RU EN
RSS
 • Paleckis Newsmaker - 2012-06-07 kalba JAV Nacionaliniame Spaudos klube ir fotografijos

  2012-06-08
  paleckis_-press-klub_120x110[1].jpg

  Birželio 7 d. SLF pirmininkas Algirdas Paleckis pasisakė JAV Nacionaliniame Spaudos Klube kaip "newsmaker", t. y. kaip naujienas kuriantis asmuo. Šiame klube pranešimus skaito pasaulyje žinomi žmonės. Pridedame jo pranešimą anglų kalba. Amerikiečiai stebėjosi, kad už kelis Paleckio sakinius, kuriais jis faktiškai tik citavo kitus žmones, jam gręsia kalėjimas. Paleckis atsakė į klausimus apie liudininkus, kurie matė šaudymą nuo stogų, kas yra nepaneigiamas faktas. Problema, kad prokuratūra to netiria visus 20 metų. Bet tai jos problema. Problema ir ta, kad nemaža dalis Lietuvos elito visiškai nesuvokia, kas yra žodžio laisvė. Taigi dalis elito tampa Lietuvos problema, užuot buvusi sprendimu.

  JAV žurnalistus domino klausimas apie tai, kokie galėjo būti motyvai tų, kurie šaudė nuo stogų. A. Paleckis atsakė, kad jie tebuvo vykdytojai, ir reikia kalbėti apie užsakovų motyvus. O užsakovų motyvai buvo kuo labiau destabilizuoti padėti pritaikant "klaidingų vėliavų" metodą, kuomet veiksmas atliekamas vienų, o suverčiamas kitiems, juos kompromituojant.

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis tęsia vizitą JAV

  2012-06-06
  paleckis-press_120x110[1][2].jpg

  2012 m. birželio 7 d., 12:00 Vašingtono laiku Paleckis skaitys pranešimą Nacionaliniame Spaudos Klube, žinomoje žurnalistų asociacijoje. (Žr. Link). Paleckio byla sudomino JAV visuomenę dėl žodžio laisvės aspektų. 

  Tarsi patvirtinant, kad dalis Lietuvos elito nesuvokia žodžio laisvės svarbos, Nacionalinį Spaudos Klubą pasiekė laiškai iš kai kurių Lietuvos žurnalistų, kurie esą nesupranta, kodėl Paleckiui suteikiamas žodis.

  Plačiau apie vizitą - žr. nuorodą (tiesa, parašytą gana tendencingai):

  Link

  Skaityti toliau »
 • Žinomas JAV žurnalistų klubas kviečia A. Paleckį pristatyti kovą už žodžio laisvę Lietuvoje

  2012-06-04
  spaudos_klubas_120x110[1].jpg

  „Lietuvos žurnalistas, kuriam gręsia kalėjimas, kalbės Nacionaliniame Spaudos Klube“, - taip pristatomas Algirdo Paleckio, žurnalisto pagal specialybę, pasirodymas Nacionaliniame Spaudos Klube (National Press Club) š. m. birželio 7 d. 12:00.

  A. Paleckis teisiamas už nuomonę, o tai, vertinant pačių vakariečių standartais, yra akivaizdus žodžio ir sąžinės laisvės pažeidimas. Nacionalinis Spaudos Klubas - tai daugiau nei šimtmetį Vašingtone veikianti žurnalistų asociacija, reguliariai rengianti spaudos konferencijas aktualiausiomis tarptautinėmis ir vidaus politikos temomis. „Tai vieta, kur įvyksta naujienos“ – taip save pristato šis klubas.

  Skaityti toliau »
 • Tik kai kurie faktai, kaip Lietuvos valdžia remia neonacius

  2012-05-31
  lietuva_be_nacizmo-1[1][2].jpg

  - Į LIJOT‘ą (Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą), kurioje iš dalies sprendžiamas šių organizacijų finansavimas, priimtas „Lietuvių tautinio jaunimo centras“ , kuris kasmet rengia nenacistines kovo 11-osios eisenas.

  - Vainikuojant prieškario ir pokario nacių kolaborantų heroizaciją, 2012 m. gegužės 19 d. Kaune valstybės lėšomis perlaidotas 1941 metų nacių kolaborantų vyriausybės vadas Ambrazevičius-Brazaitis.

  - Prokuratūra nutraukė bylą prieš roko grupę „Diktatūrą“, „neradusi“ jos dainos žodžiuose („rusai papjauti, lenkai pakarti, žydai dega krosny, tik tikri lietuviai lieka gyvi“) tautinės nesantaikos kurstymo.

  Skaityti toliau »
 • Kvietimas į diskusijų klubą

  2012-05-30
  word_nacizm_120x110[1][1].jpg

  Asociacija „Lietuva be nacizmo“ kviečia į diskusijų klubą

  Diskusijos tema: „Kaip Lietuvos valdžia remia neonacistus ir ką mes turime daryti?“

  Įvadinį pranešimą skaitys asociacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Paleckis

  Renginys įvyks š. m. gegužės 31 d. 18:00 val. 

  Vilniuje, Kaštonų g. 4.

  Kviečiame atvykti!

