RU EN

Referendumas Danijoje

2015-12-07

Euroskeptikai Danijoje iškovojo įtikinamą pergalę nacionaliniame referendume, kur buvo sprendžiamas glaudesnio suartėjimo su ES, juridinėje ir policinėje plotmėje, klausimas.

Europos Komisija priėmė domėn Danijoje įvykusio referendumo rezultatus, pareiškė oficialus EK atstovas Margaritis Shinas.

„Mes priėmėme domėn Danijoje vykusio referendumo rezultatus. Tai reiškia, jog Danija išsaugo status-quo justicijos ir vidaus reikalų sferose, atitinkamai tam, kaip tai yra numatyta Lisabonos sutartyje“, – pasakė Shinas žurnalistams Briuselyje.

Pasak jo, EK vadovas ir Danijos premjeras jau turėjo telefoninį pokalbį referendumo atžvilgiu, ir susitarė susitikti sekančios savaitės pabaigoje Briuselyje, kad aptarti susiklosčiusią situaciją.

Referendumą inicijavo vadovaujanti valdančiąją koaliciją Danijos Liberalų partija. Premjeras Larsas Lõkke Rasmussenas pažymėjo, jog pagrindiniu šalies pasiekimu, jei bus gautas teigiamas atsakymas, taps galimybė dalyvauti visose Europolo programose.

Po galutinio balsų paskaičiavimo, juridinių ES taisyklių adaptacijos priešininkai surinko 53,1% rinkėjų balsų, o tolimesnės euro-integracijos šalininkai – tik 46.9%, praneša agentūra France-Presse.

Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/12/ek-atsizvelge-i-referendumo-danijoje-rezultatus/