RU EN

Lietuva gyvena skurde

2016-12-22

Socialinių reikalų ir darbo ministerijoje Europos Lyčių lygybės institutas pristato savo naujausią ataskaitą „Skurdas, lytis ir daugialypės nelygybės“.

Tyrimo duomenys rodo, kad nuo 2014 metų skurdo lygis šalyje auga. Skurdas labai nevienodai pasiskirstęs visuomenėje.

Lietuvoje beveik kas trečia moteris (29 proc.) ir kas ketvirtas vyras (25 proc.) gyvena skurde. Dėl lyčių nelygybės darbo rinkoje ir šeimoje moterys yra didesnėje skurdo rizikoje nei vyrai.

Lyčių nelygybė gyvenimo eigoje labiausiai išryškėja vyresniame amžiuje - du kartus daugiau moterų nei vyrų virš 75 metų amžiaus gyvena skurde. 

Beveik kas antras vienišas tėvas/mama Lietuvoje gyvena skurde. Negalią turintys asmenys yra beveik dvigubai didesnėje skurdo rizikoje nei jos neturintys.

Remiantis ataskaita, šeimų su vaikais ekonominė padėtis labai priklauso nuo vyro pajamų. Jei vyras netektų darbo, skurde gyvenančių šeimų dalis padidėtų nuo 18 proc. iki 64 proc. Tai atspindi ir ribotą moterų ekonominę nepriklausomybę, kuri didina ne tik pačių moterų, bet ir vyrų skurdo riziką.

Tyrimo duomenys rodo, kad pajamų nelygybė Lietuvoje – viena didžiausių Europos Sąjungoje.  Lietuvoje turtingiausiųjų pajamos yra 7,5 karto didesnės nei skurdžiausiųjų. Beveik pusę visų šalies pajamų (44 proc.) uždirba 20 proc. turtingiausių šalies gyventojų (ir tik 17 proc. pajamų uždirba 40 proc. neturtingiausių).

http://www.ekspertai.eu/lietuvoje-beveik-kas-trecia-moteris-ir-kas-ketvirtas-vyras-gyvena-skurderusai-mus-gali-pulti-ir-iki-svkaledu/