  Asociacija „Lietuva be nacizmo“

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis, arba naujasis Dreifuso procesas Europoje

  2012-05-29
  pasto_deze_120x110[1][1].jpg

  Algirdas Paleckis yra žinomas Lietuvos politikas, diplomatas ir žurnalistas. Pastaruoju metu jis tapo kovos už žodžio ir sąžinės laisvę Europoje simboliu. A. Paleckis gimė 1971 metais Šveicarijoje. Vilniaus Universitetą baigė dviem diplomais – žurnalisto ir tarptautinių santykių specialisto. Studijavo Administracijos institute Paryžiuje. 1994-2003 dirbo Lietuvos diplomatinėje tarnyboje Vilniuje ir Briuselyje. 2004-2006 metais buvo Seimo nariu, 2007-2008 metais – Vilniaus vicemeru. A. Paleckis laisvai kalba 4 užsienio kalbomis (angliškai, vokiškai, prancūziškai, rusiškai), taip pat kalba ispaniškai ir lenkiškai.

  Šiuo metu A. Paleckis vadovauja partijai “Socialistinis Liaudies Frontas”, o kartu yra tarptautinės žmogaus teisių organizacijos “Pasaulis Be Nacizmo” prezidiumo narys. Jis yra žinomas ir bebaimis demokratinių ir socialinių teisių Lietuvoje ir Europoje gynėjas. Paleckis nuolatos publikuoja straipsnius poltinėmis ir ekonominėmis temomis. 

  Skaityti toliau »
 • Reikalaujame liberalizuoti kapitalo santykius! SLF pranešimas spaudai

  2012-05-24
  slf_logotipas_120x110[1][1].jpg

  A.Kubiliaus vyriausybė eilinį kartą siekia liberalizuoti darbo santykius. Siūloma 13 darbo valandų per dieną, 20 darbo dienų atostogų trukmė, sumažintos išeitinės išmokos, galimybė 65 metų darbuotojus atleisti dėl amžiaus. Numatomos ir kitos priemonės galutinai pavergiančios darbo žmogų. Ir visa tai vardan efektyvesnio verslo ir pelningesnio kapitalo.

  Galima teigti, kad ši vyriausybė visiškai paruošė dirvą atšaukti dar XІX amžiaus pabaigoje klasiniuose proletariato mūšiuose iškovotą 8 valandų darbo dieną. Socialinę situaciją bandoma gražinti į pirminio kapitalo kaupimo stadiją, kai maksimalaus kapitalistinio pelno tikslais buvo plačiai išnaudojamas ne tik visiškai beteisių ir prislėgtų samdomųjų darbuotojų, bet ir vaikų darbas.

  Skaityti toliau »
 • Ką vadiname partizanais ir ką švenčiame? SLF pranešimas spaudai

  2012-05-19
  patrony_120x110[1].jpg

  Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pokario partizanus dievinančių politikų, jiems patarnaujančių istorikų, teisininkų, politologų ir žurnalistų pastangomis buvo sukurta ištisa „miško brolių“ nusikalstamus veiksmus pateisinanti sistema. 

  Svarbiausias jos elementas – išgalvota tarybinio („sovietinio“) genocido sąvoka. Tiktai tam, o ne žydų holokaustui tyrinėti buvo įkurtas gausiai valstybės finansuojamas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, skirtingai nei tarptautiniuose dokumentuose praplėstas genocido apibrėžimas Baudžiamajame kodekse (99 str.); jį taikant, o tuo pačiu pažeidžiant tarptautinius teisės aktus už genocidą teisiami buvę tarybiniai aktyvistai.

  Skaityti toliau »
 • [foto] Reikalaujame nutraukti Lietuvą kompromituojančius renginius. SLF Pranešimas spaudai

  2012-05-17
  frontas_120x110[1].jpg

  Gegužės 19-20 dd. Kaune planuojamas vadinamosios 1941 metų „laikinosios vyriausybės“, glaudžiai dirbusios su nacistine Vokietija, vadovo Juozo Ambrazevičiaus – Brazaičio perlaidojimas ir konferencija-minėjimas. SLF reikalauja atšaukti šiuos renginius. 

  Lietuvių Aktyvistų Fronto vadovybė, sudariusi minėtą „vyriausybę“, knibždėte knibdžėjo pro-nacistiniais veikėjais. Būtent jų ir nacių pagalba buvo paruošta diversija Lietuvos teritorijoje 1941 metų birželio 23 dieną, kuri minima šiandieninėje Lietuvoje kaip „birželio 23-osios sukilimas“, o po to sekė masinės civilių žudynės. 

  Skaityti toliau »
 • Buvęs sostinės meras Vytautas Bernatonis prašo iškelti baudžiamąją bylą V.Landsbergiui „už 14 Lietuvos žmonių nužudymo organizavimą Sausio 13 – tą“

  2012-05-12
  kreipimasis_i_teisma_120x110[1].jpg

  Gerb. generalini Prokurore,

  Prašau iškelti baudžiamąją bylą p. Vytautui Landsbergiui už 14 Lietuvos žmonių nužudymo organizavimą 1991 metų sausio 13 dieną.

  Tokio kreipimosi būtinumą savyje nešioju daugiau nei 20 metų, t.y. nuo to laiko, kuomet dirbau Vilniaus miesto mero pareigose ir buvau šių tragiškų įvykių ne tik liudininkas, bet ir, daugeliu atveju, dalyvis.

  Kreiptis į Jus dabar mane paskatino nauja knyga - dokumentų rinkinys „Kaltė ir atpirkimas“, išleista 2012 m., kurios autoriumi pasivadino p. Vytautas Landsbergis. 1991 m. sausio 13 d. įvykiai pateikti tendencingai (psl.6 - visi kalti, aš - geras, beveik genijus).

  Skaityti toliau »