RU EN
RSS
 • Istorikai suskaičiavo, kiek skolingos Baltijos šalys? (Pagal užsienio spaudą)

  2012-02-19
  skolos_120x110[1].jpg

  Maskvoje vyko tarptautinė mokslinė praktinė konferencija ,,Nekonfliktinis bendros istorijos perskaitymas – geros kaimynystės pagrindas“. 

  Joje, kaip rašo ,,Izvestija“, buvo pristatytas Nacionalinės užsienio politikos laboratorijos pranešimas ,,Baltijos šalys ir Vidurinė Azija Rusijos imperijos ir TSRS sudėtyje: postsovietinių šalių šiuolaikinių vadovėlių mitai ir socialinių ekonominių paskaičiavimų realybė“. 

  Rusijos mokslininkai išanalizavo dvylikos buvusių sovietinių respublikų mokyklinius istorijos vadovėlius. Ir priėjo išvadą, kad knygos parašytos taip, kad ,,nestebina mitai apie eksploataciją ir nelygiaverčius mainus Sąjungos viduje“. 

  Skaityti toliau »
 • Apklausa: 70 proc. gyventojų mieliau rinktųsi ekonominę gerovę, o ne Lietuvos nepriklausomybę

  2012-02-16
  bedniaki_120x110[1].jpg

  Paprašyti įvertinti, kas jiems svarbiau – šalies nepriklausomybė ar jos ekonominė gerovė, apklausos dalyviai pateikė netikėtą vertinimą. Tik kas penktas prioritetu laiko Lietuvos nepriklausomybę, o ekonominę gerovę svarbesniu veiksniu laiko daugiau nei 70 proc. respondentų.

  Panašius rezultatus parodė ir antrasis apklausos klausimas. Paaiškėjo, jog dauguma šalies gyventojų labiau apsidžiaugtų pigesne elektra ir dujomis (sykiu – ir mažesnėmis sąskaitomis), o ne energetinės Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimu.

  Energetinę nepriklausomybę labiau už pigią elektrą ir dujas vertina tik kas ketvirtas šalies gyventojas. Ekonomiką gyventojai taip pat laiko svarbiausiu aspektu Lietuvos santykiuose su Rusija ir Baltarusija.

  Skaityti toliau »
 • Skandalas JAV: Amerika buvo nacių prieglobstis. (Pagal užsienio spaudą)

  2012-02-14
  golova_statuji_svobody_120x110[1].jpg

  Apie tai, kaip JAV valdžia „padėdavo“ nacių nusikalteliams išvengti bausmės ir išveždavo juos iš Europos, iki šiol nėra patikimos ir pilnos informacijos. Kol kas turimi tik atskirų agentų, politikų ir žurnalistų liudijimai. Viena iš labiausiai realių versijų susijusi su 75 metams įslaptinta anglo-amerikietiškų specialiųjų tarnybų operacija „Sunrise“. Jos pagrindas – slaptos derybos tarp JAV ir Himlerio atstovų. Aleno Daleso susitikimas su generolu Volfu, kurio metu už Maskvos nugarų jie svarstė apie separatinės taikos galimybes, buvo pilnai atskleistos Sovietų Sąjungos žvalgybos. 

  Stalinas sugebėjo išvengti tokio scenarijaus, tačiau operacija „Sunrise“ turėjo ir kitą aspektą, informaciją apie kurį yra iki šiol įslaptinta. Apie jį galima spręsti todėl, kad po minėtų slaptų derybų tarp JAV ir hitlerinės Vokietijos valdžių atstovų, 1945 metų kovo pabaigoje vokiečių kariuomenė Vakarų fronte faktiškai nutraukė karinius veiksmus prieš Angliją ir JAV, be kovos atiduodami stambius miestus ir praleisdami sąjungininkus į Berlyną.

  Skaityti toliau »
 • Socialistinis Liaudies Frontas solidarizuojasi su Lietuvos ugniagesių profsąjunga

  2012-02-12
  gelbetojai[1].jpg

  Lietuvoje dirba dvi ugniagesių tarnybos. Pagrindinė – apskričių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priklauso Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, o antroji – savivaldybių priešgaisrinės tarnybos.

  2007 metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (toliau – PAGD) pradėjo aktyviai siūlyti savivaldybių priešgaisrinių tarnybų reorganizacijos planą, pagal kurį palaipsniui ši tarnyba turėjo išnykti nesukeldama skausmingų pasėkmių. Skausmingomis pasekmėmis PAGD vadovybė įvardijo staigų žmonių, dirbančių savivaldybių priešgaisrinėse tarnybose, atleidimą iš darbo, panaikinant ir tam tikrus ugniagesių komandų punktus. Tuomet buvo siūloma mažinti šiuos punktus išleidžiant dirbančiuosius į pensiją ir nepriimant į jų vietą naujų dirbančiųjų. Pagal šios reformos planą, savivaldybių priešgaisrinės tarnybos turėjo tapti tik savanoriškosiomis pajėgomis.

