RU EN

Kodėl puolamas A.Paleckis? Rinkimų rezultatais džiaugiasi dvarininkai, oligarchai ir neofašistai.

2016-10-13

Suskaičiavus visus balsus, rinkimų rezultatais džiaugiasi konservatoriai ir jų šalininkai, džiaugiasi ir taip vadinami ,,valstiečiai“, liberalai. Juos vadina būsima valdančiąja koalicija. Aišku tai dar po klaustuku, tačiau krypstama į tą pusę. Nors antrasis rinkimų turas bus lemiamas, jo rezultatai ir sudėlios taškus. Lems ir derybos, įvairių įtakos grupių interesai. O per įvairius TV kanalus, kai kuriuose spaudos leidiniuose ir socialiniuose tinkluose pilna džiūgavimų, jog rinkimus pralaimėjo ,,Drasos kelias“ ir Liaudies partija. Nomenklatūra nenori konkurencijos, tad šie pralaimėjimai natūralūs, buvo daroma viskas, jog laimėtų nomenklatūros remiamos politinės jėgos. Dėl to kai kuriems kandidatams net neleista kandidatuoti, VRK vadai tiesiog ciniškai kabinosi prie jų ir išvis uždraudė dalyvauti rinkimuose.

Aiškią persvarą turintys stambūs žemvaldžiai ir karo kurstytojai, maidanų rėmėjai nenori, jog Seime greta jų būtų pažangūs politikai. Jau pasipylė arši kritika kai kurių į antrą turą patekusių taikos šalininkų atžvilgiu. Štai Naujosios Vilnios apygardoje į antra turą pateko kairiosios krypties politikas A. Paleckis, jis varžysis su konservatore N. Navickiene. Ir per TV kanalus bei internete jau pasipylė grūmojimai A.Paleckio atžvilgiu. Vienur tik labai ,,stebimasi“ kaip čia taip pasisekė šiam politikui ir teigiama, jog tokių žmonių dalyvavimas rinkimuose neva kenksmingas. Kitur-kaip garsiame ,,Facebook“ puslapyje ,,Raudonojo meškiuko pėdsakais“ (tai konkretus neofašistinis puslapis) dedamos šio politiko foto ir pabrėžiama : ,,A.Paleckis tikrai nevertas būti Seime. Ne tam gynėme parlamentą, kad jame šlaistysi tokie tipai kaip A. Paleckis“. Ten pridėta ir daugybė komentarų-ir labai aršių, ir ,,patariančių“, - štai vienas iš jų : ,,Tikrai reikia balsuoti už konservatorių atstovę, kuri varžysis su Paleckiu antrame ture“. Ką galima atsakyti į tokius išpuolius? Šio straipsnio autorius buvo tarp tų žmonių, kurie 1991 m. sausį gynė parlamentą, ir galiu atvirai pasakyti-A.Paleckis vertas būti Seime, kaip alternatyva Lietuvoje įsigalėjusiems parazitiniams politikams. Tokie veikėjai sukompromitavo laisvės idėjas, jie nuskurdino Lietuvą, dėl jų kaltės daugybė žmonių buvo faktiškai iš Tėvynės išvaryti į Vakarus, bėgo ten nuo skurdo ir neteisingumo.

Konservatorių laimėjimais džiaugėsi oligarchai ir neofašistai

Žvelgiant į neofašistų stovyklą ir jų ,,rekomendacijas“ bei ,,patarimus“, galima drąsiai teigti- tai neatsitiktinės rekomendacijos. Nes neofašistinės jėgos pastoviai trukdydavo kairiųjų visuomeninių jėgų akcijoms, be to, palaiko itin glaudžius ryšius su konservatorių vadais. Štai garsioje akcijoje prie JAV ambasados 2015 m. vasario mėnesį greta įtakingo konservatoriaus T. Langaičio buvo ir neofašistinės organizacijos ,,Žalio Velnio brolija“ nariai, ir žinomas neofašistas H. Daublys. O štai dabar, spalio 9 d. vėlai vakare greta laimėjimais besidžiaugiančių konservatorių vadeivų-landsbergių, kubilių ir kitų panašių veikėjų buvo ir oligarchai-kaip G.Drobužas bei kiti jo bičiuliai,   ir H. Daublys-vienas iš neofašistų lyderių. Šis verslininkas, Šaulių sąjungos veikėjas atvirai demonstruoja savo paramą Ukrainos neofašistų grupuotėms ( H.Daublys remia ,,Pravyj sektor“ ir kitas panašias grupuotes, jis kartu su J. Ohmanu organizavo ir neperšaunamų liemenių , ir kitokių ,,gėrybių“ gabenimą į Ukrainą).

