RU EN

Raisos Juknevičinos laiškas Vladimirui Vladimirovičiui

2014-04-01

2014 m. balandžio 1 d. Jaunųjų Socialistų Lyga interneto platybėse aptiko Raisos Juknevičinos laišką Vladimirui Vladimirovičiui, kuris mūsų visai nenustebino. Štai jis: 

"Gerbiamas Vladimirai Vladimirovičiau, 

Esu Raisa Juknevičina, ex-komjaunuolė, pediatrė. Po Krymo grįžimo Tėvynėn jaučiu, kad ir aš ten galiu netrukus sugrįžti. Bet padaryti tai noriu apvalyta sąžine. 

Pavka Korčiaginas sakė - gyvenimą nugyventi turi taip, kad nebūtų kankinamai skaudu dėl beprasmiai praleistų metų. Jaučiu kankinamą skausmą dešiniajame smegenų pusrutulyje. 

Kreipiausi pas sveikatos ministrą Andriukaitį, bet jis gydo tik socdemų kairiuosius pusrutulius. Tada kreipiausi į JAV gydytojus. Bet jie nežinojo, kas yra smegenų pusrutuliai. Susimildamas, Vladimirai Vladimirovičiau, išrašykite man ta proga "putiovkę" į sanatoriją Kryme. 

Baigusi mediciną tapau vaikų gydytoja. Matydama, kad ypač daug suaugusiųjų su vaikiška ir keista psichika yra konservatorių partijoje, nutariau įstoti į ją. Daug ligonių diagnozavau Seime. Kiek vargo teko patirti slaugant pacientus Anusą Šauską, Mazolį, Adominą, Alochnaitę ir Ažubaldį.

Geriausia terapija jiems buvo periodiniai muzikos seansai su kitu mano pacientu Lendsborgu. Šis skambina jiems fortepijonu tarybinius šlagerius. Ir tie bėdžiai, raudonąją jaunystę prisminę, choru traukia smagias sovietines dainuškas ir tam kartui atsipalaiduoja. Kol jų vėl neužspaudžia rusofobijos spazmas. 

Po Lietuvos įstūmimo į NATO infantilizmo epidemiją diagnozavau tarp dalies aukštų karininkų, todėl kelis metus dirbau Ministrės palatoje. (Dabar joje mane pakeitė kitas daktaras, bet ir jam darbo per akis... Apskritai, mes, gydytojai, Seime labai reikalingi. Štai kad ir Irinos Dingutienės pavyzdys. Ji kelis metus net visai Seimo ligoninei vadovavo.) 

Bet aš ne apie tai norėjau pasisakyti, Vladimirai Vladimirovičiau...

Kol dar ne vėlu, skubu atgailauti dėl savo veiklos. Mat ksenofobijos paranoja iš konservatorių partijos persimetė į dalį visuomenės ir žianisklaidos. Dabar mūsų tradicijas tęsia propagandistai Išakovskis, Užkelnis, Sadovskis-Nukvakevičius ir visa plejada kitų čiudikų.

Įstodami į Europos Sąjunga, mes, valdžia, užtikrinome sau pasiturinčią senatvę. Gyvename savo malonumui. Tačiau skurdo jūra, kuri gaubia mūsų gerovės salas, verčia mus nerimauti.

Po įvykių Ukrainoje supratau, kad viskas laikina. Kas, jei žmonės pareikalaus sugrąžinti išvogtą turtą? NATO mūsų neišgelbės. Amerikiečiai mus ne kartą yra apgavę. Supratau, kad tik Rusija gali "išvaduoti mane ir mano šeimą", kaip kadaise stodamas į komjaunimą rašė Lendsborgas. 

Vladimirai Vladimirovičiau, 20 metų trimituoju „rusai ateina“. O jus vis neateinate ir neateinate! Jei taip tęsis, mano tikėjimas jumis gali ir išblėsti. 

Visapusiškai ruošiuosi lemtingom istorinėm permainom mano gyvenime. 

Pasitiksiu Jus su ašaromis. Minioje atpažinsite mane iš plakato, kurį laikysiu: "Buvę komjanuoliai ir komunistai - už šviesią Eurazijos ateitį!"

Komjaunuolių ir komunistų, 

laikinai tapusių etatiniais superpatriotais, vardu, 

Pagarbiai, 

Raisa Juknevičina