RU EN

O. Titorenko atžvilgiu pradėta byla dėl "antivalstybinės" literatūros

2016-04-07

Balandžio 6 d. Klaipėdos kriminalinėje policijoje pareikšti oficialūs kaltinimai vienam iš sambūrio "Būkime vieningi" lyderiui Olegui Titorenko. Jo atžvilgiu pradėta byla pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 170 straipsnį.

O. Titorenko savo namuose laikė įvairias knygas, laikraščius, agitacinius lapelius,  tame tarpe proklamacijas "Šalin Eurą !"

O.Titorenko traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, nes prokuroro teigimu tokie teiginiai kaip "kviečiame laisvę mylinčius piliečius jungtis į mūsų gretas", "stoti į politinę kovą prieš liberal-kapitalistinius okupantus",  "už liberal-kapitalistinės vergijos panaikinimą", "lito, kaip Lietuvos valiūtos atkūrimą" kursto neapykantą socialinėms žmonių grupėms. 

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos sunkiu nusikaltimų tyrimo valdybos 3 skyriaus pateiktame oficialiame rašte sakoma: “O. Titorenko kaltinamas tuo, kad turėdamas tikslą platinti dalykus, kuriuose skatinama neapykanta, kurstoma diskriminuoti žmonių grupes ir jai priklausančius asmenis dėl socialinės padėties ar pažiūrų. Skirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti”.

Giedrius Grabauskas.