RU EN
RSS
 • Algirdas Paleckis. A. Skučo sensacinga išpažintis

  2013-01-07
  sausio13_120x110[1][2].jpg

  Pirmasis Aukščiausios Tarybos (AT) apsaugos vadovas Artūras Skučas išleido memuarų knyga kukliu pavadinimu - "Pėstininko užrašai" (2012 m., "Valstybės Žinios").

  Iš memuarų aiškėja, kad besikuriant naujam režimui, jo kūrėjai plačiai naudojo kriminalinio pasaulio resursus.

  Prisimindamas 1990 m. pavasarį, A. Skučas rašo:

  "Tuomet tiesiogiai kreipiausiu į A. Butkevičių, kad atvežtų papildomų pajėgų iš Kauno savanorių. Kitos dienos rytą atyko pilnas autobusas treninguotų, trumpai kirptų su tatuiruotėmis vyrų"

  Dėkojame A. Skučui už atvirumą. Tik kam reikėjo taip ilgai jo laukti?

  Skaityti toliau »
 • Paminėtos A. Sniečkaus 110-osios gimimo metinės

  2013-01-06
  sniekaus_kapas[1].jpg

  Sausio 5 d. paminėtos Antano Sniečkaus 110-osios gimimo metinės. Padėtos gėlės prie jo kapo, vėliau įvyko diskusija Vilniuje. Pasisakė istorikai, politikai, sociologai, politologai.

  Kokia buvo Sniečkaus Lietuva? Konstatuota, kad tai buvo kurianti ir gaminanti Lietuva. Esportuojanti savo produkciją į 90 pasaulio šalių. Pagal mėsos ir pieno produkciją vienam gyventojui Lietuva užėmė vieną pirmaujančių pozicijų Europoje. Filosofas Arvydas Juozaitis yra sakęs, kad "tarybinės Lietuvos kultūra - tai mūsų kulturos aukso amžius". Vien ko verti Baltušis, Avyžius, Matulis, Požela, Krasauskas, Miltinis, Žalakekevičius ir daugelis kitų iškilių asmenybių.

  Skaityti toliau »
 • Kvietimas į Antano Sniečkaus 110 metinių minėjimą

  2013-01-03
  slf_logotipas_120x110[1][5].jpg

  Sausio 5 d., šeštadienį, bus minimos Antano Sniečkaus 110 gimimo metinės. (A. Sniečkus gimė 1903 m. sausio 10 d.)

  Antakalnio kapinėse kviečiame padėti gėlių ant A. Sniečkaus kapo. (12:00 renkamės prie įėjimo į kapines.)

  Po to, 13:30, kviečiame į oficialų minėjimą (kavinėje „Visata“, Konstitucijos pr. 12 a, Vilnius). Atvykę gaus leidyklos „Politika“ išleistą knygą apie Antaną Sniečkų.

  Minėjime kalbės su A. Sniečkumi dirbę žmonės.

  Skaityti toliau »
 • Su Naujaisiais - 2013 - metais!

  2012-12-31
  naujas_slf_logotipas_120x110[1][3].jpg

  2012 metais dauguma paprastų Lietuvos žmonių toliau gyveno, kad išgyventų. 

  Režimas ėmė didinti ne tik ekonominę, bet ir ideologinę priespaudą. 

  Jokių geresnio gyvenimo perspektyvų – šioje sistemoje – niekas negalėjo pasiūlyti. 

  Tik vienydamiesi ir kartu kovodami už savo pagrindines teises žmones gali tikėtis realių pokyčių. 

  To ir linkime visiems 2013-aisiais! Taip pat – laimės, sveikatos, geros nuotaikos!

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis. Pastabos aktualijų tema

  2012-12-24
  paleckis_minioja_120x110[1].jpg

  Dauguma vadinamų „žurnalistų“ ir „politologų“ – gerai apmokami kapitalo tarnai. Jie turi vienintelę užduotį – nuslėpti pagrindinį konfliktą visuomenėje, tarp darbo ir kapitalo, primesti liaudžiai kapitalo darbotvarkę, jam naudingas temas, atitraukiančias dirbančiųjų dėmesį nuo esmės. Vietoj atviro pripažinimo, kad valstybę valdo stambus kapitalas, kuris užvaldė visas gyvenimo sritis, „žurnalistai“ suokia apie „pilietinę visuomenę“, apie „teisinę valstybę“ , apie „vieningą Lietuvą“ ir pan. Klasinėje visuomenėje nebūna vienybės tarp klasių. Sotus alkano nesupras, sako sena lietuvių patarlė.

