RU EN

Kitąmet į Lietuvą gyventi atvyks Vokietijos vadovaujamas tarptautinis batalionas

2016-09-11

Įgyvendinant šių metų liepą Varšuvoje NATO viršūnių susitikime priimtą sprendimą – Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po bataliono kovinę grupę,  rugpjūčio 23-26 dienomis Lietuvoje vyko tarptautinė konferencija, kurioje aptarti pradiniai  tarptautinės bataliono kovinės grupės Lietuvoje pajėgų generavimo klausimai.  

Be Lietuvoje dislokuojamam tarptautiniam batalionui vadovausiančios Vokietijos, į konferenciją atvyko ir kitų NATO sąjungininkų atstovai iš Belgijos, Čekijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Nyderlandų ir Prancūzijos.

„Įgyvendinus NATO viršūnių susitikime priimtus politinius sprendimus ir Lietuvoje dislokavus sąjungininkų batalioną, bus užtikrintas pakankamas atgrasymas ir sustiprintas Lietuvos ir  regioninis saugumas“, – konferencijoje sakė Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus Saulius Gasiūnas.

Lankydamiesi Lietuvoje, sąjungininkų kariškiai apžiūrėjo karinius poligonus, vertino esamą Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą ir karių apgyvendinimo kareivinėse sąlygas, įvairius logistinius klausimus.

Planuojama, kad Vokietijos vadovaujamas, iš sąjungininkų karinių vienetų suformuotas tarptautinis batalionas į Lietuvą atvyks 2017 metų pradžioje. Numatoma dislokacijos vieta – Rukloje esantis Lietuvos kariuomenės dalinys.

Liepos 8 d. NATO viršūnių susitikime Varšuvoje NATO valstybių vadovai patvirtino keturių tarptautinių bataliono kovinių grupių dislokavimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Keturios bataliono kovinės grupės NATO rytinėje dalyje bus dislokuotos kitų metų pirmoje pusėje. Iki to laiko savo buvimą ir bendras pratybas su Lietuvos kariais tęs nuo 2014 m. pavasario rotuojamos kuopos ir kiti NATO vienetai.

Šaltinis: kam.lt

http://www.ekspertai.eu/kitamet-i-lietuva-gyventi-atvyks-vokietijos-vadovaujamas-tarptautinis-batalionas/