RU EN

Konservatorius siūlo įvertinti nusikalstamą Lietuvos Komunistų partijos veiklą

2015-10-17

Konservatorius Audronis Ažubalis, kartu su Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininku Jonu Buroku, politologu Laurynu Kasčiūnu bei kitais veikėjais, siūlo Seimui priimti rezoliuciją, kurioje būtų įvertinta nusikalstama Lietuvos Komunistų partijos veikla.

Apie tai konservatorius pranešė Seime surengtoje spaudos konferencijoje.

A. Ažubalio teigimu, rezoliucijos projekto atsiradimą paskatino Lietuvos patriotinių organizacijų pavasarį viešai išreikštas susirūpinimas, jog buvusioji Lietuvos komunistų partija iki šiol oficialiai neįvertina už visuotinius nusikaltimus – prisidėjimą prie Lietuvos gyventojų naikinimo, trėmimo ir kitų represijų sovietinės okupacijos metais.

„Tai iš tiesų didžiulis paradoksas, nes, kalbant apie KGB struktūras, liustracijos procesas, kad ir nelengvai, bet yra vykdomas. Tačiau juk visos šitos represinės struktūros iš esmės buvo pavaldžios būtent komunistų partijai – iš pradžių Maskvos, o vėliau ir vietiniams CK sekretoriams. Tad kodėl visa atsakomybė tenka tik nusikaltimų vykdytojams, apeinant jų buvusią vadovybę?”, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos narys.

Jo teigimu, rezoliucija bus teikiama Seimui ne mėginant supriešinti skirtingą požiūrį į praeitį turinčius parlamentarus, o siekiant aiškiai ir nedviprasmiškai atskirti faktus nuo melo bei istorinės tiesos požiūriu įvertinti tragišką okupuotos Lietuvos laikotarpį.

„Lietuvos tremtinių ir rezistentų branduolys reikalauja teisingumo ir mes negalime į tai nekreipti dėmesio. Istorinė tiesa bado akis. Ją reikia atskirti nuo vis dažniau pasigirstančių pasakojimų, jog Lietuvos komunistinis elitas „ir tada dirbo Lietuvai”, užmirštant visus trėmimus, naikinimus ir kitas represijas”, – spaudos konferencijoje teigė A. Ažubalis.

Šaltinis: http://faktai.lt/lietuva/konservatorius-siulo-ivertinti-nusikalstama-lietuvos-komunistu-partijos-veikla/