RU EN
RSS
 • Šalin purvinas persivertėlių rankas nuo tarybinių karių-išvaduotojų kapų! SLF pranešimas spaudai

  2012-06-19
  slfrontas-veliava_dangaus_fone_120x110[1][2].jpg

  V. Landsbergis pasiūlė iškelti tarybinių karių kapus iš Palangos miesto į užmiestį. 

  Artėjant Seimo rinkimams vėl prasidėjo antitarybinis ir rusofobijos vajus. Kuriamos „okupacijos žalos atlyginimo“ komisijos. Už nepriklausomą nuomonę baudžiama didžiule bauda.V. Landbergio pasiūlymas susilaukė kurortinio miesto mero konservatoriaus Šarūno Vaitkaus skubaus pritarimo. "Mėginsime spręsti šį klausimą.” 

  Nesugebėdami tinkamai sutvarkyti dabarties gyvenimą konservatoriai vis kovoja su mirusiais. Su jais elgiamasi kaip su gyvais. Neatsitiktinai šios „iniciatyvos“ reiškiamos Lietuvoje akivaizdžiai atgimstant profašistinėms nuotaikoms, vykstant nacistiniams maršams ir demaršams. Nuolatos pučiamas burbulas apie pokario miškinių kovą..., kurios metu jie pasiuntė myriop 25 000 nekaltų civilių. 

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis. Tik keliolika klausimų "elitui" dėl Baltijos šalių 1940 m.

  2012-06-18
  paleckis_su_raudonu_kaspinu-2_120x110[1].jpg

  Birželio viduryje Baltijos šalių valdžios "elitas" mini Baltijos valstybių tarybinės okupacijos 1940 metais pradžią. "Elitas" mini, o paprasta liaudis turi savo sveiką požiūrį ir į tarybinį laikotarpį, ir į patį, atsiprašant, "elitą". Bet jeigu jau "elitas" mini, užduokime jam keletą elementariausių klausimų.

  Kas yra okupacija pagal tarptautinę teisę? Dar 1907 m. Tarptautinė Hagos konvencija nustatė, kad okupacija yra karinio konflikto - t. y. karo tarp dviejų ar daugiau šalių - pasekmė. Ar buvo karinis konfliktas tarp Baltijos šalių ir TSRS? Ar kulkos švilpė, patrankos griaudėjo? Ar ne pats fašistuojančio tautos vado Antano Smetonos režimas sutiko įsileisti TSRS karinius dalinius?

  Skaityti toliau »
 • „Nuteisė“ Algirdą Paleckį. Ką tai reiškia? 7 atsakymai. (SLF pranešimas spaudai)

  2012-06-17
  slf_logotipas_120x110[1][2].jpg

  Pirma, tai – triuškinanti Algirdo Paleckio pergalė. Jeigu žmogus nepalūžta, kai jį teisia korumpuota sistema, kai teisia už tiesą, kai grasiną kalėjimu, kai sistema panaudoja purviniausias priemones – tada gimsta tikrasis Lietuvos patriotas ir žmonių gynėjas. Nuo birželio 12 d. Algirdas Paleckis – visų Lietuvos skriaudžiamųjų lyderis. O jo vadovaujama partija – šių žmonių interesų reiškėja. 

  Antra, yla išlindo iš maišo. Sausio 13-ąją ant stogų veikė snaiperiai - ir jie šaudė nuo stogu žemyn.... A. Paleckis pasiuntė dešiniųjų mitologus į gilų nokdauną. 

  Trečia, „teismas“ nestebina! Valdžia, kuri mus kasdien apvaginėja, kuri proteguoja tik turtinguosius, savaime ima gniuždyti žodžio laisvę. Ši valdžia sukūrė rojaus sąlygas biurokratų grietinėlei ir stambaus kapitalo šulams. Tai - bailių valdžia, bijanti tiesios ir drąsių piliečių. 

