RU EN
RSS
 • ANDREJUS FURSOVAS. Kapitalistinis elitas kovoja dėl ateities

  2017-04-28
  kapitalizmas_120x110[1].jpg

  Amerikoje tebevyksta protestai prieš naują prezidentą, nepaskelbtas karas prieš jį vyksta ir valstybinių struktūrų gelmėse. Tarkime, Justicijos ministerija mėgino pristabdyti prezidento įsako dėl migracijos vykdymą – tai viena svarbiausių jo iniciatyvų naujose pareigose. Svarbiausia, dėl ko Trampas nepatogus seniesiems elitams – jis bando pakeisti ekonomikos paradigmą, darydamas ekonomiką labiau orientuota į Ameriką, dėl ko ir gavo protestus pagal visiems jau puikiai pažįstamus spalvotuosius scenarijus. Kokią pertvarką mėgina įvykdyti Trampas? – apie tai klausiame publicisto, istoriko. Sisteminės strateginės analizės instituto direktoriaus A. Fursovo.

  Skaityti toliau »
 • STASYS GERVĖ. Leninas ir šiandiena

  2017-04-23
  Leninas_120x110.jpg

  1870 m. balandžio 22 d. gimė žmogus–legenda, įėjęs į istoriją ne tik kaip genialus marksistas, tiek teorijos, tiek praktinio veikimo meistras, bet kaip Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos organizatorius, kaip pirmosios pasaulyje darbo žmonių valstybės, Tarybų Sąjungos, vadovas – VLADIMIRAS ILJIČIUS LENINAS.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSANDRAS ŠPAKOVSKIS. Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką

  2017-04-21
  Grybe su kardu_120x110.jpg

  Oficialaus vizito metu į Kopenhagą NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad šiuo metu nėra Baltijos šalių karinio puolimo grėsmės. Tuo pat metu tokia NATO numonė prieštarauja Lietuvos politiniam elitui ir informacijai, kurią oficialus Vilnius skleidžia vietos žiniasklaidoje.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS ŠARKANAS. Ekonomikos profesoriai lenda į būdą

  2017-04-18
  Tank_120x110.jpg

  LR žurnalistai labai mėgsta cituoti įvairiausius „ekspertus“: vadinamuosius daktarus, profesorius, analitikus ir pan. Gražiai skambantys titulai prideda straipsniams autoriteto, įtikinamumo – tai kas, kad dauguma prognozių ir kitokių „ekspertizių“ pasirodo paprasčiausi paistalai – kas beprisimena, ką žurnalistų numylėtiniai tauškė prieš kelis mėnesius, ką jau bekalbėti apie metus?

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS CHAZINAS. Liberalizmo krachas ir grįžimas prie tradicinių vertybių

  2017-04-14
  Dolar_120x110.jpg

  Demokratija – tai, kaip žinia, demokratų valdžia. O kas yra liberalizmas? Jeigu vadovausimės valdžios logika – tai finansininkų valdžia. Ir jos specifika nulemia daug svarbių šiuolaikinio liberalizmo bruožų.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS, JONAS KAZAKEVIČIUS. Kodėl Lietuvoje žeminami senoliai?

  2017-04-06
  Bedniaki_120x110.jpg

  Šį straipsnį parašyti paskatino Lietuvos dabartis: iš TV ekranų sklindantis bulvaras ( pigūs skandalai ir skandaliukai, pop kultūros dominavimas) ir agresyvus karo kurstymas bei ciniška rusofobija, tokie procesai tarsi šydas pridengia tikras problemas-žmonių skurdinimą, paplitusią korupciją, šeimų ardymus, senolių žeminimą. Š

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Euroremontas (Apie Europos Sąjungos dabartį ir ateitį)

  2017-04-04
  michailas_bugakovas_120x110[1].jpg

  Bet kuriom statybom ar remontui yra svarbu turėti projektą. Dar svarbu suplanuoti pagrindinius darbų paketus ir, mūsų atveju, įvardinti jos politologiniais terminais. Tokiu būdu, gautųsi, kad reikia remontuoti stogą (lyderystę), sienas ir apdailą (politiką) ir fundamentą – (ekonomiką).

  Skaityti toliau »
 • VLADIMIRAS MATVEJEVAS. Rastas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas: pirmas spektaklio veiksmas?

  2017-04-01
  ES FLAG ES_120x110.jpg

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyvuose rastas Nepriklausomybės Akto originalas, kurį beveik prieš šimtą metų pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių

  Skaityti toliau »
 • AINARS KADIŠS. Per Latvijos laidotuves aš neverksiu. Kodėl?

  2017-03-26
  Ryga_120x110.jpg

  Aš pavargau nuo šios valstybės, nuo šio režimo. Dar niekada jo funkcionieriai nepasidomėjo apie mano šeimos ar mano paties gyvenimo kokybę. Iki šiol jiems terūpi viena – kiek iš manęs galima paimti, ištraukti. Laukiu pabaigos, link kurios valstybė taip ryžtingai eina. Agonija negali tęstis amžinai“, – rašo latvis Ainars Kadišs portale Pietiek.com

  Skaityti toliau »
 • POVILAS MASILIONIS. Valstybė ant melo pamatų

  2017-03-23
  Isdavystes_kaina_120x110.jpg

  Leidžiantį daryti kratą nutarimą pasirašė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato vyr. tyrėja Olga Kudriašova. Tame nutarime kalbama ir apie minėtosios knygos tiražo bei dokumentų, kurie „reikšmingi ikiteisminiam tyrimui“, poėmį (buvo išvežtas ir leidyklos kompiuteris, – P. M.), nors, kaip tvirtina Baudžiamojo proceso kodekso 147 straipsnis, poėmis irgi „daromas motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi.“ Todėl nebesuprantama, kam tada Lietuvoje reikalingas Seimas ir jo priimti įstatymai, jei jie visiškai nevykdomi?

  Skaityti toliau »