustų kariškių bei įvairių privačių sukarintų grupuočių (tame tarpe I. Kolomoiskio finansuojamų batalionų ,,Dnepr“, ,,Azov“ ir ,,Aidar“ narių, taip pat organizacijos „Pravyj sektor“ smogikų), virš 2800 Rytų Ukrainos partizanų, o likę žuvusieji – taikūs civiliai gyventojai.

  Skaityti toliau »
 • BIRUTĖ DILPŠIENĖ. Nušluostyk ašaras motinoms, ponas Landsbergi!

  2014-10-10
  Dilpsiene-foto.jpg

  Ne, medžiai negreit numiršta - medis ne žmogus. Medis tyli, kai jo įskaudintą širdį stengiamasi užglaistyti užmaršties ir tylos dulkėmis. O žmogus? Viskas, kas buvo ir yra tikra, niekada neužsimirš ir paliks gilūs pėdsakai, o koks nors skaudus žodis iš naujo prikels gyventi net ir skausmą, o juo labiau motinos skausmą...

  Buvau išvykusi, kai mane pasiekė pažįstamos skambutis: „Ar tu girdėjai, kaip Landsbergis tiesą, apie kurią mes žinome ir apie kurią tu rašei, sumenkino“. Kaip, nesupratau? „Nagi, laidoje „Lietuva tiesiogiai" į žurnalistės klausimą, kaip ten buvo su tais vaikinais 1990 kovo 27-tą Raudonojo Kryžiaus ligoninėje, Lietuvos „patriotas" atsakė: „tai ta moteris rašinėja , manau, kitų jėgų įtakojama". Nusičiaudėjo ir kalba baigta. Matyt, ir velnias ar dievas čia įsijungė, pasiųsdami jam kosulį, neleisdami daugiau tyčiotis iš motinų ir vaikinų skausmo.

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. Euras – tarptautinės finansinės mafijos kūrinys?

  2014-09-11
  Alaunis.jpg

  XXI amžiaus Europą vėl sugrįžta antikinė istorija „vienas dydis tinka visiems“. Europiečiai yra įkalbinėjami prieš save pačius įsivesti pavojingą ir prieštaringą  dalyką, kuris vadinamas Euru.


  Šią bendrą antinacionalinę valiutą eurą išrado prancūzai su vokiečiais. Eurą boikotavo Didžioji Britanija, Danija ir kol kas jo neįsiveda grupė kitų Europos Sąjungos šalių. Prieštaringą eurą ruošiasi įsivesti ir Lietuvos vyriausybė. Kam buvo sukurtas euras? Ar tikrai Lietuvai yra naudinga įsivesti eurą?


  Pradėkime nuo euro susikūrimo istorijos ir pagrindinės priežasties, kas, kaip ir dėl ko sukūrė eurą ir kam jis yra naudingas?

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Kodėl kurstoma rusofobija?

  2014-08-10
  Grabauskas_120x110.jpg

  Pastaruoju metu Lietuvos viešojoje erdvėje regime specifinę situaciją–mažai svarstoma apie esmines mūsų krašto problemas. Daugiausiai regime rusofobijos kurstymą, teiginius apie tai, kad reikia kuo daugiau ginkluotis, nes neva Lietuvą greitai puls Rusija. Greta pateikiama gausi informacija apie pilietinį karą Ukrainoje, tik ta informacija smarkiai vienpusiška, dominuoja Kijevo valdžios, šios valdžios įtakingų veikėjų A. Jeceniuko, D. Jarošo, I. Kolomoiskio, A. Avakovo bei kitų abejotinos reputacijos asmenybių garbinimas bei Rytų Ukrainą ginančių šio krašto patriotų–V. Bolotovo, P. Gubarevo, A. Mozgovojaus, V. Rogovo ir kitų jų bendražygių žeminimas. Nuo pat 2014 metų pradžios Lietuvoje prasidėjo staigus rusofobijos plitimas. Ir tuos procesus ypač kursto dalis Lietuvos politikų bei įtakingų oligarchų valdomos žiniasklaidos priemonės. Rusofobija plinta tarsi virusas. Rusofobija nežmogiška, ji žemina žmogaus orumą, ji skatina nuosmukį ir nesantaiką.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Apie užsienio politiką

