RU EN

Mes - su bebaimiais graikų darbininkais, jie – su mumis! Socialistinis Liaudies Frontas solidarizuojasi su „Graikijos plieno liejimo“ įmonės darbininkais

2012-04-06

Jau daugiau nei 6 mėnesiai vyksta “Graikijos plieno liejimo” (“Greek Steelworks”) įmonės darbininkų streikas. Įmonės darbuotojai protestuoja prieš vyriausybės planus privatizuoti gamyklą. Šios įmonės profsąjungos lyderis Giorgis Sifonis pareiškė: “Mes didžiuojamės tuo, kad kovojame. Mes jau nugalėjome, nes mūsų kova – tai pavyzdys visam pasauliui. Mes ir toliau kovosime kiek reikės, kovosime iki pabaigos, ir mes įsitikinę, kad nugalėsime”.

Streikuojantis Graikijos darbininkai sulaukė klasinio solidarumo akcijų bei moralinės ir finansinės paramos ir iš kitų šalių. Socialistinis Liaudies Frontas taip pat solidarizuojasi su streikuojančiais Graikijos darbuotojais jų tiesioginėje klasių kovoje.

Tiek Graikijos, tiek ir kiekvienos atskiros valstybės atveju, tikroji valdžia priklauso ne konkrečioms partijoms bei vyriausybėms, ar tai būtų liberalai, ar social-demokratai, ar konservatoriai. Tikroji valdžia priklauso tiems, kurie valdo ekonomiką. 

Ir šiuo atveju tėra dvi skirtingos interesų grupės. Vienoje pusėje yra dabartiniai buržuazinių valstybių šeimininkai, tai yra privačios nuosavybės savininkai, privatūs pramonininkai, bankininkai bei akcininkai; kitoje pusėje yra samdomi darbininkai, neturintys privačios nuosavybės ir turintys parduoti savo darbo jėgą vardan pragyvenimo.

Graikijos darbininkų klasės beprecedentinis kovos pavyzdys turi įkvėpti ir kitų Europos valstybių, tarp jų ir Lietuvos, darbininkus, ruošiantis atremti vadinamųjų „darbdavių“ atakas liberalizuojant darbo kodeksą bei siaurinant socialines garantijas.

Mes - su bebaimiais graikų darbininkais, jie – su mumis!

Šalin kapitalo diktatūrą!

Tegyvuoja dirbančiųjų valdžia!