  Skaityti toliau »
 • Algirdas Paleckis. Išvengti karo galima tik kardinaliai pakeitus politiką

  2012-12-20
  paleckis_-press-klub_120x110[1][3].jpg

  Išvengti karo galima tik kardinaliai pakeitus politiką. Kadangi «savaiminiai » įvykiai pasaulyje klostosi karo link. Apie tai teko rašyti prieš metus – pusantrų. Ženklų nemažai. (Libijos okupacija; finansuoti sukilimai arabų šalyse ir jų radikalėjimas; Sirija, kurią drąsko iš vidaus ir, prireikus, drąskys iš išorės; Izraelio ir Palestinos rusenančio karo eskalacija. Lokalūs konfliktai besivystančiame pasaulyje. Ginklavimasis. )

  Kapitalizmui karas – natūralu. Reikia naikinti konkurentus. Norisi grobstyti. Išbristi iš eilinės krizės per karo pramonės pagyvinimą. Be to, susipainiota finansinio kapitalo mega-spekuliacijose. Kariniai konfliktai « efektyviausiai » išsprendžia visus prieštaravimus, tokia yra kapitalo logika jau keli šimtai metų.

  Skaityti toliau »
 • A. Paleckis – apie protestus

  2012-12-14
  marsas-7_120x110[1].jpg

  (Atsakymai į Vilniaus universiteto studentų klausimus, 2012.12.13)

  ***

  Mes, SLF, esame vienintelė partija Lietuvoje, kuri sistemiškai dirba protestiniame lauke. Absoliuti dauguma partijų yra tapusios tik „rinkėjų suviliojimo mechanizmais“ ir savo parlamentinių frakcijų priedeliais. O frakcijos, kaip žinia, dažnai suserga tuo, ką klasikas vadino „parlamentiniu kretinizmu“, t. y. atitrūkimu nuo liaudies interesų ir jų išdavyste. Todėl vadinamos tradicinės partijos nebesugeba surengti protestų arba daro tai tik kai jas pačias prispaudžia teisėsauga, kaip kad elgėsi Darbo partija, 2012 m. pavasarį surengusi porą protestų. Šios partijos subiurokratėjo ir prarado bet kokį ryšį su gatve. Mes gi manome, kad politinius pokyčius galima ir būtina daryti ne vien parlamentiniu keliu (rinkimuose SLF dalyvauja), bet ir neparlamentiniu keliu – tai yra, organizuojant masinius protestus, protestinį judėjimą.

  Skaityti toliau »
 • Aukščiausias Teismas kasacine tvarka nagrinėjo SLF pirmininko Algirdo Paleckio bylą

  2012-12-07
  paleckis_su_raudonu_kaspinu-2_120x110[1][1].jpg

  2012 m. gruodžio 11 d. Aukščiausias Teismas nagrinėjo SLF pirmininko Algirdo Paleckio bylą dėl jo nuomonės apie sausio 13-ąją. 

  Po nagrinėjimo teismas paskelbė, kad jis skelbs galutinį verdiktą 2013 m. sausio 22 d. 13:30. Tai-aukščiausioji instancija Lietuvoje. 

  Algirdas Paleckis taip pakomentavo situaciją: 

  "Lietuvoje kai kas nori privatizuoti sausio 13-ąją. Primesti visuomenei vienintelę tų įvykių versiją. Nepavyks.

  Kiekvienas įvykis turi kelis aspektus. Mokslinis kelias yra juos visus ištirti. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę į nuomonę. Ypač apie įvykius, kurie iki galo nėra ištirti. Ypač kai yra daug liudininkų, kurie matė šūvius nuo stogų". 

  Skaityti toliau »
 • A. Paleckis kreipėsi į teisėjų tarybos pirmininką

  2012-12-07
  femida_120x110[1][3].jpg

  Teismui skyrus A. Paleckio teisme liudijusiai Danguolei Raugalienei 3 900 litų baudą už "melagingus liudijimus", o taip pat artėjant Aukščiausiojo teismo posėdžiui nagrinėjant A. Paleckio kasaciją (gruodžio 11 d. 14:00), A. Paleckis kreipėsi į Teisėjų tarybos pirmininką ir LR Prezidente su kvietimu užtikrinti teismų nepriklausomumą.

  ***

  Noriu atkreipti Jūsų dėmesį į du teismo sprendimus, kurie sukuria pavojingą precedentą fundamentalių žmogaus teisių pažeidimo srityje.

  Skaityti toliau »
 • SLF diskusijų klubas

  2012-12-04
  diskusiju_klubas_120x110[1].jpg

  Gerbiamieji partijos nariai ir visi besidomintieji, 

  šį trečiadienį, gruodžio 5 d. 18:00 SLF būstinėje (Vilnius, Kaštonų g. 4) vyks SLF Vilniaus skyriaus diskusijų klubo posėdis. 

  Įvadinį pranešimą "Kairioji idėja ir naujausi laikai“ skaitys sociologijos daktaras R. Muksinovas.

  Po to vyks bendra diskusija. 

  Kviečiame visus dalyvauti!

  Skaityti toliau »