RU EN
RSS
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS Jie kovojo už Tėvynę (4)

  2016-04-17
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Šių metų kovo mėnesį suėjo 96 metai nuo literato socialisto V.Rekašiaus mirties, be to, šį kovą suėjo 74 metai nuo I. Meskupo-Adomo vadovaujamos antifašistų grupės žūties. 1920 m. kovo 13 d. nuo sunkių sužeidimų Plungės rajone mirė Vladas Rekašius-poetas, žurnalistas, aktyvus socialistas. 1942 m. kovo 12-13 d. nuo išdavikų-hitlerininkams tarnavusių Lietuvos policijos būrio smogikų kulkų žuvo I. Meskupo vadovaujama tarybinių partizanų grupė.

  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS BUGAKOVAS. Saugumas (Beveik rimtai)

  2016-04-15
  Bugakovas-rinkiminis.jpg

  Politikai aiškina, kad reikia ruoštis karui. Paklausiau pažįstamo politologo, su kuriuo kadaise kartu dirbome partinėje mokykloje: „Su kuo kariausime? Su teroristais?“ „Taip“, atsako jis man. „Bet tai bus netipiški teroristai. Tai bus žalios spalvos hibridai“.

  Skaityti toliau »
 • LAIMA KACĖ. Lietuva sieks amžinų sankcijų prieš Rusiją

  2016-04-10
  Lietuvos trispalvė.jpg

  Lietuvos vyriausybė pasirengusi reikalauti sankcijų prieš Rusiją pratęsimo tol, kol Maskva negrąžins Ukrainai „atimto“ Krymo. Amžini apribojimai Maskvos atžvilgiu tampa oficialaus Vilniaus antirusiškos politikos evoliucijos naujomis gairėmis.

  Skaityti toliau »
 • ALEKSEJ DZERMANT. Lietuva vs. Astravo AES: baltarusių žvilgsnis

  2016-04-07
  AE_120x110.jpg

  Jau keletą mėnesių Lietuvoje nerimsta gana emocionalus Baltarusijos AES Astrave statybos aptarimas. Šių diskusijų paaštrėjimą galima paaiškinti priešrinkimine kova dėl rinkėjų simpatijų. Dalis Lietuvos elito stengiasi pasireikšti kaip tikri patriotai, ginantys energetinį ir ekologinį šalies saugumą.

  Skaityti toliau »
 • JONAS KOVALSKIS. Krymas: Rusijos aneksija ar JAV/NATO/ES agresija?

  2016-03-31
  Kovalskis.jpg

  Šį straipsnį paskatino parašyti JAV specialiųjų tarnybų bei Lietuvos politinio elito sukelta ir eskaluojama plataus mąsto karo su Rusija propaganda ir tautinės nesantaikos kurstymas visame pasaulyje ir ypač Lietuvos viešoje erdvėje.

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. Teroro išpuoliai Briuselyje – kam naudingas teroras Europoje?

  2016-03-27
  Alaunis.jpg

  2016 kovo 22 dieną ES ir NATO būstinių sostinėje Briuselyje per tris teroristų sprogdinimo išpuolius žuvo 34 žmonės, daugiau, kaip 200 žmonių sužeista. Pirmieji du sprogimai įvyko Briuselio „Zaventem“ oro uosto laukimo salėje 8 ryto vietos laiku, per kuriuos žuvo 13 žmonių. Netrukus įvyko sprogimas Maelbeeko metro stotyje per kurį žuvo dar 20 žmonių ir apie 70 buvo sužeista. Maelbeeko stotis yra šalia svarbių ES pastatų, kuriose yra įsikūrusi ES Komisiją ir Europos Sąjungos Tarybą. Praėjus kelioms minutėms po Maalbeeko sprogimo, buvo pranešta, kad įvyko sprogimas Šumano ir Arts-Loi metro stočių.

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Briuselio įvykiai: kieno kaltė?

  2016-03-25
  Teroristai_120x110.jpg

  Kaip jau turėtume žinoti, šitos, kaip ir daugumos kitų problemų tikroji priežastis – pačių Vakarų imperializmas, jų vykdomas ekonominis neokolonijinių Trečiojo pasaulio šalių (Afrikoje, Azijoje ir kt.) apiplėšimas (pasisavinant pigius išteklius bei išnaudojant pigiausią pasaulyje darbo jėgą) bei keliami kara; ką bekalbėti apie dosnaus JAV finansavimo savu laiku sulaukusią „Islamo valstybę“.

  Skaityti toliau »
 • GIEDRIUS GRABAUSKAS. Neofašizmas Lietuvoje (4)

  2016-03-22
  Grabauskas_120x110[2].jpg

  Šių metų sausio pradžioje internete pasirodė straipsnis, kuriame Šaulių sąjungos darbuotojas, neofašistinės organizacijos ,,Žalio Velnio brolija“ lyderis A. Daugirdas ragina susidoroti su opozicijos atstovais, taikos šalininkais. Straipsnyje teigiama -,,Galima imtis tokių veiksmų-padeginėjimo, langų daužymo, turto naikinimo. Galima imtis ir kitų priemonių-gerokai prikulti”.

  Skaityti toliau »
 • RAMŪNAS ALAUNIS. “Laisvosios Rusijos Forumas“ - kaip sugriauti Rusiją pagal Vašingtono scenarijų?

  2016-03-19
  Alaunis.jpg

  Kovo 8-10 dienomis Vilniuje ir Trakuose vyko trečiasis Rusijos nesisteminės provakarietiškos opozicijos surengtas taip vadinamas „Laisvosios Rusijos Forumas“, kuris Lietuvoje geriau žinomas „Rusijos Vilniaus Forumu“. Pagrindinė Vilniaus forumo tema buvo kas valdys Rusiją po prezidento Putino – ar patys Rusai gyvenantys Rusijoje ar provakarietiški Rusijos intelektualai. Ši tema Lietuvai jau neaktuali. Lietuvos klausimas jau nuspręstas, ją valdo Briuselis, ne Lietuva. Dabar beliko išspręsti klausimą kas valdys Rusiją ir jos gamtinius išteklius Rytai ar Vakarai?

  Skaityti toliau »
 • VINCAS NEVĖŽIETIS. Kokia dar „nepriklausomybė“?

  2016-03-15
  Seimas_120x110.jpg

  Ne be pompastikos Lietuva paminėjo 26-ąsias 1990 m. Kovo 11-osios metines: Vilniuje surengtos dvi jau įprastinėmis tapusios eisenos: vienos – liberalkonservatorių; kitos – neolandsberginių-neosmetoninių tautininkų. Abi, kad ir skirtingomis formomis, šventė tądien neva tai įgytos „laisvės“ ir „nepriklausomybės“ metines. Bėda tame, kad jokios nepriklausomybės Lietuva neturi ir, kad didžioji dalis tautos tiesiog neturi ko švęsti…

  Skaityti toliau »