RU EN
RSS
 • Aukščiausias Teismas kasacine tvarka nagrinėjo SLF pirmininko Algirdo Paleckio bylą

  2012-12-07
  paleckis_su_raudonu_kaspinu-2_120x110[1][1].jpg

  2012 m. gruodžio 11 d. Aukščiausias Teismas nagrinėjo SLF pirmininko Algirdo Paleckio bylą dėl jo nuomonės apie sausio 13-ąją. 

  Po nagrinėjimo teismas paskelbė, kad jis skelbs galutinį verdiktą 2013 m. sausio 22 d. 13:30. Tai-aukščiausioji instancija Lietuvoje. 

  Algirdas Paleckis taip pakomentavo situaciją: 

  "Lietuvoje kai kas nori privatizuoti sausio 13-ąją. Primesti visuomenei vienintelę tų įvykių versiją. Nepavyks.

  Kiekvienas įvykis turi kelis aspektus. Mokslinis kelias yra juos visus ištirti. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę į nuomonę. Ypač apie įvykius, kurie iki galo nėra ištirti. Ypač kai yra daug liudininkų, kurie matė šūvius nuo stogų". 

  Skaityti toliau »
 • A. Paleckis kreipėsi į teisėjų tarybos pirmininką

  2012-12-07
  femida_120x110[1][3].jpg

  Teismui skyrus A. Paleckio teisme liudijusiai Danguolei Raugalienei 3 900 litų baudą už "melagingus liudijimus", o taip pat artėjant Aukščiausiojo teismo posėdžiui nagrinėjant A. Paleckio kasaciją (gruodžio 11 d. 14:00), A. Paleckis kreipėsi į Teisėjų tarybos pirmininką ir LR Prezidente su kvietimu užtikrinti teismų nepriklausomumą.

  ***

  Noriu atkreipti Jūsų dėmesį į du teismo sprendimus, kurie sukuria pavojingą precedentą fundamentalių žmogaus teisių pažeidimo srityje.

  Skaityti toliau »
 • SLF diskusijų klubas

  2012-12-04
  diskusiju_klubas_120x110[1].jpg

  Gerbiamieji partijos nariai ir visi besidomintieji, 

  šį trečiadienį, gruodžio 5 d. 18:00 SLF būstinėje (Vilnius, Kaštonų g. 4) vyks SLF Vilniaus skyriaus diskusijų klubo posėdis. 

  Įvadinį pranešimą "Kairioji idėja ir naujausi laikai“ skaitys sociologijos daktaras R. Muksinovas.

  Po to vyks bendra diskusija. 

  Kviečiame visus dalyvauti!

  Skaityti toliau »
 • Netekome Juliaus Veselkos, liaudiškos politikos riterio

  2012-11-28
  zvake_120x110[1].jpg

  Eidamas 70 -uosius metus staiga mirė ryškus kairiųjų pažiūrų politikas Julius Veselka. Jis buvo tikros liaudiškos politikos riteris, vienišas kovotojas už teisingą Lietuvą.

  Visų ketverių Seimo nario kadencijų metu J. Veselka argumentuotai demaskuodavo abejotinus Lietuvos ekonomikos projektus, sugebėdavo šmaikščiai ir suprantamai paaiškinti “pinigines” dabartinės lietuviškos politikos subtilybes, aštriai kritikuodavo valdančiųjų pataikavimą užsienio ponams, gindavo Lietuvos interesus. 

  Socialistinio Liaudies Fronto vardu reiškiame gilia užuojautą velionio šeimai ir visiems artimiesiems.

   

  Skaityti toliau »
 • Paskelbtas nuosprendis liudininkei A. Paleckio byloje

  2012-11-28
  teisejas_120x110[1][4].jpg

  2012 m. lapkričio 28 dieną Vilniaus I apylinkės teismas paskelbė nuosprendį vilnietei Danguolei Raugalienei. Jai skirta 30 MGL ( 3900 Lt) bauda.

  2011 metais D. Raugailenė A.Paleckio byloje liudijo apie tai, kad ji matė sausio 13-osios naktį žmones nuo stogų šaudančius į apačią. 

  Teismas nusprendė, kad tokie liudijimai neatitinka tikrovės, nes ankščiau įsiteisėjusiais teismo sprendimais nustatyta, jog Vilniuje užimant radijo ir televizijos pastatus dalyvavo sovietų kariškiai, buvo šaudyta koviniais šoviniais ir naudota sunkioji technika. 

  Taigi, teismo vertinimu, tai paneigia liudytojos parodymus, kad šaudė civiliai asmenys.

  Skaityti toliau »
 • A. Paleckis Gruzijoje informuoja apie realią padėtį Baltijos šalyse

  2012-11-23
  gruzija_120x110[1].jpg

  SLF pirmininkas Algirdas Paleckis tęsia vizitą Gruzijoje, kurioje vieši šios šalies Eurazijos Instituto politologų kvietimu. Vizito tikslas - suteikti pro-natinės propagandos išvargintai Gruzijos liaudžiai informacija iš pirmųjų lupu apie režimų Baltijos šalyse "pasiekimus ekonomikoje ir demokratijoje".

