RU EN

Pirmoji istorinė pergalė apginant Lietuvos žemę

2013-12-03

SLF pranešimas spaudai 

Socialistinis Liaudies Frontas (SLF), kartu su kitomis organizacijomis, surinko daugiau nei 300 000 parašų referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams ir dėl referendumui būtinų parašų skaičiaus sumažinimo iki 100 000 sušaukimui. 

Tai pirmas kartas, kai žmonėms pavyko surinkti tokį parašų skaičių, ir SLF įnešė į šią istorinę pergalę savo indėlį. Taipogi tai konkretus pavyzdys, kokia galinga yra sutelkta pilietinė valia, kuomet žmonės telkiasi ir gina kertines pilietines teises.

Dabar žodį tars VRK, kuri skaičiuos šiuos parašus. Jeigu nebus trukdymo iš referendumo idėjos priešininkų stovyklos, tuomet referendumas įvyks kitais metais. 

Nė viena vadinama tradicinė partija nepalaikė referendumo idėjos. Tačiau gausūs parašai liudija, kad Lietuvos žmonės gali veikti ir be jų. 

Žemės išlaikymas mūsų rankose yra esminis Lietuvos politinės ir ekonominės nepriklausomybės, valstybingumo, o taip pat ir savo žemės ūkio vystymo garantas. Kai kurių užsienio šalių pavyzdžiai rodo, kad žemės pardavimas užsieniečiams nepasiteisino ir ten tenka jo atsisakyti. 

SLF Infocentras