Rinkimai be pasirinkimo

Šie rinkimai neveltui vadinami ,,rinkimais be pasirinkimo“. Nes tai tipiški imitaciniai rinkimai. Juose taikytas išankstinis filtras buvo toks, kad daug opozicinių kandidatų išvis nedaleisti iki rinkimų. O tie kurie dalyvavo rinkimuose, susidūrė su spaudimu bei gerai organizuotu trukdymu. O dėl rinkimų pažeidimų-tai jie buvo fiksuoti įvairiose Lietuvos vietose-Vilniaus krašte, Kaune, Ukmergėje, Telšiuose, Anykščių rajone, Panevėžio rajone ir kitur. Štai paskambinęs pilietis iš Anykščių pranešė, kad keli asmenys siūlo pirkti balsus-už tai jog balsuos už konservatorius žada mokėti po 10 eurų. Kaune moteris atėjusi į rinkimų apylinkę, sužinojo, jog ji jau ,,balsavo“-kažkas pateikė suklastotą dokumentą, balsavo jos vardu ir net padėjo parašą. Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas. Širvintų rajone iš kai kurių Darbo partijos atstovų atimti stebėtojų pažymėjimai, teigiama, jog jie ne tik stebėjo rinkimus, bet norėjo rinkėjams aktyviai ,,padėti“ balsuoti -vykdė agitaciją rinkimų dieną.

Ko laukti? Klestėjimo ar stagnacijos ?

Kokios permainos laukia Lietuvos po šių rinkimų? Permainų bus, tačiau Lietuvoje nesikeis išnaudotojiška santvarka, ir toliau dominuos monopolinio kapitalo atstovai. Tiek valstiečių kandidatas į premjerus S.Skvernelis, tiek konservatorių lyderiai G.Landsbergis, A.Kubilius, R.Juknevičienė, liberalų vadai R.Šimašius, G.Steponavičius yra tipiški nomenklatūros atstovai, garbinantys NATO, faktiškai remiantys Lietuvos darbo žmonių nuskurdinimą ir išvarymą į Vakarus.

Konservatorių vadeivos išvis pasižymi kaip fanatiški karo kurstytojai, jie remia ginklų pirkimo vajų, jie tiesiog džiūgauja dėl to, kad į Lietuvą įvedami vis didesni okupacinės JAV, Lenkijos ir Vokietijos kariuomenės daliniai. Darbo žmonės skurdinami, o taip vadinamas elitas maudosi kaip inkstai taukuose, klesti darbo žmonių sąskaita. Konservatoriai ir liberalai atvirai pasisako už stambaus kapitalo interesus, yra artimai susiję su bankais ir stambiomis korporacijomis.

Aišku kai kas priklausys nuo antrojo rinkimų turo rezultatų, tačiau bendra tendencija aiški: naują vyriausybę bet kuriuo atveju formuos NATO rėmėjai, monopolinio kapitalo struktūrų-bankų, korporacijų, dvarininkų atstovai. Tai tie ponai, kurie remia darbo žmonių išnaudojimą, juvenalinę justiciją (faktiškai vaikų grobimus ir šeimų ardymą), kurie pasisako už karo kurstymą ir ginklų pirkimo vajų, už politines represijas, už kratas opozicijos atžvilgiu, už cenzūrą. Tie, kurie prieš taiką ir tautų draugystę, prieš normalius santykius su kaimyniniais kraštais. Tikros pažangios permainos niekada neateis per tokius imitacinius rinkimus. Aišku, jog Lietuvoje įsigalėjusi išnaudotojiška ( ir faktiškai antikonstitucinė) santvarka nėra amžina, taip jau būdavo Lietuvos istorijoje, jog permainos kartais būdavo staigios ir netikėtos.

Giedrius Grabauskas

P.S. Kaip puolamas A. Paleckis galima paskaityti čia.

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/visuomene-buriasi-pries-a-palecki-apginkime-parlamenta.htm

http://www.alfa.lt/straipsnis/50090492/naujosios-vilnios-apygardoje-telkiamas-frontas-pries-palecki