RU EN

SLF kreipimasis į Prezidentę dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą

2012-11-06

Pranešimas spaudai 

SLF pirmininkas Algirdas Paleckis kreipėsi į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę kviesdamas ją pasinaudoti jos teise per 3 dienas nuo galutinių Seimo rinkimų rezultatų paskelbimo kreiptis į Konstitucinį Teismą prašant jo paaiškinti, ar šiuose rinkimuose nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. 

Žemiau pateikiamas kreipimosi tekstas. 

***

GERB. DALIAI GRYBAUSKAITEI, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTEI

S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius, tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145

SOCIALISTINIO LIAUDIES FRONTO KREIPIMASIS

Gerb. Prezidente,

Visuomenėje plačiai žinoma, kad per 2012 m. Seimo rinkimų pirmąjį ir antrąjį turą buvo įžūliai pažeidinėjamas Seimo rinkimų įstatymas. Įvairių partijų deleguoti rinkimų stebėtojai užfiksavo šiuos pažeidimų faktus (šiuos faktus fiksuojantys protokolai yra pateikti ir saugomi Vyriausioje Rinkimų Komisijoje):

- Buvo masiškai perkami rinkėjų balsai. Vyriausioji rinkimų komisija gavo pranešimus apie daugiau kaip 1000 Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, iš kurių didžiausia dalis - galimi rinkėjų balsų pirkimo atvejai. TV3 laidoje “Kodėl?” (http://www.tv3play.lt/program/kodel - 12. 10. 15 d. laida) pateikiami konkretus pavyzdžiai, kaip šiuose Seimo rinkimuose balsus pirko beveik visų taip vadinamų „tradicinių“ partijų atstovai.

- Kai kuriose apygardose asocialūs asmenys būriais buvo vežami į rinkimų apylinkes autobusiukais ir lengvosiomis mašinomis, kas galimai sudarė prielaidą paveikti rinkėjų laisvą apsisprendimą, garantuota jiems LR Konstitucijos.

- Pačiose rinkimų apygardose balsavimo diena vyravo chaosas ir betvarkė, susidarę nemažos eilės prie balsavimo kabinų ir balsadėžių, stebėtojai fiksavo slapto balsavimo principų pažeidimus, kai kurie komisijos nariai išduodavo rinkėjams neantspauduotus balsavimo biuletenius arba išduodavo į vienas rankas po kelis tuos pačius biuletenius, stebėtojai fiksavo biuletenių pluoštų įmetimus į balsadėžes, fiksuoti faktai, kai komisijų nariai patys reitinguodavo biuletenius.

- Daugumai rinkėjų net nebuvo išnešiotos į namus rinkėjų kortelės, todėl daugelis nėjo balsuoti, o valdančios atskiras savivaldybes partijos rinkiminiams tikslams plačiai naudojo administracinį resursą, vienišų ir pagyvenusių asmenų bauginimus. 

Visi šie šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai galėjo turėti esminės įtakos rinkėjų valios iškreipimui. Nepaisant VRK ir teisėsaugos atsikalbinėjimų, didžiulė moralinė žalą pilietinei visuomenei jau padaryta. Daugumos žmonių akyse būsimasis Seimas jau neteko savo teisėtumo, legitimumo – todėl tie, kas vėliau gali kviesti nepaklusti jo priimamiems įstatymams, turės tam visą eilę argumentų. 

Atsižvelgiant į viską, kas aukščiau išdėstyta, mes kreipiamės į Jus su prašymu kreiptis Jums į Konstitucinį Teismą prašant išaiškinti, ar šioje rinkimų kampanijoje nebuvo Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų. 

Pagarbiai, 

Algirdas Paleckis,

Socialistinio Liaudies Fronto pirmininkas

Kaštonų g. 4, Vilnius 2 43 10 70 

Vilnius