RU EN
RSS
 • SERGEJUS KIZIMA. Lietuvai teks gyventi iš savo lėšų

  2017-06-16
  Euro-nulis_120x110.jpg

  Pagal Europos fondų struktūrinių finansavimų programą, suplanuotą 2014-2020 metams, Lietuva turi gauti iš ES beveik septynis milijardus eurų. Šie pinigai skiriami iš ES regioninės plėtros, Sanglaudos ir Europos socialinio fondų.

  Skaityti toliau »
 • STASYS GERVĖ. Julių Janonį atsimenant

  2017-06-10
  Janonis J._120x110.jpg

  Lygiai prieš šimtą metų iš gyvųjų tarpo pasitraukė didis lietuvių tautos sūnus, Rusijos Socialdemokratų Darbininkų Partijos (bolševikų) lietuvių sekcijos veikėjas, revoliucionierius, pirmasis proletarinis lietuvių poetas, JULIUS JANONIS (1896–1917). Tokia liūdna, bet visgi garbinga sukaktis skatina atsiminti, kas buvo Janonis ir kodėl jis lieka svarbus šiandien, ištisam amžiui praėjus nuo tragiškos jo mirties.

  Skaityti toliau »
 • VYTAUTAS PETKEVIČIUS. Išpažintis be atgailos

  2017-06-03
  Landbergizmas-knyga_120x110[1].jpg

  Šiltai prisimenant ir pagerbiant prieš devynerius metus mus palikusį Tautos didžiavyrį, vieningo liaudies FRONTO idėjos puoselėtoją -- rašytojo Vytauto Petkevičiaus (1930-2008) įžvalgos bei prisiminimai, kurie tebėra itin aktualūs LANDSGRYBIŲ melo, politinės korupcijos, nesantaikos ir karo kurstymo propagandos totaliai užvaldytoje Lietuvoje!..


  Skaityti toliau »
 • MICHAILAS CHASMINSKIS. Pasakos apie demokratiją

  2017-05-28
  Balsavimas_120x110.jpg

  Mūsų dienomis žodis „demokratija“ įgijo pašėlusį populiarumą. Apie ją mums aiškinama per televiziją, radiją, spaudą, internetą ir visada tik teigiama prasme. Susidaro įspūdis, kad demokratija – toks pats neginčijamas ir visuotinai pripažintas gėris kaip deguonis, vanduo ir taika visame pasaulyje.

  Skaityti toliau »
 • ANDRIUS PETRINIS. Lietuvos pozicija dėl Sirijos — už sveiko proto ribų

  2017-05-24
  ISIL_120x110.jpg

  Amerikos sparnuotųjų raketų smūgis į Sirijos karinių oro pajėgų bazę tapo išskirtiniu epizodu tarptautinėje darbotvarkėje. Jį vienaip ar kitaip įvertino praktiškai visas pasaulis. Savo poziciją turi ir Lietuva. Jos požiūris idealiai įsipaišo į vakarietiškos reakcijos kontekstą ir atitinkamai yra toks pat sunkiai suprantamas, bet iš tiesų labai paprastai paaiškinamas.

  Skaityti toliau »
 • ANDREJ VADŽRA. Apgaulės civilizacija

  2017-05-18
  Drevniy Egipet_120x110.jpg

  Ne be ironijos galima konstatuoti, kad po milžiniškų pastangų „kalnas pagimdė pelę“ – Vakaruose totaliai įsiviešpatavo buitinė, miesčioniška „gyvenimo prasmė“, kurios negudrios aksiomos susiveda į primityvias sąvokas „geras darbas“ ir „geri pinigai“.

  Skaityti toliau »
 • ŽILVINAS RAZMINAS. Man buvo siūloma neviešinti šių reikalų

  2017-05-14
  Krug_120x110.JPG

  Šis reportažas buvo daromas Šiauliuose 2016 m. rudenį ar žiemos pradžioje. R. Janutienė kreipėsi į mane prašydama informacijos apie Bražuolės tilto ir kitus sprogdinimus, kad būtų galima pričiupti V. Landsbergį, nes ji žinojo, jog aš su juo turiu nemažai nesuvestų sąskaitų. Aš prašiau tiesioginio eterio, bet man buvo atsakyta. Teko sutikti nes nebuvo iš ko rinktis.

  Skaityti toliau »
 • PETRAS CVIRKA. Lietuvio tėvynės balsas

  2017-05-09
  pilotka_i_potrony_120x110[1].jpg

  Artėja Gegužės 9–oji – didžiosios pergalės prieš vokiškąjį fašizmą diena. Diena pergalės, kuri faktiškai išgelbėjo rytų ir vidurio Europos tautas, tame tarpe lietuvių, ne tik nuo visiško pavergimo, bet ir fizinio sunaikinimo. Tačiau pastaruosius kelis dešimtmečius Lietuvoje stengiamasi visais įmanomais būdais klastoti istoriją pagal įsivyravusius antikomunizmo ir rusofobijos kanonus; todėl užtušuojama ir tikroji 1945 m. gegužės 9 d. reikšmė. Žemiau pateikiamas dar 1943 m. išėjęs rašytojo P. Cvirkos (1909–1947) straipsnis „Lietuvio tėvynės balsas“ šią reikšmę visu aiškumu perteikia iš lietuvio patrioto perspektyvos.

  Skaityti toliau »
 • MARGARITA SIMONIAN. Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui

  2017-05-07
  Simonjan_120x110.jpg

  Vyriausioji televizijos kanalo "RT" ir tarptautinės informacinės agentūros "Russia Today" redaktorė Margarita Simonian trims Sputnik vadovams Baltijos šalyse davė interviu, kuriame papasakojo, kodėl šių valstybių valdžia bijo kitaip mąstančių žmonių ir kovoja su jais, pasitelkusi senus sovetinius metodus.

  Skaityti toliau »
 • BIRUTĖ DILPŠIENĖ. Ar gims Lietuvoje tiesa ir ar atgims valstybė?

  2017-05-02
  Dilpsiene-foto.jpg

  Negali žmogus tylėti, būdama savo tėvynės Lietuvos piliečiu, nors esi verčiamas nutilti, taikstytis su baisiu absurdu, savęs naikinimu, kai vaikai verčiami pamiršti ir trypti savo tautą. Ne, tikro lietuvio kraujas neišduos savo prigimties, nepamirš protėvių vyžų, kurias kartais primena ir realybės šou.

  Skaityti toliau »