RU EN

Juozas Ivanauskas. Apokalipsės link: už JAV remiamos Kijevo chuntos karo nusikaltimus, civilių gyventojų genocidą Donbase susimokės Rusija?!..

2014-08-05

Amerikos globalistų pastangomis sukelta geopolitinė krizė Europoje, penki milijardai dolerių, skirti „demokratiniams procesams“ Ukrainoje, šį kartą nenuėjo veltui. Metų pradžioje antirusiškai nusiteikusiems ultranacionalistams Kijevo centre išprovokavus teroristinių išpuolių bangą, Molotovo kokteiliais, grindinio akmenimis bei samdomų snaiperių kulkomis kurstomą masinę neapykantą, galų gale, vasario 22 d., pavyko įvykdyti Maidano „dangiškosios šimtinės“ krauju aplaistytą „revoliuciją“ - valstybinį perversmą. Vos tik nuvertus prorusišką Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių, jau buvo aišku, kad vietoj jo „demokratiškai“ bus išrinktas „šokolado karalius“ Petro Porošenko – JAV besąlygiškai paklūstanti marionetė, besitikinti visapusiškos ES paramos, na ir žinoma, NATO aljanso „taikdariškos misijos“ šventame kare su šalį apnikusiais „kolorado vabalais“.

 Po valstybinio perversmo skubiai surengtas referendumas Kryme, daugumos vietos gyventojų valia pusiasalio prijungimas prie Rusijos, tarptautinės bendruomenės traktuojamas kaip aneksija ir jokiu būdu ne demokratijos pergale, atrišo JAV globalistams rankas mojuoti sankcijų vėzdu Kremliui. Didėjanti politinė, ekonominė, finansinė konfrontacija, siekiant parklupdyti, nubausti „agresorių“ V.Putiną, faktiškai pasitarnavo Kolomoiskio, Tarutos, Achmetovo, Tymošenkos bei kt. oligarchinių grupuočių grumtynėms dėl valdžios. Tačiau apie kokią demokratiją, žodžio laisvę ar žmogaus teises galima apskritai kalbėti, jeigu ta pati tarptautinė bendruomenė užmerkia akis prieš taikių gyventojų žudynes - „Dešiniojo sektoriaus“ neofašistų, finansiškai remiamų oligarcho  I.Kolomoiskio, įvykdytas pusšimčio beginklių „separatistų“, „kolorado vabalų“ skerdynes Molotovo kokteiliais padegtuose Odesos Profsąjungų rūmuose?!..

Na, ir dabar, po visų šitų „akcijų-atrakcijų“, štai jau kelis mėnesius vyksta brolžudiškas pilietinis karas, mat Ukrainos prezidentas P.Porošenko, pritariant Vašingtonui ir Briuseliui, nusprendė „išlaisvinti“ pietryčių Ukrainą nuo vietos gyventojų - „separatistų-teroristų“. Sunkiosios artilerijos salvėmis, minomis, kasetinėmis ir fosforinėmis bombomis, Ukrainos karo aviacijos antskrydžiais bombarduojamos ištisos gyvenvietės, sunkiai besuskaičiuojamos, niekuo nepateisinamos taikių civilių gyventojų, moterų ir netgi vaikų žūtys, humanitarinė katastrofa taip vadinamų „antiteroristinių“ atakų nusiaubtose miestuose - Slovianske, Luganske, Donecke, virš pusės milijono pabėgėlių iš pietryčių Ukrainos į Rusiją...

Siaubinga konfrontacija šiame karštame, ugnimi ir krauju alsuojančiame regione peraugo į pasaulinį lygmenį  po liepos 17 d. įvykdyto teroro akto, kuomet buvo numuštas Malaizijos keleivinis laineris „Boeing 777“, žuvo visi juo skridę 298 asmenys. Net neatlikus išsamaus, skaidraus, nepriklausomų ekspertų tyrimo, kurio akivaizdžiai vengia ir tam visaip priešinasi proamerikietiška Kijevo chunta,  už šią siaubingą tragediją a priori suverčiant kaltę Kremliui, „fašistui“ V.Putinui, dar labiau griežtinant JAV ir ES sankcijas Rusijai – visa ši globalistinė beprotybė,  lengvabūdiškai palaikoma agresyvios, karą kurstančios propagandos tarptautinėje žiniasklaidoje, regis, neišvengiamai stumia 21 a. žmoniją branduolinės Apokalipsės link!..