  "Norite į NATO? Gausite CŽV kalėjimus. Norite į ES? Gausite rojų turčių mažumai ir skurdą dirbančiųjų daugumai. Norite liberalios demokratijos? Gausite politines bylas ir gumines kulkas į demonstrantus", - tokia yra SLF pirmininko žinia, kuria gausiai cituoja Gruzijos žiniasklaida, nepripratusi prie alternatyvios nuomonės šiomis temomis.

  Skaityti toliau »
 • Režimas ima teisti liudininkus, liudijusius A. Paleckio teisme

  2012-11-19
  teisejas_120x110[1][3].jpg

  Pranešimas spaudai 

  Lapkričio 21 d. 13:30 I-jame apylinkės teisme (Laisvės pr. 79A) prasidės A. Paleckio byloje dėl sausio 13-osios liudijusios vilnietės Danguolės Raugalienės teismas. Prie teismo vyks Socialistinio Liaudies Fronto piketas. D. Raugalienės liudijimas A. Paleckio teisme, kad ji matė sausio 13-osios naktį ant stogų žmones, kurie šaudė į apačią, neva yra „melagingas liudijimas“.

  D. Raugalienei gręsia iki 2 metų kalėjimo. Prokuroras - tas pats kaip ir teisme prieš A. Paleckį - Egidijus Šleinius - "besispecializuojantis" žodžio laisvės gniaužime. 

  Analogiškas kaltinimas pateiktas kitam liudininkui, vilniečiui Jaunučiui Lekui. Nors šis garbaus amžiaus žmogus neseniai patyrė trečią insultą ir inksto likvidavimo operaciją, jo artimiausiu laiku laukia toks pat teismas... Ir tik už tai, kad jis pasakė tai, ką matęs.

  Skaityti toliau »
 • Prokurorai atsisakė tirti A. Patacko akibrokštą

  2012-11-10
  prokuratura_120x110[1][1].jpg

  SLF pranešimas spaudai 

  Kaip ir reikėjo tikėtis, prokurorai atsisakė tirti A. Patacko akibrokštą - stiklinės metimą į žmones tiesioginio televizijos eterio metu (per Seimo rinkimų debatus).

  Prokurorai patys pripažįsta, kad A. Patacko oponentas Vytautas Bernatonis pats kaltas - kam jis abejoja Lietuvos valdžios įtvirtinta sausio 13-osios versija?... 

  Abejoti kapitalistų valdžios versija nevalia. 

  Teisinga tai, kas naudinga kapitalui. (O būtent sausio 13-oji - skaudi Lietuvos tragedija, išprovokuota provokatorių - paspartino laukinių kapitalistnių santykių įsigalėjimą šalyje.) 

  Skaityti toliau »
 • Šeštadienį – piketas prie KT, kuris sulindo į pogrindį

  2012-11-09
  slfrontas-veliava_dangaus_fone_120x110[1][4].jpg

  Šeštadienį, lapkričio 10 d., Socialistinis Liaudies Frontas (SLF) rengia piketą prie Konstitucinio Teismo (KT) (Gedimino pr. 36). Šis, nors tą dieną turi skelbti esminį sprendimą dėl rinkimų teisėtumo, sulindo į pogrindį...

  Tad rytoj SLF ragins KT išlįsti iš pogrindžio, o taip pat iškels šiuos šūkius: 

  Nupirkti rinkimai – neteisėtas Seimas!

  Atstatydinti Vyriausiąją rinkimų komisiją!

  Nubausti visus rinkimų įstatymo pažeidėjus!

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis. Revoliucija bus (tezės 1917 m. Spalio Revoliucijos 95-ųjų metinių proga)

  2012-11-09
  slove_spaliui_120x110[1].jpg

  Šios revoliucijos idėja – žmogaus išlaisvinimas panaikinant žmogaus išnaudojimą žmogumi - ne tik pati humaniškiausia iš visų žinomų idėjų, bet ji didžia dalimi buvo ir realizuota. Milijonai žmonių visame pasaulyje pajuto šios revoliucijos įtaką. Vienur įvyko socialistinės revoliucijos, kitur kapitalistai iš baimės ėmė kurti vadinamąsias gerovės valstybes, su plačiomis socialinėmis garantijomis. Revoliucija pažadino snaudžiančias mases veiksmui, masės suvokė, kad jos, o ne saujalės vergvaldžių, feodalų ar buržujų, yra istorijos kūrėjos ir pasaulio šeimininkės. XX amžius prasidėjo 1917 metų revoliucija – ir nuo tada pasaulis pasikeitė, darbininkai ištiesė nugarą, o visas ant jų nugaros kurtas veidmainiškas buržuazinis pasaulis išlėkė į orą.

  Skaityti toliau »