RU EN

Lenkijoje įvykdytas M. Piskorskio areštas ir masinės kratos

2016-05-29

Gegužės 18 d. ivyko masinės kratos opozicinės Lenkijos partijos ,,Smena” vadovų ir su jais artimai susijusių asmenų būstuose (iš viso 11 žmonių), kratos vykdytos ir keliuose partijos biuruose. Gegužės 20 d. Varšuvos apygardos teismas sankcionavo ,,Smena” pirmininko M.Piskorskio areštą trijų menesių laikotarpiui. Teigiama, jog neva M.Piskorskis šnipinėjo Rusijos ir kinijos slaptujų tarnybų užsakymu. Kratos vyko ir kitų ,,Smena” lyderių H.Jankovskio, J.Vrublevskos bei kitų M.Piskorskio bendražygių namuose. Išnešti kompiuteriai, knygos, telefonai, dokumentai, laikraščiai, vėliavos.

,,Smena” buvo įkurta 2015 metu pavasarį. Šios partijos pagrindinės nuostatos-tikras Lenkijos savarankiškumas, šalies pasitraukimas iš NATO bloko, Lenkijos paskelbimas taikos zona, didesnių teisių ir socialinių garantijų darbo žmonėms užtikrinimas. Partija iki šiol nėra oficialiai regisruiota, tačiau turi savo skyrius daugelyje Lenkijos miestų.

Tiek M.Piskorskis, tiek jo bendržygiai niekada neperžengė ribų-nerengė jokių maidanų, neragino smurtu versti valdžią, vykdyti padegimus, riaušes ir kitus nuožmius veiksmus. Tačiau Lenkijoje įsigalint vis ryškesnėsms rusofobijos tendencijoms, valdančiujų grupuočių netenkina ir šios ne itin gausios ir taikios opozicijos egzistavimas.

Tad ir imtasi kraštutinių priemonių. Situaciją pakomentavo ir Lenkijos politologas Z. Sekulskis: ,,M.Piskorskio areštas ir masinės kratos-tai dar vienas ryškus nuožmios rusofobijos kampanijos išpuolis. Pereinama į ryškesnę rusofobijos fazę. Taiki, bet ryžtinga M.Piskorskio retorika labai nepatiko marionetiniam Varšuvos režimui. Tiems žmonėms, kurie iš esmės yra amerikietiškų struktūrų statytiniai”.

Giedrius Grabauskas