RU EN
RSS
 • Dėl ekonominių karų, militarizacijos ir ksenofobijos

  2014-09-03
  Naujas SLF logotipas_120x110.jpg

  Socialistinio Liaudies Fronto ir visuomeninių organizacijų pareiškimas
   
  Lietuvoje šiandien regime keistą padėtį - svarbiausios šalies problemos (pirmiausiai socialinės) nustumtos į antrą planą, o daugelis politikų ir žiniasklaidos priemonių teigia, kad Lietuva turi ginkluotis, didinti karinį biudžetą. Esą tuoj „puls rusai“. Tai patogi pozicija. Priešo įvaizdis padeda nukreiptį dėmesį nuo vidaus problemų. Bet taip sėjamas tautinio nepasitikėjimo, ksenofobijos, rusofobijos grūdas, o kur tai gali atvesti, jau matėme Maidane. Dar daugiau. Už taiką Ukrainoje, už geros kaimynystės politiką pasisakantieji piliečiai dažnai pateikiami kaip „vidaus priešai“.

  Skaityti toliau »
 • Juozas Arbačiauskas. Panelė gąsdina bobeles

  2014-08-19
  bedniaki_120x110[1].jpg

  Pradedant konservatorių „panele“ ir baigiant bažnyčių ,,bobelėm“ peršama mintis, kad jau tuoj mus užpuls rusai. ,,Panele‘‘ ir ,,bobelės‘‘ be reikalo viduriuojat. Manau, kad niekam nereikalinga Lietuva, su jūsų sužlugdyta pramone ir žemės  ūkiu su 200 tūkstančių  bedarbių armija ir begale lietuviškų bomžų. Nereikalinga ir tokia šalis, kaip koks narkomanas pastoviai prašantis ES finansinės ,,dozės‘‘ be kurios būtų visiškas galas.


  Teritorija irgi neviliojanti, kurią perskristi šiuolaikinei raketai reikėtų kelių minučių.


  Nemanau, kad to nesupranta ir pati konservatorių ,,panelė‘‘ su savo  propaganda, kad „tuoj užpuls rusai“. Gal tuo ir tiki viena kita ,,bažnyčios bobelė‘‘ ir vienas kitas kandzbigelis, buržuazinių Lietuvos laikų garbintojas.

  Skaityti toliau »
 • Dėl istoriko A. Diukovo atžvilgiu vykdomų grubių žmogaus teisių pažeidimų Lietuvoje

  2014-08-15
  raudonas_ruporas_120x110[1].jpg

  Politinių ir visuomeninių organizacijų pareiškimas

  Rugpjūčio 13 dieną į Lietuvos teritoriją neįleistas Rusijos istorikas Aleksandras Diukovas. Jis buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. A. Diukovui pasienio pareigūnai pareiškė, kad jis šių metų gegužės mėnesį įtrauktas į asmenų, kurie nepageidaujami Lietuvoje, sąrašą. Rusijos istorikas, fondo ,,Istorinė atmintis“ vadovas A.Diukovas atvyko į Vilnių pristatyti į lietuvių kalbą išverstos savo knygos ,,Holokausto išvakarėse.“. Šioje knygoje pateikiami retai minimi faktai apie 1940-1941 metais veikusio Lietuvos Aktyvistų Fronto (LAF) bei kai kurių kitų organizacijų itin artimus ryšius su gestapu, abveru ir kitomis hitlerinėmis slaptosiomis tarybomis. LAF rėmėsi fašistine ideologija bei finansine ir karine hitlerinių slaptųjų tarnybų parama.

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis. Ar dar galima taisyti padėtį Lietuvos energetikoje?

  2014-08-10
  paleckis-press_120x110[1][12].jpg

  Jau teko rašyti apie tai, kad nors Lietuvos energetika išgyvena ne pačius geriausius laikus, vis tik egzistuoja ir optimistinis energetikos vystymosi scenarijus. Tačiau norint, kad jis būtų realizuotas, gali tekti keisti kai kuriuos praktinius žingsnius.

  Antai jau rašyta apie tai, kad Lietuvos užsienio politika galėtų būti labiau subalansuota. Orientyras turėtų būti ne Vakarai ir ne Rytai, o Lietuvos nacionaliniai interesai. Konfliktų ieškojimas Rytuose arba pritarimas viskam, kas eina iš Vakarų, matyt, nėra pats geriausias nacionalinių Lietuvos interesų atstovavimas.

  Skaityti toliau »
 • Juozas Ivanauskas. Apokalipsės link: už JAV remiamos Kijevo chuntos karo nusikaltimus, civilių gyventojų genocidą Donbase susimokės Rusija?!..

  2014-08-05
  boing_120_110.jpg

  Amerikos globalistų pastangomis sukelta geopolitinė krizė Europoje, penki milijardai dolerių, skirti „demokratiniams procesams“ Ukrainoje, šį kartą nenuėjo veltui. Metų pradžioje antirusiškai nusiteikusiems ultranacionalistams Kijevo centre išprovokavus teroristinių išpuolių bangą, Molotovo kokteiliais, grindinio akmenimis bei samdomų snaiperių kulkomis kurstomą masinę neapykantą, galų gale, vasario 22 d., pavyko įvykdyti Maidano „dangiškosios šimtinės“ krauju aplaistytą „revoliuciją“ - valstybinį perversmą. Vos tik nuvertus prorusišką Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių, jau buvo aišku, kad vietoj jo „demokratiškai“ bus išrinktas „šokolado karalius“ Petro Porošenko – JAV besąlygiškai paklūstanti marionetė, besitikinti visapusiškos ES paramos, na ir žinoma, NATO aljanso „taikdariškos misijos“ šventame kare su šalį apnikusiais „kolorado vabalais“.

