RU EN

Paleckis Newsmaker - 2012-06-07 kalba JAV Nacionaliniame Spaudos klube ir fotografijos

2012-06-08

Birželio 7 d. SLF pirmininkas Algirdas Paleckis pasisakė JAV Nacionaliniame Spaudos Klube kaip "newsmaker", t. y. kaip naujienas kuriantis asmuo. Šiame klube pranešimus skaito pasaulyje žinomi žmonės. Pridedame jo pranešimą anglų kalba. 

Amerikiečiai stebėjosi, kad už kelis Paleckio sakinius, kuriais jis faktiškai tik citavo kitus žmones, jam gręsia kalėjimas. Paleckis atsakė į klausimus apie liudininkus, kurie matė šaudymą nuo stogų, kas yra nepaneigiamas faktas. Problema, kad prokuratūra to netiria visus 20 metų. Bet tai jos problema. Problema ir ta, kad nemaža dalis Lietuvos elito visiškai nesuvokia, kas yra žodžio laisvė. Taigi dalis elito tampa Lietuvos problema, užuot buvusi sprendimu.

Esminės A. Paleckio kalbos tezės:

- Tarptautinės žmogaus teisių konvencijos draudžia persekioti už nuomonę;

- Tuo labiau, kai nuomonė paremta gausybe liudininkų, interviu, dokumentų;

- Jeigu žmogų už nuomonę galima sodinti kalėjiman, tai tampa itin grėsminga neo-nacistine tendencija.

- Ją sustiprina vyriausybės paremtas vieno iš esminių nacių kolaborantų perlaidojimas Kaune šią gegužę;

JAV žurnalistus domino klausimas apie tai, kokie galėjo būti motyvai tų, kurie šaudė nuo stogų. A. Paleckis atsakė, kad jie tebuvo vykdytojai, ir reikia kalbėti apie užsakovų motyvus. O užsakovų motyvai buvo kuo labiau destabilizuoti padėti pritaikant "klaidingų vėliavų" metodą, kuomet veiksmas atliekamas vienų, o suverčiamas kitiems, juos kompromituojant.

Verdiktas Paleckio teisme bus perskaitytas birželio 12 d. 15 val. Gedimino pr. 40.

SLF Infocentras