RU EN
RSS
 • Algirdas Paleckis. Mūsų profsąjungos - darbo judėjimas ar darbo stovėjimas?

  2013-02-02
  matiugalnik_120x110[1].jpg

  Lietuvoje tikro profsąjungų judėjimo iš esmės nėra. Vaizdas, turbūt, pažistamas daugeliui Rytų Europos šalių. Tos profsąjungos, kurios išsilukšteno iš tarybinių, įklimpo į turto dalybas, o dabar nemaža dalis jų lyderių daugiau susirūpinę tuo, kaip suspėti į kokį nors posėdį Ženevoje ar Briuselyje, nei tuo, kaip padėti išnaudojamiems dirbantiesiems surengti streiką. 

  Be to, šios profsąjungos kasmet gauna iš vyriausybės apie milijoną litų ”socialiniam dialogui” vystyti. Kaip po to jos gali kritikuoti tą pačią vyriausybę? Teoriškai gali, bet praktiškai...

  Per nepriklausomybės 22 metus nebūta nė vieno nacionalinio masto streiko. Gana platus mokytojų streikas organizuotas 2007 metais, bet kone pusė mokyklų jo nepalaikė, įbaugintos ministerijos atstovų. 

  Skaityti toliau »
 • SLF Elektrėnų skyriaus aktyvo susirinkimas

  2013-01-31
  naujas_slf_logotipas_120x110[1][6].jpg

  Šių metų sausio pabaigoje Elektrėnuose įvyko Socialistinio Liaudies Fronto Elektrėnų skyriaus aktyvo susirinkimas. Susirinkimo metu buvo aptariama tolimesnė SLF Elektrėnų skyriaus veikla.

  Susirinkimui pirmininkavęs socialistinio SLF prezidiumo narys, Elektrėnų skyriaus pirmininkas Ėdikas Jagelavičius atkreipė pasitarime dalyvavusių skyriaus narių dėmesį į tai, jog Elektrėnų partiečiams jau dabar reikia pradėti ruoštis po dvejų metų Lietuvoje vyksiantiems savivaldybių tarybų rinkimams.

  Anot SLF Elektrėnų skyriaus pirmininko sėkmingas partijos pasirodymas busimose rinkimuose priklausys nuo to, ar skyrius turės pakankamai daug kompetentingų ir savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą gerai žinančių rinkimų stebėtojų.

  Skaityti toliau »
 • Teisiamas parodų, skirtų sausio 13-ai, autorius

  2013-01-29
  femida_120x110[1][4].jpg

  Kitas I apylinkės teismo pasėdis dėl A. Paleckio byloje liudijusio Jaunučio Leko vyks vasario 27 diena

  ***

  Sausio 30 d. 9:30 Vilniaus I apylinkės teisme (Laisvės pr. 79A) įvyko A. Paleckio teisme apie šūvius nuo stogų liudijusio vilniečio Jaunučio Leko teismas. Prokuratūra teigia, kad J. Lekas teikė "melagingus parodymus", Paleckio teisme sakydamas: 

  ”1991 metų sausio 13-osios naktį aš buvau prie TV bokšto Karoliniškėse. Ant penkiaaukščio namo stogo pamačiau kelis žmones. Tai nebuvo kariškiai, nes matėsi civilių siluetai. Iš tos vietos buvo šūvių žybsniai, pliūpsniai. Šaudė ne iš automatų, nes tai buvo pavieniai šūviai. O TSRS kariai – mačiau - šaudė ne į žmones, o prieš kojas. Jei būtų šaudoma į žmones ir dar tikromis kulkomis, būtų labai daug kraujo

  Skaityti toliau »
 • 20 faktų apie dabartinės kapitalizmo krizės mastus

  2013-01-27
  kapitalizmas_120x110[1].jpg

  Ekonominis Europos nuosmukis spartėja. Kiek begražintų vaizdelį stambiam verslui tarnaujanti žiniasklaida, jis - šiurpokas. Štai tik 20 faktų: 

  1) Gamybinis aktyvumas Prancūzijoje ir Vokietijoje jau 10 mėnesių smunka, o šios šalys yra ES „variklis“. 

  2) Eurozonos nedarbo lygis jau pakilo iki 11,8% - naujos visų laikų aukštumos. 

  3) Lapkričio mėnesį Italijoje užfiksuotas didžiausias mažmeninių pardavimų nuosmukis per pastaruosius 17 mėnesių. 

  4) Gamybinis aktyvumas Ispanijoje susitraukia jau 20 mėnesių iš eilės. 

  5) Blogos paskolos šiuo metu sudaro apie 20% visų vietinių paskolų Graikijos bankiniame sektoriuje.

  Skaityti toliau »
 • A. Paleckio tezės LNK laidoje “Diagnozė – valdžia” apie šildymą

  2013-01-23
  radijas_120x110[1][1].jpg

  Šiandien (2013-01-23) 19:50 A. Paleckis dalyvauja LNK laidoje "Diagnozė - valdžia" apie šildymą 

  Kaip sumažinti šildymo kainas?

