RU EN

Olegas Ratiukas. Žmonės nori tiesos

2013-06-14

Praėjo daugiau nei 20 metų kaip mes gyvename ,,Nepriklausomoje Lietuvoje“. Mes, visi Lietuvoje gyvenantys žmonės ėjome, kas prie parlamento, kas prie Televizijos bokšto ginti Lietuvą. Prabėgo nemažai laiko ir žmonės susimąstė apie tai ką mes turime dabar ir ką turėjome ankščiau. Mes turėjome pramonę visoje Lietuvoje, žmonės turėjo darbą, kiek buvo pastatyta naujų gamyklų. Žemės visur Lietuvoje buvo dirbamos, kaime žmonės irgi turėjo darbo ir pelno.

Ką mes turime dabar? Gamyklų, fabrikų nėra, žemės ūkis sužlugdytas. Mūsų Vyriausybė greitai leis žemę pirkti užseniečiams oficialiai, turbūt visi žmonės supranta kas gali būti toliau. Klausimas: ar gali būti nepriklausoma valstybė be ekonomikos ir savo žemės.

Kodėl taip atsitiko? Per visą tą laikotarpį valdžioje buvo partijos, kurios gina tik oligarchų ir kapitalistų interesus. Ką daryti paprastiems, dirbantiems žmonėms, gydytojams, smulkiems verslininkams. Nė viena partija, kuri buvo ir yra prie valdžios, nesirūpina paprastų žmonių interesais. Kaip apmokėti dideles sąskaitas už šildymą, o daugiabučiuose namuose už atliktus remonto darbus, jeigu pensijos ir algos mažos? Darbai jeigu ir padaryti – tai nevisada kokybiškai. Kreiptis į teismą, seniūniją nėra prasmės. Mes visi žinome, kad tie, kas turi daugiau pinigų, tie ir teisūs.

Kur kreiptis žmogui, jeigu mūsų valdžia tarnauja oligarchams ir kapitalui? Ką mums daryti? Bėgti iš Lietuvos, važiuoti dirbti į užsienį, ar tai išeitis? Man atrodo, kad reikia pradėti kovoti už save, už mus visus, čia Lietuvoje. 

Neseniai Lietuvoje įkurta kairioji partija ,,Socialistinis Liaudies Frontas“, kuri gina paprastų žmonių interesus. Mano nuomone tokia, kad „Socialistinis Liaudies Frontas“ (SLF) kartu su profesinėmis sąjungomis gali pakeisti gyvenimą Lietuvoje. 

Junkitės į SLF ir mes kartu galėsime daug ką padaryti.