RU EN

Kaune padegtas aktyvaus SLF nario H. Juodiškos namas

2015-11-20

Lapkričio 15 d. Kaune padegtas Socialistinio Liaudies Fronto (SLF) Kauno skyriaus pirmininko pavaduotojo Henriko Juodiškos namas. Gaisro gesinti atvyko net 3 gaisrininkų automobiliai, ugnį pavyko užgesinti, bet padaryti nemenki nuostoliai.

H. Juodiška yra ir visuomeninių organizacijų-,,Vytis“ bei ,,Lietuva be nacizmo“ narys, jis dalyvavo daugelyje pilietinių akcijų –tame tarpe antikarinėje akcijoje prie Lietuvos URM 2014m. gegužės mėnesį, antikarinėje akcijoje prie Ukrainos ambasados 2014 m. liepos mėnesį, garsioje akcijoje prie JAV ambasados 2015m. vasario 4 d. , dalyvavo ir antifašistinėse akcijose Ukmergėje 2014 metu liepos viduryje ir už dviejų mėnesių-tų pačių metų rugsėjį.

Šių metų rugsėjo 6 d. H. Juodiška buvo neteisėtai suimtas Ukmergėje kartu su kitais 3 Kauno antifašistais, kai vyko po vienos pilietinės akcijos į kitą renginį-nacizmo aukų pagerbimą Pivonijos šile, jis ir jo bendražygiai kelias valandas laikyti policijoje, vykdyta smulki jų automobilio krata, šiuo metu skandalingą įvykį tiria prokurorai.

H. Juodiška teigia: ,,Man grasino ir taikė įvairias spaudimo priemones vienos iš slaptųjų tarnybų -taip vadinamo II departamento darbuotojai T. Karosas, D. Kalėda, I. Bašinskienė, R. Leonavičienė. Jie reikalavo bendradarbiauti su II departamentu, o man nesutikus davė suprasti, kad susidursiu su problemomis. Šių metų rugpjūtį buvo išlaužtos mano namo durys, policijos tyrimas buvo labai aplaidus, jie nieko taip ir neištyrė. Šįmet patyriau ir kitokių problemų-prie manęs be akivaizdaus pagrindo kabinosi ir kai kurių kitų valstybinių struktūrų darbuotojai.“.

Giedrius Grabauskas