  Skaityti toliau »
 • Ne - neo-nacių eitynėm kovo 11-ąją. Socialistinio Liaudies Fronto pranešimas spaudai

  2012-02-09
  neonacizmas_120x85[1].jpg

  Šių metų kovo 11-ąją vėl planuojamos neo-nacių eitynės Vilniuje. Socialistinis Liaudies Frontas kviečia visus Lietuvos piliečius pasirašyti tarptautinę elektroninę peticiją, raginančią Lietuvos valdančiuosius uždrausti šį gėdingą renginį.

  Neo-nacizmo šaknys slypi pačioje kapitalistinėje ekonomikoje, krizėje, atomizuotoje visuomenėje, kurią suskaldo nevaržoma privati nuosavybė. Neo-nacizmas ir fašizmas – tai loginis kapitalistinės visuomenės tęsinys, jos paskutinis rezervas. Tai kapitalizmo išsigelbėjimo instrumentas demokratijos sąskaita, kai kapitalistiniai pelnai pradeda katastrofiškai mažėti, kai kyla rimtesnė grėsmė visai „pelno kalimo“ sistemai.

  Skaityti toliau »
 • Lietuviai nusivylę demokratija ir kapitalizmu

  2012-02-08
  kapitalizm_120x104[1].jpg

  20 metų po Tarybų Sąjungos žlugimo, Lietuvoje tvyro nusivylimas demokratija ir kapitalizmu. Naujas tarptautinis tyrimas rodo, kad šiandien žmonės daugiapartinėje sistemoje ir rinkos ekonomikoje įžvelgia mažiau naudos nei vos atkūrus nepriklausomybę.

  Optimizmo Lietuvoje nepagausėjo ir per pastaruosius dvejus metus, teigia amerikiečių tyrimų centras "Pew Research Center", gruodžio pradžioje paskelbęs ataskaitą, kurioje lyginami 1991, 2009 ir 2011 metų duomenys iš Lietuvos, Rusijos bei Ukrainos.

  Skaityti toliau »
 • Socialistinio Liaudies Fronto kreipimasis į Lietuvos žmones

  2012-02-05

  Socialistinis Liaudies Frontas reikalauja:

  Grąžinti valstybei (nacionalizuoti) miestų bei rajonų šilumos ūkius. Pašalinti visus „tarpininkus“. Tada – ženkliai sumažinti šildymo kainą, įteisinti visuomenės kontrolę nustatant kainą. 

  Baigti konfrontaciją su Rusija ir tada derėtis su ja dėl žemesnių gamtinių išteklių kainų. 

  Skaityti toliau »
 • Dėl apeliacinio skundo Algirdo Paleckio byloje. Pranešimas spaudai

  2012-02-02
  raudonas_ruporas_120x110[1][1].jpg

  Žodžio laisvei Lietuvoje ir pačiam Lietuvos įvaizdžiui kyla rimta grėsmė. Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra apskundė 2012 m. sausio 18 d. nuosprendį, išteisinusį Socialistinio liaudies fronto pirmininką Algirdą Paleckį dėl kaltinimų neigiant „TSRS ginkluotųjų pajėgų įvykdytą agresiją prieš Lietuvą“. Prokuroras E. Šleinius savo pareiškime pakartojo savo motyvą – esą A. Paleckio kaltė yra įrodyta ir ji nekelia jam abejonių. Daugiau apeliacijos detalių kol kas nepateikta.

  Skaityti toliau »
 • Seminaras –minėjimas (Foto)

  1994 m. kovo 26 dieną Vilniuje anuometinės LDDP būstinėje B. Radvilaites gatvėje  įvyko steigiamasis Lietuvos socialistų partijos (LSP) suvažiavimas. 2009 metais gruodžio 19 diena LSP ir partija Frontas susijungė į vieną politinį derinį – SOCIALISTINĮ LIAUDIES FRONTĄ.

  Socialistinio judėjimo nepriklausomoje Lietuvoje 20-čio proga Socialistinis Liaudies Frontas surengė seminarą-minėjimą - „LSP – 20“. Renginys vyko 2014 m. kovo 29 d., Vilniuje, Nepriklausomo žmogaus teisių centro patalpose.

  Skaityti toliau »