RU EN

Piketas prie JAV ambasados Vilniuje

2013-09-02

Kelios organizacijos, tarp jų ir Socialistinis Liaudies Frontas, rugsėjo 3 d. 11:00 surengė piketą prie JAV ambasados Vilniuje, Akmenų g. 6. Tikslas - pareikšti protestą prieš ruošiamą Sirijos puolimą. 

Žemiau: piketo dalyvių peticijos tekstas: 

JAV ir jos satelitai kaltina Sirijos Arabų Respubliką panaudojus chemines dujas prieš ginkluotą opoziciją. Prisidengus šiuo pretekstu JAV ir kai kurios NATO šalys, laužydamos tarptautinės teisės normas, pažeisdamos JTO statutą, rengiasi įvykdyti vadinamąjį "humaniratinį bombardavimą ir intervenciją“, kurie esą „apsaugos“ taikius Sirijos gyventojus. Bet realiai tai - atvira, jokių tarptautinių instancijų nesankcionuota karinė agresija prieš suverenią valstybę. Todėl pasaulyje kyla antikarinis pasipriešinimas. Net ir vienos įtakingiausių ES valstybės – Britanijos parlamentas - atsisakė dalyvauti naujame kare. 

Jokių įrodymų, kad Sirijos vyriausybė panaudojo cheminį ginklą, nėra. Net ir elementari logika sako, kad prezidentui Bašarui Asadui, kurio kariuomenė jau arti pergalės, cheminio ginklo panaudojimas būtų kontrproduktyvus. 

JAV ir NATO jau ne pirmą kartą bando apgauti pasaulinę bendruomenę (paskutinis pavyzdys - kai ruoštas Irako okupacija, gąsdinta, kad Irakas ketina panaudoti masinio naikinimo ginklą, kurio po to niekas nerado).

Pasaulis atsidūrė prie rimto karinio konflikto slenksčio, konflikto, kurio pasekmės sunkiai prognozuojamos. Simboliška, kad rugsėjo 1-ąją minėjome 68-ąsias II pasaulinio karo metines, tačiau tomis pat dienomis JAV administracija iškasa karo kirvį, kuris galis privesti prie naujo pasaulinio karo pradžios. 

Mūsų šalies politinis elitas arba tyli, arba atkartoja Vašingtono argumentus, parodydamas, kad jis yra neoriginalus ir priklausomas. Kaip ir karo Irake išvakarėse. Ponai, kur žadėta Lietuvos nepriklausomybė, savarankiškumas, suverenitetas? O gal jūs manote, kad Nobelio taikos (!) premijos laureato Obamos bombos, sprogdindamos nekaltus vaikus, motinas, kitus taikius sirus, šitaip diegia žmogaus teises ir demokratiją? 

Socialistinis Liaudies Frontas aiškiai ir nedviprasmiškai pasisako prieš naują grobuonišką karą ir ragina visas politines ir visuomenines jėgas vieningai pasisakyti prieš. 

Šalin rankas nuo Sirijos!

SLF infocentras