RU EN

Išteisinti 2014 metu spalį Kaune vykusio mitingo prieš NATO organizatoriai

2015-01-22

SLF pranešimas spaudai

SLFrontas .lt  portale jau buvo rašyta apie 2014 spalio 17 d. Kaune vykusį mitingą bei po jo prasidėjusius mitingo organizatorių persekiojimus. Šioje istorijoje sudėti taška i- sausio 21 d. Kauno apylinkės teismas išteisino Socialistinio Liaudies Fronto pirmininko pavaduotoją G. Grabauską, o judėjimo ,,Vytis“ koordinatoriaus pavaduotojas E.Satkevičius išteisintas dar 2014 m. gruodžio 15.d. Tad Kauno vadovų inicijuotos represijos jau pristabdytos.

Piliečio žodis

Kauno miesto apylinkės teisme teisiamo mitingo ,,NATO-NE. Taikai –TAIP” organizatoriaus Giedriaus Grabausko baigiamoji kalba

Gerbiamas teisme, visi susirinkę į teismą piliečiai, kreipiuosi į Jus ir savo baigiamojoje kalboje noriu išdėstyti esminius teiginius, daugumos kurių nebuvo laiko išsakyti teismo proceso metu. 2014 metų spalio 17 d.Kaune įvyko mitingas prieš Lietuvos narystę NATO, prieš okupacinės amerikiečių kariuomenės įvedimą į Lietuvą, prieš gyventojų skaičiaus klastojimą Kauno mieste bei visoje Lietuvoje, už taiką, už darbo žmonių teises. Tai buvo legalus sankcionuotas mitingas, leidimas  gautas likus dar aštuonioms dienoms iki jo. Tačiau likus vos kelioms valandoms iki šio renginio, Kauno vadovai bandė mitingą uždrausti, sakau uždrausti, nes jo ,,geranoriškas“ perkėlimas į nuošalią vietą už kelių kilometrų nuo numatytos vietos prie Karo muziejaus beveik prilygsta mitingo uždraudimui.

Administracinės bylos pradėtos dviejų asmenų–mano ir Edvardo Satkevičiaus atžvilgiu. Nes trečias organizatorius-Juozas Vaikšnoras tik apklaustas, byla jo atžvilgiu nepradėta.  J. Vaikšnoras dėl sveikatos problemų nebuvo atvykęs į mitingą. E.Satkevičius jau išteisintas, 2014 metų gruodžio 15 dieną Kauno apylinkės teismas jį visiškai išteisino.

Tad po šio svarbaus išteisinimo jau aišku, kad Kauno Savivaldybės administracijos vadovas D. Ratkelis padarė žalą tiek E. Satkevičiui, tiek pilietinei visuomenei. Pažeistas viešasis interesas, tokie valdininkų sprendimai– tai provokacija prieš Lietuvą su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

Žvelgiant į dabartinę Lietuvą, regime politinių represijų vykdymus. Mano atvejis tik vienas iš daugelio.

Pasvarstykime ir kitus  esminius klausimus:

-Ar Lietuvoje nuo 1990 metu susikūrė demokratinė valstybė?

-Kodėl tokie biurokratai kaip Ratkelis vykdo aktyvių piliečių persekiojimus?

-Ar Lietuvos narystė NATO padėjo mūsų kraštui ar kaip tik sukelė sąlygas vykdyti masines represijas?

Baigdamas noriu pabrėžti svarbią aplinkybę, kad likus mažiau nei 48 valandoms iki sankcionuoto renginio pradžios, visi galimi keitimai  yra vykdomi tik derinimo būdu, tariantis su organizatoriais. O šito nebuvo padaryta, priimti vienašališki sprendimai.

Prašau mane išteisinti, nes nevykdžiau nusikaltimų.

2015-01-21

SLF infocentras