  Skaityti toliau »
 • SLF palinkėjimai Graikų Komunistų partijai

  2012-06-15
  graikija_120x110[1][1].jpg

  Socialistinis Liaudies Frontas dar kartą sveikina Graikijos Komunistų partiją su jų vykdoma klasių kova Graikijoje, bei su jų kovotojų ryžtu, kuris pasireiškia tiek per streikus konkrečiose įmonėse, tiek per generalinius streikus, tiek ir per masines demonstracijas bei protesto akcijas. Graikijos Komunistų partijos nariai rodo visiems Europos dirbantiesiems, kaip reikia kovoti su valdančiąją kapitalistų-darbdavių klase. Jie taip pat yra tas pavyzdys, iš kurio turėtų semtis patirties kiekviena klasinio pobūdžio politinė organizacija.

  Mes, kovodami tiek su Lietuvos kapitalistų-darbdavių valdžia, tiek su jais atstovaujančiomis partijomis, tiek ir su vis labiau Lietuvos visuomenėje besireiškiančiu neonacizmu, sekame mūsų draugų veiklą ir kitose šalyse, įskaitant ir Graikiją.

  Skaityti toliau »
 • A. Paleckio nuomonė įkainuota net 10 400 litų. Pranešimas spaudai

  2012-06-12
  teisejas_120x110[1][1].jpg

  Šiandien Vilniaus apygardos teismas skyrė 10 400 litų baudą Algirdui Paleckiui, Socialistinio Liaudies Fronto vadovui, už jo nepriklausomą nuomonę apie sausio 13-osios įvykius. Nors minėtas sprendimas įsigaliojo iš karto, A. Paleckis turi galimybę apskųsti jį paskutinei instancijai Lietuvoje – Aukščiausiajam teismui, o vėliau – Europos žmogaus teisių teismui. 

  Algirdas Paleckis taip pakomentavo šį sprendimą: „Nuo šiandien turėti savo nuomonę laikoma kriminaliniu nusikaltimu. Tai prieštarauj

  Skaityti toliau »
 • Sausio 13 įvykių liudininkai, kurių taip bijo vyriausybė

  2012-06-11
  sausio13_120x110[1].jpg

  Šiandien (12 d.) 15:00 A. Paleckio teisme dėl nuomonės apie sausio 13 d. bus skelbiamas antrosios instancijos (Vilniaus apygardos, Gedimino pr. 40/1)) verdiktas, kuris įsigalios iš karto. Vėliau jis galės būti skundžiamas Aukščiausiajam teismui. 

  ***

  A. Paleckio teisme kalbėjusių Sausio 13-osios liudininkų parodymai apie iki šiol valdžios nuslpėtą šaudymą iš viršaus):

  *Boleslovas Bilotas, buvęs Sąjūdžio koordinatorius: *"Buvau Sąjūdyje nuo pirmos sekundės. Sąjūdžio vadovybėje visi nuo pirmos minutės galvojo, kaip čia padaryti, kad iš Lietuvos išeitų TSRS kariuomenė. Tuometinės Demokratų partijos vadovybėje svarstėme ir priėjome išvados - reikia įvykio, kuris visus sutelktų, suvienytų. Kai kas kalbėjo, kad reikalingas kraujo praliejimas. Sausio 12 d. apie 17:00 keliese nuvažiavome prie TV bokšto. Prie mūsų priėjo vienas pažįstamas ir pasakė: "Mes esame pasiruošę vakarui. Bus staigmena." Kitą rytą (sausio 13 d.) rinkosi Sąjūdžio taryba būstinėje Gedimino pr. 1. Staiga girdžiu kalbas: "Vakar šaudė saviškiai." Nustebome. Tada daug kas nutarė - tylėti! Verskime viską ant rusų! Šiandien pirmą kartą apie tai prabilau."

  Skaityti toliau »
 • Dėl vadinamosios VSD "ataskaitos". Socialistinio Liaudies Fronto pareiškimas

  2012-06-09
  spectarnybos_120x110[1].jpg

  Kaip ir dera slaptajai tarnybai, ataskaitoje, žinoma, nerasite jokių konkrečių įvykių, faktų, keliančių realią grėsmę nacionaliniam saugumui, bei jų teisinio įvertinimo. Tačiau "kas galėtų paneigti" tipo užuominų minėtame dokumente apstu - ir pateikiama tai su būdinga "durklo ir lietpalčio riteriams" paslaptinga elegancija. Ponai A. Anušauskas ir G. Grina su rimtų "ekspertų" veido išraiška teigia, kad Lietuva yra nuolat veikiančių užsienio, suprask, Rytų, specialiųjų tarnybų arena, šios specialiosios tarnybos savo priešiškus mūsų valstybei tikslus įgyvendina per vietines priedangos organizacijas, visuomeninius judėjimus, žiniasklaidos priemones bei fizinius asmenis, juos finansuoja, ir turi tikslą destabilizuoti padėtį šalyje, kenkti jos energetiniams projektams ir, anot minėtų ekspertų, nei daug nei mažai - tokiu būdu apriboti Lietuvos suverenitetą.