  2014-08-04
  maidan_120x110[1].jpeg

  Per visą nepriklausomybės laikotarpį Lietuvą valdantis elitas savo vykdoma politika nuolat aukštyn kojom apversdavo žinomą klasikinį postulatą: užsienio politika yra vidaus politikos tiesinys, o pastaroji turi išreikšti ir atspindėti pirmiausiai ekonominio šalies vystymosi poreikius. Realybėje gi Lietuvos valdžios užsienio politika visad buvo atplėšta nuo vidaus politikos, o ši savo ruožtu mažai buvo siejama su socialiniais–ekonominiais mūsų visuomenės interesais.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Armėnijoje vyko tarptautinis forumas ,,Jaunoji Eurazija“(1)

  2014-06-29
  Grabauskas_120x110.jpg

  Birželio 10-15 dienomis Armėnijoje vyko tarptautinis forumas ,,Jaunoji Eurazija“. Šiame renginyje, kuris vyko Cachadzoro kurorte, dalyvavo  virš 150 dalyvių iš 13 šalių-Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Kazachstano, Armėnijos, Gruzijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos, Uzbekijos, Tadžikistano, Kirgizijos ir Moldovos. Dauguma forumo dalyvių-tai jaunesnės ir vidurinės kartos žmonės, jų amžius nuo 20 iki 46 metų. Jau 5 valstybės-Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija ir Armėnija jungiasi į Eurazijos sąjungą. Dėl stojimo į šią sąjungą derasi ir Vietnamas, Tadžikistanas bei dar kelios valstybės. Yra galimybė ir iš dalies jungtis į Eurazijos sąjungą-pasirašyti asocijuotos narystės sutartis.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. D. Grybauskaitė kreipia Lietuvą į „šaltojo karo“ kelią

  2014-06-25
  Grabauskas_120x110[1].jpg

  Savaitės pradžioje viešojoje ervėje paplito LR  Prezidentės  D. Grybauskaitės pareiškimas, kuriame ji Rusijos Prezidentą V.Putiną sulygina su A.Hitleriu. Neva V. Putinas atsakingas už krizę Ukrainoje ir elgiasi kaip kadaise elgėsi  A. Hitleris. Šis pareiškimas paplito tuo metu, kai Ukrainoje dar vyksta nuožmios kovos, bet jau prasideda ir taikos derybos. Šiose darybose dalyvauja tarptautinių organizacijų atstovai, Ukrainos vyriausybės, Rusijos bei Donecko ir Lugansko Respublikų atstovai.

  Po šio D.Grybauskaitės pareiškimo bent keli įtakingi Rusijos politikai jau pareiškė savo nuomonę šiuo klausimu. Rusijos Federacijos Tarybos narys Michailas Margelovas pareiškė, kad LR Prezidentės  pareiškimas - tai amoralus ir ciniškas poelgis.

  Skaityti toliau »
 • EDVARDAS SATKEVIČIUS. Atviras elektroninis laiškas Prezidentei, Seimui ir Lietuvos vyriausybei

  2014-06-16
  Lietuva_120x110.jpg

  LR REFERENDUMO ĮSTATYMAS buvo priimtas 2002 m. birželio 4 d. prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą (ES).

  Tuo metu beveik visi rinkėjai, įrašyti į rinkėjų sąrašus, gyveno Lietuvoje. Po įstojimo į ES, Lietuvos valdžia laisvanoriškai-priverstinai beveik pusę sąrašinių rinkėjų (nuo 1 iki 1,2 milijono) išvarė į Vakarų NATO valstybes. Šie rinkėjai praktiškai nedalyvauja Lietuvos gyvenime, neturi galimybės balsuoti ir nebalsuoja rinkimuose bei referendumuose (pagrindinai balsuoja diplomatinės tarnybos 0,5 procento nuo sąrašo). Po kelių metų Lietuvoje gali likti mažiau pusės sąrašinių rinkėjų ir beveik visi privalomieji referendumai negalės įvykti, nes juose negalės sudalyvauti virš pusės sąrašinių rinkėjų.



  Skaityti toliau »