Šiame kontekste, sunkiai prognozuojamos grėsmės akivaizdoje, pasaulio galingieji, dėl visko kaltinantys Rusiją, tačiau atkakliai „nematantys“ proamerikietiškos Kijevo chuntos įvykdytų ir tebevykdomų karo nusikaltimų bei civilių gyventojų genocido Donbase, be abejo, turėtų prisiimti politinę, moralinę, teisinę atsakomybę ir padaryti viską, kad NEDLSIANT, be jokių išankstinių sąlygų, būtų paskelbtos paliaubos, sustabdyti bet kokie kariniai veiksmai Ukrainoje. Išimtinai diplomatinėmis priemonėmis, pasaulio galingiesiems susėdus prie apskrito derybų stalo, galima būtų rasti išeitį, siekiant išvengti globalios katastrofos padarinių. Maskva jau seniai ragina Kijevą, Vašingtoną, Briuselį pradėti taikos derybas, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kviečia atvykti ESBO stebėtojus į Rusijos pasienį su Ukraina Kaip atsakas į tai – nauja Vakarų sankcijų banga.

„Gėda už Europos Sąjungą, kuri po ilgų savo „vieningo balso“ ieškojimų prabilo Vašingtono balsu, praktiškai atmesdama pamatines europines vertybes, taip pat ir nekaltumo prezumpciją. ES politika dabar nesiremia patikrintais faktas, o rašoma diktuojant iš Vašingtono per pertraukas tarp „YouTube“ vaizdo įrašų žiūrėjimų... Sankcijų salve Briuselis savo valia sukuria kliūtis bendradarbiavimui su Rusija ateityje tokioje esminėje srityje kaip energetika“, – sakoma oficialiame Rusijos URM komentare.

Beje, grįžtant prie lainerio „Boeing 777“ katastrofos, vadovaujantis tarptautiniais civilinės aviacijos teisės aktais, atsakomybė taikoma šaliai, kurios dispečeriai sankcionavo bei nurodė pilotams skrydžio tikslias koordinates bei galimus maršruto pakeitimus. Šiuo konkrečiu atveju tai Dnepropetrovsko dispečeriai, pavaldūs gubernatoriui I.Kolomoiskiui. Turimas dispečerių pokalbių su „Boeing 777“ pilotais įrašas Kijevo chuntos iki šiol yra slepiamas nuo visuomenės...
 
Kaip praneša wantchinatimes.com, remdamasis Singapūro laikraščiu „Lianhe Zaobao“, Malaizija neseniai pareiškė mananti, kad atsakomybę dėl Malaizijos lėktuvo (skrydis MH17) nukritimo turi prisiimti oficiali Ukrainos valdžia. Malaizijos transporto ministras Liow Tiong Lai Singapūro laikraščiui sakė, kad Ukrainos valdžia turi prisiimti atsakomybę dėl šios nelaimės, kadangi tai buvo Ukrainos oro erdvės kontrolieriai, kurie leido MH17 skristi per šalies erdvę, kai liepos 17 d. buvo numuštas iš Amsterdamo į Kuala Lumpur skridęs lėktuvas ir nužudyti juo skridę 283 keleiviai ir 15 įgulos narių.

Pasak Malaizijos transporto ministro, Ukrainos oro erdvės kontrolieriai nepranešė MH17, kad neleidžiama įskristi į regioną, nors tai buvo Ukrainos valdžios atsakomybė pranešti Boeing 777-200ER lėktuvui, jei buvo koks nors pavojus.

Paklaustas apie amerikiečių žurnalo „Newsweek“ mestus kaltinimus dėl lėktuvo numušimo pro-rusiškiems kovotojams Ukrainoje, kaip iki šiol spėliojama tarptautinėje žiniasklaidoje, Malaizijos transporto ministras Liow Tiong Lai pasakė, kad reikia daugiau laiko, kad būtų patvirtintas šitos informacijos šaltinis. Todėl Malaizijos vyriausybė neskubės daryti išvadų, kol nebus visiškai tikrai žinoma, kas atsakingas už keleivinio lainerio „Boeing 777“ numušimą...