  Skaityti toliau »
 • Paleckis Newsmaker - 2012-06-07 kalba JAV Nacionaliniame Spaudos klube ir fotografijos

  2012-06-08
  paleckis_-press-klub_120x110[1].jpg

  Birželio 7 d. SLF pirmininkas Algirdas Paleckis pasisakė JAV Nacionaliniame Spaudos Klube kaip "newsmaker", t. y. kaip naujienas kuriantis asmuo. Šiame klube pranešimus skaito pasaulyje žinomi žmonės. Pridedame jo pranešimą anglų kalba. Amerikiečiai stebėjosi, kad už kelis Paleckio sakinius, kuriais jis faktiškai tik citavo kitus žmones, jam gręsia kalėjimas. Paleckis atsakė į klausimus apie liudininkus, kurie matė šaudymą nuo stogų, kas yra nepaneigiamas faktas. Problema, kad prokuratūra to netiria visus 20 metų. Bet tai jos problema. Problema ir ta, kad nemaža dalis Lietuvos elito visiškai nesuvokia, kas yra žodžio laisvė. Taigi dalis elito tampa Lietuvos problema, užuot buvusi sprendimu.

  JAV žurnalistus domino klausimas apie tai, kokie galėjo būti motyvai tų, kurie šaudė nuo stogų. A. Paleckis atsakė, kad jie tebuvo vykdytojai, ir reikia kalbėti apie užsakovų motyvus. O užsakovų motyvai buvo kuo labiau destabilizuoti padėti pritaikant "klaidingų vėliavų" metodą, kuomet veiksmas atliekamas vienų, o suverčiamas kitiems, juos kompromituojant.

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis tęsia vizitą JAV

  2012-06-06
  paleckis-press_120x110[1][2].jpg

  2012 m. birželio 7 d., 12:00 Vašingtono laiku Paleckis skaitys pranešimą Nacionaliniame Spaudos Klube, žinomoje žurnalistų asociacijoje. (Žr. Link). Paleckio byla sudomino JAV visuomenę dėl žodžio laisvės aspektų. 

  Tarsi patvirtinant, kad dalis Lietuvos elito nesuvokia žodžio laisvės svarbos, Nacionalinį Spaudos Klubą pasiekė laiškai iš kai kurių Lietuvos žurnalistų, kurie esą nesupranta, kodėl Paleckiui suteikiamas žodis.

  Plačiau apie vizitą - žr. nuorodą (tiesa, parašytą gana tendencingai):

  Link

  Skaityti toliau »
 • Žinomas JAV žurnalistų klubas kviečia A. Paleckį pristatyti kovą už žodžio laisvę Lietuvoje

  2012-06-04
  spaudos_klubas_120x110[1].jpg

  „Lietuvos žurnalistas, kuriam gręsia kalėjimas, kalbės Nacionaliniame Spaudos Klube“, - taip pristatomas Algirdo Paleckio, žurnalisto pagal specialybę, pasirodymas Nacionaliniame Spaudos Klube (National Press Club) š. m. birželio 7 d. 12:00.

  A. Paleckis teisiamas už nuomonę, o tai, vertinant pačių vakariečių standartais, yra akivaizdus žodžio ir sąžinės laisvės pažeidimas. Nacionalinis Spaudos Klubas - tai daugiau nei šimtmetį Vašingtone veikianti žurnalistų asociacija, reguliariai rengianti spaudos konferencijas aktualiausiomis tarptautinėmis ir vidaus politikos temomis. „Tai vieta, kur įvyksta naujienos“ – taip save pristato šis klubas.

  Skaityti toliau »