RU EN

Kodėl A. Sungaila atsidūrė teisėsaugos taikyklyje?

2015-08-07

Šiandieninėje Lietuvoje daugelis kadaise neįprastų dalykų (kaip šių metų kovą įvykdytos nepagrįstos kratos) mažai ką stebina. Tačiau paliekama nemažai klausimų, į kuriuos taip norėtume turėti atsakymus.

Štai liepos 27 d. gavau pagalbos signalą iš žurnalisto, Socialistinio Liaudies Fronto Rietavo skyriaus vadovo Aniceto Sungailos. Paskambinęs jis teigė, kad tą dieną apie 12 val. pas jį apsilankė policijos pareigūnai. Nepateikę jokių pažymėjimų, neprisistatę, vaikščiojo po sodybos teritoriją, uždavinėjo keistus klausimus, primygtinai prašė užrašyti ant lapo savo naudojamų telefonų numerius. Atsisakęs tą daryti, A.Sungaila bandė išsiaiškinti, kodėl pareigūnai nepateikia pažymėjimų, nepaaiškina apie savo vizito tikslą. Į užduotus A.Sungailos klausimus atsakymo nebuvo.

Rugpjūčio 4 d. ryte sulaukiau kito A. Sungailos skambučio. Jis sakė, kad rugpjūčio 3 d. pas jį vėl apsilankė policijos pareigūnai. Atėjo tiesiai į namus, šį kartą prisistatė ir ėmė priekaištauti, kodėl A.Sungaila, neva, konfliktuoja  su energetikos bendrovę Lesto (elekrtą tiekiančia įmone), kaip jis drįsta reikšti pretenzijas šiai bendrovei.

Taigi klausimai: nuo kada policija, išlaikoma iš mokėsčių mokėtojų pinigų, įpareigota spręsti gyventojų ir įmonių tarpusavio santykius? Kokius uždavinius sprendė pareigūnai, lankydamiesi A. Sungailos namuose? Kieno iniciatyva tikrinamas A. Sungaila? Ar tai nėra spaudimas gyventojui proteguojant energetikos įmonės veiklą?

G. Grabauskas