RU EN

Lietuvos valdžia tiesiogiai atsakinga už pralietą bei toliau liejamą kraują ir tebesitęsiančią suirutę Ukrainoje

2016-04-24

Islandija – pirmoji valstybė, pripažinusi Lietuvos Nepriklausomybę. Pilietiški, laisvės neišsižadantys islandai, kurių tėra tiek, kiek viename Lietuvos mieste, sugebėjo šalį apginti nuo bankininkų ir valstybės įsiskolinimų jiems. Dabar, paviešinus slaptus duomenis – Panamos dokumentus – apie Islandijos valdžios korupciją, islandai surengė masinį protestą, o premjeras Sigmunduras Davidas Gunliochsonas, minimas Panamos dokumentuose, atsistatydino.

Gi lietuviai, išgirdę apie šiuos dokumentus, pamatė tarp gausybės pavardžių tik tas, kurios svarbios mūsų šalies propagandai. Ukrainos prezidento Petro Porošenkos paminėjimas greta kitų valstybių vadovų, įsivėlusių į pinigines machinacijas, nesukėlė jokios isterijos ar nepasitenkinimo mūsų šalyje, kuri nuo perversmo Ukrainoje pradžios rėmė ir palaikė naująją valdžią. Apie kokius nors protestus net užsiminti neverta.

Tas Ukrainos valdžios rėmimas buvo, kaip sako liaudis, „į vienus vartus“. Korumpuotos Lietuvos pagalba buvo ne tik šventai naivūs patarimai Ukrainai, kaip kovoti su korupcija, organizuoti teisėtvarkos darbą, pertvarkyti ekonomiką, rengti kontratakas prieš Rusijos informacinį karą. Labiausiai Lietuva Ukrainos valdžią rėmė pinigais ir ginklais. Tokiu būdu mūsų valstybė įsitraukė į karą su kitos šalies piliečiais, prisidėjo prie žudymų, miestų ir kaimų griovimo, suirutės ir bado.

Ar Lietuvos valdžia rėmė Ukrainos žmones, eilinius piliečius? Taip, porą kartų paramstė pasirodžiusi Kijevo gatvėse ar Maidano scenoje.

Tačiau iš tiesų visų mūsų šalies piliečių vardu buvo remiamas ir reklamuojamas miljardierius P. Porošenka (be kitų jaceniukų, turčynovų ir panašių demokratų), esą simbolizuojantis Ukrainos laisvę, kovą su Rusija, kovą su korupcija, kovą už asociacijos sutartį su ES, kurios apmaudžiai nelaimėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė 2013 m. ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime Vilniuje, neįtikinusi tuomečio prezidento Viktoro Janukovyčiaus šią sutartį pasirašyti.

Ukrainos žmonių sukilimas, prasidėjęs prieš korumpuotą jų valdžią, buvo šalies vidaus reikalas. Tačiau ne kas kita, o Lietuva, nesusitaikiusi su savo pralaimėjimu derybose su V. Janukovyčiumi, aktyviai įsitraukė į šį sukilimą, skatindama valstybinį perversmą, o vėliau palaikydama tokiu būdu į valdžią atėjusius žmones.

Bet ką dabar daryti mums visiems, paaiškėjus, kad P. Porošenka nėra geresnis už Vladimirą Putiną? Kad mes rėmėme ne skurstančius ukrainiečius, bet milijardierių, slėpusį mokesčius, neįnešusį savosios dalies į jo vadovaujamos valstybės biudžetą? Rėmėme jo armiją, kuri šalies viduje kovojo su savo pačios piliečiais?

Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuvos-valdzia-tiesiogiai-atsakinga-uz-pralieta-bei-toliau-liejama-krauja-ir-tebesitesiancia-suirute-ukrainoje/