  Skaityti toliau »
 • Lietuvos teisėjas yra atsakingas už „Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus“ bylose prieš Lietuvą

  2014-08-02
  femida_120x110[1].jpg

  Pagal slaptą informaciją, kuri pasiekė mūs iš Europos Žmogaus Teisių Teismo, posėdžiai Strasbūre iš viso nevyksta vadinamame “Procedūroje raštu”, tiktai apie 30 (trisdešimt) bylos iš 185000 bylų bus nagrinėti Didžiosios Kolegijos viešame teismo posėdyje, o tai yra jau grūbus ir sistemingas Konvencijos šešto straipsnio pažeidimas („teisė į viešą teismo posėdį“). “Procedūra raštu” prasidėjo tiktai nuo lapkričio 1998 metų, “jų″ pagrindinimas: neturime laiko, kiekvieną bylą nagrinėti viešai.

  Suprantama, kad neturi laiko, bet tada jie buvo įpareigoti, paskelbti Europos Žmogaus Teisių Teismo bankrotą, o ne, grubiai pažeidžiant Konvencijos šeštą straipsnį, labai gudriai išsigalvoti ir įvesti “Procedūrą raštu”.

  Skaityti toliau »
 • Netekome bendražygio, aktyvaus antifašisto Aleksandro Boso

  2014-07-23
  word_nacizm_120x110[1].jpg

  Liepos 21 dieną staiga mirė Aleksandras Bosas-literatas, publicistas, poetas - antifašistas, asociacijos ,,Lietuva be nacizmo” narys. 2013 metų birželio 4 dieną tapęs "Lietuva be nacizmo" nariu, A.Bosas labai aktyviai įsitraukė į veiklą. Studijavo įvairią literatūrą, nagrinėjo Lietuvoje 1941-1944 metais ir pokari" nusikaltimus, kartu su kolega G. Grabausku parengė straipsnių ciklą "Holokausto paslaptys”,  spaudoje ir internete atvirai diskutavo su oponentais, aktyviai dalyvavo antifašistinių akcijų rengime. A. Bosas palaikė pastovius ryšius su vietos žydų bei rusų bendrijomis. Už istorinių straipsnių apie nacistinius nusikaltėlius rengimą jis buvo aktyviai persekiojamas, jam buvo grasinama, 2013 metų lapkričio mėnesį jo ir kolegos G.Grabausko atžvilgiu pradėta baudžiamoji byla.

  Skaityti toliau »
 • Ukmergėje įvyko akcija del nacistinio nusikaltėlio J. Krikštaponio

  2014-07-22
  holokaustas_lietuvoje_120x110[1].jpg

  Liepos 14 dieną Ukmergėje įvyko pilietinė akcija, kurios dalyviai  reikalavo panaikinti  šiame mieste esančios, Juozo Krikštaponio vardu pavadintos  aikštės pavadinimą ir pašalinti šiam "didvyriui" pastatytą paminklą.  Jo vardu aikštė pavadinta dar 1996 metais.  O 2013 metų spalio mėnesį oficialiai patvirtinta, kad Juozas Krikštaponis buvo nuožmus nacistinis nusikaltėlis, Holokausto bei kitų nacistinių nusikaltimų aktyvus vykdytojas, nuo 1941 metų liepos pradžios dalyvavęs žydų naikinime Kaune - VII forte ir kitose vietose. 1941 metų rudenį J.Krikštaponis išvyko į Baltarusiją, kur irgi dalyvavo masinėse žudynėse, naikinant vietos žydus, komunistus ir karo belaisvius. Šią akciją organizavo asociacija "Lietuva be nacizmo", Nepriklausomas žmogaus teisių centras, judėjimas "Vytis", Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga. Jai pritarė ir eilė kitų visuomeninių organinzacijų.

  Skaityti toliau »
 • Liepos 19-20 dd. – SLF sąskrydis

  2014-07-18
  raudonas_ruporas_120x110[1].jpg

  Gerbiami SLF nariai  ir rėmėjai,
   
  Kviečiame visus į tradicinį SLF vasaros sąskrydį liepos 19 -20 dd. Vilniaus rajone prie Rudaminos miestelio.

  Sąskrydis prasidės 19 d., šeštadienį 12:00.

  Sąlygos: turėti savo palapines ir maistą. Už teritorijos naudojimą mokėti nereikės. Šalia yra vandens telkiniai maudymuisi.

  Iš Vilniaus autobusų stoties 3-ios aikštelės iki sąskrydžio vietos kursuoja autobusas su užrašu "Šveicarai".

  Skaityti toliau »
 • SLF pilietinė akcija ,,Nutraukite karą Ukrainoje!“

  2014-07-15
  SLFrontas-veliava dangaus fone_120x110.jpg

  Liepos 8 dieną 15 valandą Vilniuje prie Ukrainos ambasados Lietuvoje įvyko pilietinė akcija, kurios pagrindinis tikslas - atkreipti Lietuvos valdžios, visuomenės, Ukrainos diplomatų bei kitų suinteresuotų struktūrų bei žmonių grupių dėmesį į tai, kad Rytų Ukrainoje vyksta masinės taikių žmonių žudynės, masinės represijos ir žmogaus teisių pažeidimai, kad jau laikas nutraukti šiuos karo veiksmus ir siekti taikos. Šią akciją organizavo  Socialistinis Liaudies Frontas (SLF), prie šios akcijos organizavimo prisidėjo ir įvairios visuomeninės organizacijos: Nepriklausomas žmogaus teisių centras, JDJ konfederacija, asociacija ,,Lietuva be nacizmo“, judėjimas ,,Vytis“, Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga. Renginio dalyviai stovėjo su vėliavomis, plakatais.

  Skaityti toliau »