  Panaikinti visas „komercines paslaptis“, grąžinti komunalinį ūkį valstybei, eliminuoti visus „tarpininkus“ ir pradėti normalias derybas su Rusija, nes iki šiol taip vadinami „politikai“, ne už ačiū, perleidžia šias įmones privatininkams, ir šie ima spausti pelną visų mūsų sąskaitą. Jie – lapės vištidėse. 

  Šiluma yra būtinas žmogaus poreikis. Be jos jis negali išgyventi. Vadinasi, čia negali būti vadovaujamasi pelno principu. Principas turi būti patenkinti šį poreikį visiems ir kuo pigiau. 

  Skaityti toliau »
 • Sužlugdžiusi ekonomiką, dabar valdžia žlugdo žodžio laisvę

  2013-01-22
  paleckis_minioja_120x110[1][1].jpg

  Pranešimas spaudai 

  SLF pirmininkas A. Paleckis taip pakomentavo šios dienos Aukščiausiojo Teismo sprendimą pripažinti jį kaltu byloje dėl jo nuomonės apie sausio 13: 

  „Aš laimėjau šioje byloje. Nes įrodžiau tai, ką ši valdžia slepia – kad ji yra diktatūra. Sužlugdžiusi žmonių ekonominį gyvenimą, ši valdžia žengia „logišką“ tolesnį žingsnį – bando žlugdyti tuos, kurie demaskuoja ekonominius ir kitus valdžios nusikaltimus. 

  Kadangi režimas bijo tiesos, mes kreipsimės į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre. Mūsų kova teisinga ir todėl mes laimėsim. Lietuvos teisėsauga, beje, taip ir neatsakė į klausimą – kas sausio 13-osios naktį šaudė iš viršaus?“

  Skaityti toliau »
 • Dėl anti-socialistinio šmeižto bangos

  2013-01-21
  slf_logotipas_120x110[2].jpg

  LF prezidiumo pareiškimas 

  Pastaruoju metu ritasi nauja šmeižto prieš Socialistinį Liaudies Frontą (SLF) banga. Esą jis dirba Maskvai, esą asociacija „Lietuva be nacizmo“ taip pat dirba Rusijai. Antai LRT laida „Savaitė“ sausio 20 d. praktiškai nukopijavo III Reicho laikų gebelsinės savaitinės kinochronikos „Wochenschau“ („Savaitės apžvalga“) stilių. Žiūrovams daug kartų kartota ta pati mintis - kad SLF „gauna pinigus iš Rusijos, už kuriuos šmeižia Lietuvą“. 

  Pralaimėdamas atviroje diskusijoje mums, stambaus kapitalo režimas griebiasi nacistinių priemonių – siekia uždrausti partiją, jau likvidavo nuomonės laisvę. 

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis . Kas įvyko 2009 m. sausio 16-ąją?

  2013-01-17
  paleckis-press_120x110[1][5].jpg

  Tą dieną valdantysis režimas fizine prievarta numalšino spontanišką Lietuvos žmonių pakilimą prieš režimą. Lietuvos dirbantieji ir smulkūs verslininkai tą dieną pakilo prieš valdantį režimą, o kibirkštimi tapo išvakarėse įvesti “naktiniai mokesčiai” ir “diržų veržimosi” priemonės. 

  Režimas numalšino šį mitingą, pasitelkdamas specialius policijos būrius, kovinius šunis, ašarines dujas, guminėmis kulkomis sušaudydamas Lietuvos žmonių demonstraciją prie “visos liaudies atstovybės” – Seimo.

  Skaityti toliau »
 • Dėl dingusio Sausio 13 archyvo - Socialistinio Liaudies Fronto pirmininko Algirdo Paleckio kreipimasis

  2013-01-16
  prokuratura_120x110[1][2].jpg

  Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui p. V. Gedvilui

  Gedimino pr. 53, Vilnius

  Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui p. D.Valiui

  Rinktinės g. 5 a, Vilnius

  Gerb. Ponai,

  Kovo 11 signataras, buvęs pirmasis nepriklausomos Lietuvos Valstybės saugumo departamento vadovas Zigmas Vaišvila 2012 m. gruodžio 10 d. spaudos konferencijos Seime metu atvirai pareiškė, kad dingo Lietuvos valstybei turintys milžinišką istorinę ir nacionalinio saugumo vertę LR Aukščiausios Tarybos specialiosios komisijos Sausio 13 įvykiams tirti dokumentai. 

  Todėl kyla klausimai, į kuriuos maloniai prašome atsakyti.

  Skaityti toliau »
 • Laukiame Jūsų pikete ir posedyje

  2013-01-15
  naujas_slf_logotipas_120x110[1][5].jpg

  Gerbiami partijos nariai,

  sausio 16 d. 16:00 renkamės prie Seimo (prie bibliotekos) paminėti 2009 m. sausio 16-osios metinių. (kas gali - 15:00 būstinėje.)

  Bus padėtas vainikas visoms dabartinio režimo aukoms (per 22 metus), prisimintas šaudymas į žmones sausio 16 d. 

  Sausio 17 d. 18:00 kviečiame į būstinę aptarti prasidėjusį naują puolimą prieš partiją - ir mūsų atsaką. 

  Mūsų kova teisinga ir todėl mes laimėsim. 

  Skaityti toliau »