RU EN

Paskelbti 2014 metų pasauliniai korupcijos indeksai. Lietuvoje išlieka aukštas korupcijos lygis

2015-01-19

Neseniai paskelbta 2014 metų pasaulinė korupcijos indeksų lentelė. Mažiausias korupcijos lygis yra Danijoje (1 vieta), Naujojoje Zelandijoje (2) ir Suomijoje (3). O labiausiai korumpuotų pasaulio kraštų trejetas toks–Sudanas, Somalis ir Šiaurės Korėja. Tuo tarpu Lietuva randasi 41 vietoje, greta tokių egzotiškų kraštų kaip Dominika (40) ir Kabo Verdė (42 vieta)- ši šalis dar kitaip vadinama  Žaliojo kyšulio salos. Arti randasi ir Latvija (43) bei Seišelių salos (44).

Korupcijos indeksų lentelėje geras vietas užima dvi socialistų valdomos Lotynų Amerikos šalys-Urugvajus (21 vieta)  ir Čilė (22 vieta). Dar geresnėje vietoje randasi socialistų valdoma nedidelė Karibų regiono valstybė Barbadosas (17 vieta). O kaimyninė Lenkija randasi 35 šios lentelės vietoje, greta Portugalijos (34), Puerto Riko (33) ir Kipro (32 vieta). Mažiausiai korumpuota Afrikos valstybė Botsvana užima 31 šios lentelės vietą.

Žvelgiant į kitus Lietuvos kaimynus pasaulinėje korupcijos indeksų lentelėje, galime konstatuoti, kad arti yra ir tokie egzotiški kraštai kaip Samoa, Bachreinas ir kai kurios kitos valstybės–nuošalios salos arba arabų kraštai.

Reikia pastebėti, kad Lietuva jau tradiciškai išlieka labai korumpuotų kraštų tarpe. Tuo tarpu kai kurios šalys –kaip socialistų valdomos valstybės Urugvajus bei Čilė padarė didžiulę pažangą ir nuo 1993 metų palaipsniui pasitraukė iš labai korumpuotų valstybių tarpo, ir šiuo metu užima labai geras pozicijas, atsidūrė šalių su nedidele korupcija tarpe, lenkdamos net Austriją (23 vieta), Prancūziją (26) bei kai kurias kitas taip vadinamas senosios Europos šalis.

Giedrius Grabauskas