RU EN

                                       SLF pirmininkas E. Jagelavičius

E. Jagelaviciaus foto_640x480

Nuo neatmenamų laikų politika persekioja vienus ir tuos pačius tikslus. Tie tikslai nepriklauso nei nuo vietos, nei nuo laiko. Naujas amžius keičia tik valstybės veikėjų vardus ir pavardes, o dar tarsi saulės zuikučiai šokinėja tai šen, tai ten valstybių ir imperijų sienos. Vyksta pokyčiai socialinėje santvarkoje, deklaruojamose vertybėse, žmogaus suvokime kas yra silpnybės ir nuodėmė.

Nauji didvyriai veda tautas į naujas viršūnes. Keičiasi dinastijos, dingsta ir atsiranda miestai, auga megapoliai. Keičiasi herbai ir vėliavos, kokardos ir simboliai, karinių uniformų spalva ir dizainas, dingsta kariniai pagonai nuo pečių tam, kad ten atsirastų nauji. Įvedamos naujos valiutos, griūva ištisos ekonomikos, siautėja kariniai konfliktai.

Visi šie įvykiai po truputį nueina į praeitį tam, kad tapti nuožmių kovų priežastimi dėl istorijos traktavimo. Visgi, įvairių laikų ir kontinentų valstybės galvų tikslai nekinta. Žinoti tuos tikslus ir būdus juos pasiekti, tai svarbiausia ką turi žinoti ateinanti nauja karta politikų, nes ir prieš 500 metų vyko lygiai ta pati kova.

Pagrindinis ir vienintelis pasaulinės politikos tikslas, tai kova dėl resursų ir jų kontrolės. Visa kita tik metodai ir formos šioje nesibaigiančioje, negailestingoje kovoje...