RU EN

Kas tie paslaptingi objektai, naudojami propagandiniam darbui prieš Lietuvos Respubliką?

2015-10-24

Rašydamas šį straipsnį, svarsčiau-ar pavadinime naudojamus žodžius -/naudojami propagandiniam darbui pries Lietuvos Respubliką/- rašyti kabutėse ar be kabučių, ir pasirinkau antrajį variantą. Šių metų kovo 19 dieną ir Kauno pakraštyje, Vilijampolėje esantis mano butas tapo puolimo objektu, į kuri įnirtingai veržėsi gausi policijos operatyvinė grupė (anot kaimynų liudijimų-mažiausiai 10 asmenų). Neatidarius durų, buvo iškviestas gaisrinės ekipažas ir išlaužtos balkono durys. Tiek jau to, priimsime prokurorų ir už jų stovinčių kitų veikėjų grupių nuomonę kaip tariamai svarią versiją. Tarkime, jie tiesiog susirūpino-kad Lietuvoje veikia gerai organizuotos pavojingų asmenų grupės. Ir todėl nusprendė vykdyti masines kratas. Ir štai klaipėdietė prokurorė E.Mikalainienė atsakyme į mano skundą dėl kratos vykdymo teigia: ,,Kratos pagrindas-tai teisėjos R.Stonkuvienės nutartis, kurios rezoliucinėje dalyje nurodyta paimti   daiktus, naudojamus propagandiniam darbui prieš Lietuvos Respubliką“.

Tada svarbu konkrečiai išdėstyti-kas tie tariamai pavojingi objektai? O skaitytojai tegul sprendžia-koks tų objektų keliamas pavojus Lietuvai? Gegužės viduryje Klaipėdoje pasiėmiau kelis kompiuterius ir TV bei interneto ryšį užtikrinantį įrenginį. O štai rugsėjo 18 manęs laukė didelė šventė-tą dieną Kauno policijoje atsiėmiau daug iš Klaipėdos atvežtų daiktų. Dar negražinta liko dalis daiktu-daug kasečių (jų kol kas negražinta nei viena) ir kai kurios knygos.

Išvardyti visus per kratą paimtus objektus, naudojamus propagandiniam darbui pries Lietuvos Respublika, šiame straipsnyje būtų sunku. Nes be kelių kompiuterių ir aštuonių telefonų(keturi iš jų neveikiantys)paimta labai daug knygų, kasečių, laikraščių, žurnalų, asmeninių užrašų, bukletų ir td. Bet dalį paimtų daiktų tikrai įvardysiu-tai knygos : Rusijos žurnalisto, visuomenės veikėjo Nikolajaus Starikovo knyga lietuvių kalba ,,Krizė. Kaip tai daroma” ir dar kelios N.Starikovo knygos rusų kalba, filosofo A.Dugino knyga ,, Projekt Evrazija”, O.Gordijevskio j ir K.Endriu knyga ,,Razvedyvatelnyje operaciji ot Lenina do Gorbačiova”, 2013m.Latvijoje išleista knyga ,,Etničeskyje konflikty v stranach Baltiji. Postsovetskij period” (sudarytojas A.Gaponenko), Latvijos kriminologo L.Teso knyga ,, Vory v zakonie i pročije”, A.Diukovo knyga ,,Protektorat Litva”, kelios rašytojo G.Sidorovo knygos, K.Petrovo knyga ,,Tainy upravlenija čelovečestvom”, V.Lenino biografinė knyga ,,Vladimir Lenin. Kak stat voždiom”(autorius V. Loginovas), metodinė medžiaga ,,Osnovy operativnoj dejetelnosti”, A.Romanino knyga ,,Osnovy psichoanaliza”, M. Cieselzyko knyga lietuvių kalba kalba ,,Rusijos ir sovietų slaptosios policijos istorija”, J.Vildžiūno prisiminimų knyga ,,Kova be atvangos”, 2014 metų liepos pabaigoje mirusio poeto antifašisto Aleksandro Boso knyga ,,iš ten sugrižtantiems” ir kai kurios kitos knygos.

Galiu išvardyti ir kai kuriuos laikraščius-,,Argumenty i fakty” keli numeriai, laikraštis ,,Versija na Neve”(2014m. balandžio 14 d nr.), daug laikraščio ,,Socialistinio Liaudies fronto žinios” egzempliorių, žurnalas ,,Pravo i pravda”, keli ,,Laisvo laikrasčio” numeriai(tai 2011 m vasario 23 d. numeris, 2013 rugpjūčio 31 d., 2013 gruodžio 14d. ir 2014 lapkrčio 1 d. numeris) ir dar daug laikraščių bei žurnalų.

Tarp paimtų, taciau dar negražintų daiktų yra ir kasetės-,,Ančiukų nuotykiai”, ,,Didysis bosas” bei dar daug kitų kasečių. Tarp rugsėjo 18-ają gražintų daiktų yra kelios tuščios partijos narių anketos, dvi jau užpildytos narių anketos, dvi tuščios ,,Lietuva be nacizmo anketos”, keletas užpildytų pareiškimų stoti į judejimą ,,Vytis”, keletas SLF bukletų , kurie buvo platinami Europarlamento rinkimų kampanijoje.

Iškyla konkretus klausimas- kodėl kuriami tariami priešai? Beje, juk kovo 19-osios kratomis neapsiribota. Štai praėjus kelioms dienoms po kovo 19-osios kratų, kovo 25-ają ivykdyta krata Kristinos ir Alberto Sulikų namuose Kauno rajone. Iš jų namų irgi išnešta daug daiktų, kas svarbu, kad paimta daug K.Sulikienės moksliniams darbams naudojamos medžiagos. Tokia dabarties Lietuva, kurioje knygos ir mokslinių tyrimų duomenys tarsi viduramžiais grobiami bei nešami iš namų. Štai ir matome tokį vaizdą: tikrieji Lietuvos priešai-oligarchai ir korumpuoti politikai užmirštami, nes TV kanalai ir daug laikraščių teigia-štai kur Lietuvos priešai, mūsų krašte veikia grupės, kurios jau greitai užgrobs valdžią. Už tų ,,vatnikų” grupių neva stovi Kremlius. Ir šitie ,,vatnikai” daug pavojingesni už oligarchus. Tai labai dideli blogiečiai, pries kuriuos oligarchai ir visokie apsivogę politikai nublanksta.

Kratų taikiniais tapo tie žmonės-kurie nuosekliai pasisako už taiką, prieš neofašizmo atgimimą ir ksenofobijos kurstymą, užima tvirtą antiglobalistinę, antikarinę ir antifašistinę poziciją. Rašytojas L.Dambrauskas dar 2001 metais rašė : ,, Kapitalistų propaguojama gobalizacija turi daug agresyvumo, savanaudiškumo-sukurti tokį pasaulį, kuriame stambusis kapitalas taptų absoliučia valdzžia. Nesunku pastebėti, kas   čia groja pirmuoju smuiku. Sunku paneigti , kad pasaulį valdo monopolinis kapitalas. Ir pilietinis pasipriešinimas-vienintelis tikras kovos būdas”. Tenka pripažinti, kad L.Dambrauskas teisus, būtent taikaus pasipriešinimo kelias efektyvus, juo ėjo ir M.Gandis, M.Liuteris Kingas bei kai kurios plačiai žinomos istorinės asmenybės, tiek ir už darbo žmonių teises kovoję Lietuvos patriotai J.Paleckis, K.Didžiulis, L.Gira, A.Venclova, V.Montvila bei kiti jų bendražygiai.

Giedrius Grabauskas