RU EN

Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė duoti sutikimą dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją

2016-02-07

Ekspertai.eu yra skelbę, kad Rusijos URM ir ambasados Lietuvoje vardu RF ambasadorius Lietuvoje ponas Aleksandras Udalcovas yra informavęs signatarą Zigmą Vaišvilą, kad negali atskleist duomenų apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„1. Pagal RF federalinio įstatymo „Dėl asmens duomenų“ 7 straipsnį duomenys apie asmenį negali būti atskleisti be šio asmens sutikimo.

2. RF federalinio įstatymo „Dėl Rusijos Federacijos piliečių kreipimųsi nagrinėjimo“ 11 straipsnio 6 dalis nustato, kad tuo atveju, jei atsakymo iš esmės negalima pateikti neatskleidus duomenų, sudarančių paslaptį, kurią saugo federalinis įstatymas, pareiškėjui pranešama, kad negalima atsakyti iš esmės į jo klausimą dėl negalėjimo atskleisti nurodytus duomenis“, - nurodoma A. Udalcovo laiške.

RF ambasadoriaus atsakymo pabaigoje konkrečiai nurodyta, kad Z. Vaišvilos prašoma pateikti informacija yra apie asmeninius D. Grybauskaitės duomenis, dėl kurių kreiptis gali tik pati D. Grybauskaitė.

Taigi, po šio atsakymo paaiškėjo, kad D. Grybauskaitės asmens duomenys yra Rusijos valstybės ginamas objektas.

Todėl š. m. sausio pradžioje signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į pačią prezidentę, prašydamas suteikti jam sutikimą dėl šios informacijos gavimo kreiptis į TSRS teisių ir pareigų perėmėją Rusijos Federaciją.

Ekspertai.eu pasidomėjo, ar prezidentė atsakė signatarui ir ar davė sutikimą kreiptis į RF dėl jos asmens duomenų.

Paaiškėjo, kad prezidentė į signataro laišką sausio 15 d. atsakė raštu ir informavo, kad tokį sutikimą kategoriškai atsisako duoti.

Paprašius plačiau pakomentuoti atsisakymo priežastis, Prezidentūra paaiškino, kad jokių komentarų šiuo klausimu niekada nebus.

Šaltinis:http://www.ekspertai.eu/prezidente-dgrybauskaite-kategoriskai-atsisake-duoti-sutikima-del-jos-duomenu-kreiptis-i-rusijos-federacija/