RU EN
RSS
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS, JONAS KAZAKEVIČIUS. Kodėl Lietuvoje žeminami senoliai?

  2017-04-06
  Bedniaki_120x110.jpg

  Šį straipsnį parašyti paskatino Lietuvos dabartis: iš TV ekranų sklindantis bulvaras ( pigūs skandalai ir skandaliukai, pop kultūros dominavimas) ir agresyvus karo kurstymas bei ciniška rusofobija, tokie procesai tarsi šydas pridengia tikras problemas-žmonių skurdinimą, paplitusią korupciją, šeimų ardymus, senolių žeminimą. Š

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Euroremontas (Apie Europos Sąjungos dabartį ir ateitį)

  2017-04-04
  michailas_bugakovas_120x110[1].jpg

  Bet kuriom statybom ar remontui yra svarbu turėti projektą. Dar svarbu suplanuoti pagrindinius darbų paketus ir, mūsų atveju, įvardinti jos politologiniais terminais. Tokiu būdu, gautųsi, kad reikia remontuoti stogą (lyderystę), sienas ir apdailą (politiką) ir fundamentą – (ekonomiką).

  Skaityti toliau »
 • VLADIMIRAS MATVEJEVAS. Rastas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas: pirmas spektaklio veiksmas?

  2017-04-01
  ES FLAG ES_120x110.jpg

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyvuose rastas Nepriklausomybės Akto originalas, kurį beveik prieš šimtą metų pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių

  Skaityti toliau »
 • AINARS KADIŠS. Per Latvijos laidotuves aš neverksiu. Kodėl?

  2017-03-26
  Ryga_120x110.jpg

  Aš pavargau nuo šios valstybės, nuo šio režimo. Dar niekada jo funkcionieriai nepasidomėjo apie mano šeimos ar mano paties gyvenimo kokybę. Iki šiol jiems terūpi viena – kiek iš manęs galima paimti, ištraukti. Laukiu pabaigos, link kurios valstybė taip ryžtingai eina. Agonija negali tęstis amžinai“, – rašo latvis Ainars Kadišs portale Pietiek.com

  Skaityti toliau »
 • POVILAS MASILIONIS. Valstybė ant melo pamatų

  2017-03-23
  Isdavystes_kaina_120x110.jpg

  Leidžiantį daryti kratą nutarimą pasirašė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato vyr. tyrėja Olga Kudriašova. Tame nutarime kalbama ir apie minėtosios knygos tiražo bei dokumentų, kurie „reikšmingi ikiteisminiam tyrimui“, poėmį (buvo išvežtas ir leidyklos kompiuteris, – P. M.), nors, kaip tvirtina Baudžiamojo proceso kodekso 147 straipsnis, poėmis irgi „daromas motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi.“ Todėl nebesuprantama, kam tada Lietuvoje reikalingas Seimas ir jo priimti įstatymai, jei jie visiškai nevykdomi?

  Skaityti toliau »
 • STASYS GERVĖ. Vilniaus Universiteto profesorius prabyla apie kapitalistinę Lietuvą

  2017-03-18
  Kapitalizm_120x110.jpg

  Toliau brangstant maistui, sunkėjant pragyvenimui ir tęsiantis masinei emigracijai (evakuacijai) į Vakarus, mūsų oficialieji ekonomistai ir kiti „specialistai“ postringauja apie esą „gerėjantį (– kam?) gyvenimą“. Bet ir čia išgirstame balsą, tariantį karčias, tačiau nepaneigiamas tiesas: „Visa dabartinė Lietuva tapo didelio pilietinio ir žmogiškojo susvetimėjimo fabriku... Karaliumi tapo kapitalas...“, tuo tarpu „Lietuvos elitas nesirūpina beturčiais, neklauso jų išminties, ir už tai bus nubaustas.“, – ir taip šneka ne koksai „marginalas“ ar „radikalas“, ne „vatnikas“ ir juo labiau ne marksistas ar komunistas, o Vilniaus Universiteto profesorius A. Jokubaitis, neseniai LRT.lt vyriausiajam redaktoriui V. Laučiui duotame interviu.

  Skaityti toliau »
 • LIUDMILA PETKEVIČIŪTĖ. Visiems, kuriems rūpi, ką apie mus pamanys

  2017-03-14
  Lietuvos trispalvė.jpg

  Varganytėms lietuviams niekaip nedašunta, kad mes „jiems“, tiems „pranašesniems ir išmintingesniems“ kraugeriams ir žudikams, taipogi tesame „šunes ant šieno“. Ir tas šienas, tai yra, mūsų žemė, jiems labai rūpi.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Kovo 11-osios tragizmas. Fašizmo atgimimas

  2017-03-12
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Lietuvoje minima kovo 11-oji. Sueina jau 27 metai nuo tos datos, kai 1990 metais buvo paskelbta apie Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės atkūrimą. Kokie laisvos šalies pasiekimai? Pradėkime nuo konkrečių detalių. Štai pereitą savaitgalį dingo jaunos kartos Lietuvos pilietė I. Strazdauskaitė. Ji gimusi jau po tos lemtingos kovo 11-osios.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANRD NOSOVIČ. Lietuvos politikai lenktyniauja rusofobijos varžybose

  2017-03-11
  Rusijos prezidento rinkimai_120x110.jpg

  Vilniaus meras Remigijus Šimašius mano, kad Rusija — tai žudinės kitų šalių teritorijose ir prievarta šeimoje. Rusofobijos priepuolį Šimašius patyrė išgirdęs pirmosios Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės pasisakymą, jog iš Rusijos yra ko pasimokyti.

  Skaityti toliau »
 • NERINGA VENCKIENĖ. Kai žvėrys vadovauja valstybei

  2017-03-04
  Perplestas vaikas_120x110.jpg

  Tragedija Kėdainiuose, kai buvo užmuštas ketverių metukų berniukas, turi panašumų su mano brolio dukrelės istorija. Jam buvo ketveri. Jai – ketveri taip pat. Jį mušė artimieji. Ji pasakojo, kad motinos draugai ją skriaudžia. Ir vienu, ir kitu atveju neatsirado žmonių valdžioje, kurie gintų šiuos mažylius. 

  Skaityti toliau »