RU EN

Paskelbtas nuosprendis liudininkei A. Paleckio byloje

2012-11-28

2012 m. lapkričio 28 dieną Vilniaus I apylinkės teismas paskelbė nuosprendį vilnietei Danguolei Raugalienei. Jai skirta 30 MGL ( 3900 Lt) bauda.

2011 metais D. Raugailenė A.Paleckio byloje liudijo apie tai, kad ji matė sausio 13-osios naktį žmones nuo stogų šaudančius į apačią. 

Savo nuosprendžiu teismas konstatavo, kad D. Raugalienė sąmoningai davė melagingus parodymus siekdama palankumo pažįstamam A. Paleckiui.

Teismas nusprendė, kad tokie liudijimai neatitinka tikrovės, nes ankščiau įsiteisėjusiais teismo sprendimais nustatyta, jog Vilniuje užimant radijo ir televizijos pastatus dalyvavo sovietų kariškiai, buvo šaudyta koviniais šoviniais ir naudota sunkioji technika. 

Taigi, teismo vertinimu, tai paneigia liudytojos parodymus, kad šaudė civiliai asmenys.

Pagal tokią logiką išeina, kad reikia tikėti ne savo akim, o tik teismų nutartimis, kurie mūsuose “objektyvūs, nešališki, teisingi ir teisėti” ir neužsiima politinių užsakymų vykdymu. Jokios naujos aplinkybės jiems negalioja.

Danguolė Raugalienė interviu LNK televizijai, mūsų nuomone, teisingai pasakė, kad pagal tokią teisminę praktiką teisti reikėtų pusę Karoliniškių gyventojų, kurie matė tą patį.

D.Raugalienė taip pat pareiškė, kad pasinaudos savo teise ir apskųs šį I apylinkės teismo nuosprendį Vilniaus apygardos teismui.

Teismų maratonas laukia ir Jaunučio Leko. Šis garbaus amžiaus pensininkas, turintis sveikatos problemų, ištvėręs ne vieną rimtą operaciją, irgi bus tampomas po teismus dėl analogiško liudijimo A. Paleckio byloje.

SLF infocentras